Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3029

Příspěvek#2026 » ned 13. pro 2020, 13:23

Sida :
všechny tři jsou doporucitelne. A daly by se doporučit další (HS produkt, sig sauer, heckler Koch, Walter). Dále klid a nohy v teple, není to manželství, je to jen první zbraň (= první sekačka, první myčka, první sex)
Doporucuju (ale nezbytné to není) finální dva tři modely vyzkoušet na střelnici a vypálit z každé 50 ks nábojů. A rozhodnout se, která bude líp sedět v ruce, pohodlně ovládat ovládací prvky a subjektivně bude příjemná střelba.



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#2027 » ned 13. pro 2020, 13:25

Dotazy na první zbraň bývají často hodně obecné, tazatel nemá moc jasno, co vlastně chce, tak se začnou nabízet pistole i revolvery všemožných systému a ráží a je z toho nekonečná diskuze...
Nic proti malorážce, ale tady se tazatel vyjádřil celkem jasně a hledá moderního strikera v compactu v 9 lugeru... ale už u 5té odpovědi se to zvrtne a jedině malorážka :)

Jinak k dotazu - všechno jsou to dobré volby, chybu neuděláš ani s jednou. Glock je klasika, jsou jich miliony po celým světě, je to takovej standard, spolehlivost, někdy až nudná, mraky doplňků. CZ P10 je podobná, ale díky trochu větší hmotnosti, lepší ergonomii a trochu lepší spoušti se s ní většině začátečníků střílí líp, než z Glocka. Jak psal Honzajan, betatesting už na prvních zákaznících proběhl :) a současná produkce už je v pohodě, takže bych se taky nebál. A SW M&P není špatná (rozhodně ale verze 2.0, první verze měly docela děsnej spoušťák), ale u nás dražší, než konkurence a s tou dostupností dílů bych měl taky trochu strach. Já osobně jsem skončil u Glocků, ale to bylo taky tím, že když jsem kupoval svou první, CZ P10 ještě neexistovala.



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#2028 » ned 13. pro 2020, 13:30

Také jsem si jako první koupil P-10C a po roce to hodnotím jako dobrou volbu a koupil bych ji znovu. Do té doby jsem jen občas střílel s P-10C/S, PPQ a nějakými Glocky. Oproti PPQ mi chování při střelbě připadalo trochu lepší a Glocky mi vůbec nesedly ergonomicky a spouští.

Pokud jsi jich nezkoušel víc, tak bych si zašel nějaké půjčit na střelnici a uvidíš, co ti sedne. Každopádně si myslím, že i když koupíš na blind jakýkoli moderní SF compact, tak chybu neuděláš.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2029 » ned 13. pro 2020, 13:52

:D uz je to tu zas. Ti maloraznici si nedaji pokoj. A nejlip takovi, co nemaji ani zbrojak. Pak prijde dalsi, co nabidne starenu, na kterou neposkladas bez prodlouzeni zasobniku vsechny prsty. Miluju ten kolorit.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 702

Příspěvek#2030 » ned 13. pro 2020, 14:00

Jako první zbraň si kup tu, co se ti bude líbit.
Vše ostatní je u první zbraně podružné ...



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#2031 » ned 13. pro 2020, 14:14

Honzajan: Ano, je to stařena, ale spolehlivá a všežravá. A na zásobníku má ostruhu právě proto, abys tam všechny prsty poskládal.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2032 » ned 13. pro 2020, 14:47

Prodloužený zásobník vs plnohodnotná ručka není to samé. Navíc doporučovat začátečníkovi krám, u kterého se nedoporučuje dávat ránu jistoty je neskvělý nápad. Sám ten kvér nemám, neměl jsem rozdělaný, ale vycházím co se tu na fóru psalo.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2033 » ned 13. pro 2020, 14:59

Sida: A zbraň bude využitá k čemu??? Ono výčet značek je dost nedostatečná info, možná i proto se tu objevují takové nesmysly jako malorážkové kousky...:-D Budeš tu zbraň nosit, budeš se s ní jen mazlit, budeš jí přenášet pouze na střelnici, kde budeš střílet s druhou rukou v bok, nebo pálit jako krutopřísňák z Mossadu v "áčku"???



risa2000
Příspěvky: 856

Příspěvek#2034 » ned 13. pro 2020, 15:14

Sarkafarka.Loupeznik: To, co chceš vědět, jsou detaily, které u první zbraně nehrají roli a které Sida bude řešit, až si bude kupovat druhou, třetí, pátou...

