Práce v oblasti zbraní

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#1 » úte 2. říj 2018, 15:11

Ahoj mám možná trochu nevšední otázku. Jak se člověk dostane k práci v oblasti zbraní? Trochu se v poslední době ptám jak se člověk k tomuto oboru dostane. Protože myslím že je to celkem uzavřená oblast kde se jede hlavně přes osobní kontakty / známé a tak. Nehledám přesný návod (je mi jasné že ten nedostanu) spíš by mne zajímalo pokud tu někdo dělá do zbraní jak se k tomu dostal? Náhoda? Vystudoval školu? Byl v armádě? Měl známé v oboru co mu dohodili flek :-)



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#2 » úte 2. říj 2018, 17:30

Záleží jakou práci máš na mysli.
Instruktoři jsou většinou bývalý příslušníci ozbrojených složek. Správci střelnice jsou většinou zapálený fandové do zbraní.
Ale nikdo ti nebrání pracovat kolem zbraní, pokud něco umíš můžeš udělat vlastní kurzy ve střelbě nebo přípravy na ZP.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#3 » úte 2. říj 2018, 18:10


Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#4 » úte 2. říj 2018, 18:39

Asi jsem to měl lépe upřesnit, myslel jsem spíše v oblasti výroby/konstrukce zbraní... O CZUB vím ale to nebude všechno ne? :-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » úte 2. říj 2018, 18:43

pskorec : Získat koncesi a licenci na výcvik úplně jednoduché není. Nestačí jen něco umět ale i to doložit jako praxi.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#6 » úte 2. říj 2018, 18:46

machinus : Na puškařinu buď výuční list v oboru nebo nějakou zámečničinu či něco podobného a potom rekvalifikační kurz v UB. Stejně ale budeš potřebovat na dobu požadované praxe odborného zástupce.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#7 » úte 2. říj 2018, 19:49

Pokud chceš studovat, tak možnost je (i varianta dálkově) třeba na COPT https://www.copt.cz/
obor Prodavač zbraní a střeliva a obor puškař.

S výukou/výcvikem je to složitější. Potřebuješ koncesovanou živnost "Provozování střelnic a výuka a výcvik ve střelbě se zbraní", kde jsou poměrně tvrdé podmínky, viz např. https://www.businessinfo.cz/cs/clanky/p ... -1508.html



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#8 » úte 2. říj 2018, 20:52

Nevím co je na tom tak nepřekonatelného, k tomu aby mohl dělat správce střelnice stačí 3 roky praxe.
A pokud chce melouchem občas někoho něco na střelnici naučit nepotřebuje vůbec nic.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#9 » úte 2. říj 2018, 21:14

pakorec : Načerno nebo zadarmo pochopitelně nebrání nic.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#10 » úte 2. říj 2