Sida: Vyber si zbraň, která, kromě toho, že bude mít ty parametry co chceš, ti bude sedět a hlavně tě bude bavit, aby ses na ní mohl učit. Až přijdeš na to, co chceš, nebo co nechceš, nebo co bys potřeboval jinak, budeš už vědět jakou si koupit druhou a proč. Je to jako první kytara, první auto...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2035 » ned 13. pro 2020, 15:21

Proč by to nemělo u první zbraně mít význam??? Někdo si koupí G19 a už ho nedá z ruky... Každý nemusí jít cestou pokus omyl a co od zbraní očekává myslím má normální žadatel o ZP snad dávno vyřešené... Ano, možná pak propadne mířence a koupí si "Stína", ale ten většinou není zbraní na první pokus... Takže tím co mu nabízíš může dojít do bodu, kdy mu sedne do ruky nejlépe G43 ale bude ho trápit, že na 15m netrefuje desítky... Nebo si koupí G17 a bude ho štvát boule na kalhotách a triku...
to s tím autem taky není úplně pravda, protože jeden si koupí jako první auto kabrio aby mohl vozit mladý frajerky a jinej už má rodinu a potřebuje vozit kočárek v kombíku... A třetí jezdí na ryby a do lesa a tak chce offroad... Takže i tady rada "kup si napoprvé co chceš a nekoukej na to, k čemu je které určené", je úplně mimo mísu...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1304

Příspěvek#2036 » ned 13. pro 2020, 15:32

Pokud nezajdeš někam na střelnice, aby sis zkusil jejich nabídku, tak aspoň do krámu osahat...

P.S. Já bych P30 neměnil (s potuněnou spouští - zkrácení resetu), akorát bych koupil eLko...



vidocqcz
Příspěvky: 207

Příspěvek#2037 » ned 13. pro 2020, 15:48

Koupil jsem si jako první Glock 45. Je to fullframe aby se to dobře drželo a mělo velkou kapacitu.
Má to naprd spoušť, nic moc mířidla, nic moc geometrii, ALE je to lehké, s velkou kapacitou, spolehlivé a sakra jednoduché.
Naučíš se na tom správně tahat za spoušť, základy údržby a můžeš to nosit po kurzech a válet v písku.
A až budeš po roce střílení vědět, co se ti líbí a co ne, tak necháš velký Glock v trezoru jako "KPZ" a koupíš si to co se ti vážně líbí a nebo co chceš nosit.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 78

Příspěvek#2038 » ned 13. pro 2020, 16:29

Kup si to co se ti líbí, za tolik, kolik jsi ochoten do toho dát a každej svéprávnej člověk by se měl dokázat rozhodnout na co to asi tak chce (naprostý univerzál neexistuje) a z toho vyplývá - velikost, druh (pistole, revolver), konstrukce spoušťáku, ráže, kapacita. Maximálně se ptej na případné vyskytující se vady předvybraných kvérů (spolehlivost), které si někde alespoň osaháš nebo ideálně trochu na střelnici vyzkoušíš! No a tím máš vyřešený první kvér. Časem tě stejně uchvátí něco jiného, což je zcela normální, ale na začátek s tím stejně nic jiného nezmůžeš.



Sida
Příspěvky: 6

Příspěvek#2039 » ned 13. pro 2020, 16:42

Děkuju všem za příspěvky, ani jsem nečekal, že tu fórum takhle žije. :D

Určitě bych chtěl 9 luger, z .22 jsem měl možnost si zastřílet a musím říct, že se moc neliší od vzduchovky.

Vesměs se vám povedlo povedlo moje pochybnosti o P10 rozptylit a udělat z ni zase favorita. Zbraně mám v planu otestovat, ale bohužel v mym okolí se mi nedaří najít žádnou, kde by půjčovali všechny tři.

Nad čím ještě váham je, jestli si vzit fullsize pistoli nebo compact. Přeci jen jsem chlap jak hovado a se svejma dvěma metrama a sto kilama bych fullsize snad někde schoval.



Sida
Příspěvky: 6

Příspěvek#2040 » ned 13. pro 2020, 16:47

Sarkafarka.Loupeznik píše:Proč by to nemělo u první zbraně mít význam??? Někdo si koupí G19 a už ho nedá z ruky... Každý nemusí jít cestou pokus omyl a co od zbraní očekává myslím má normální žadatel o ZP snad dávno vyřešené... Ano, možná pak propadne mířence a koupí si "Stína", ale ten většinou není zbraní na první pokus... Takže tím co mu nabízíš může dojít do bodu, kdy mu sedne do ruky nejlépe G43 ale bude ho trápit, že na 15m netrefuje desítky... Nebo si koupí G17 a bude ho štvát boule na kalhotách a triku...
to s tím autem taky není úplně pravda, protože jeden si koupí jako první auto kabrio aby mohl vozit mladý frajerky a jinej už má rodinu a potřebuje vozit kočárek v kombíku... A třetí jezdí na ryby a do lesa a tak chce offroad... Takže i tady rada "kup si napoprvé co chceš a nekoukej na to, k čemu je které určené", je úplně mimo mísu...


Jasně, zbraň předpokládám že budu především používat na strelnici a ojediněle ji nosit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Triplehead a 11 hostů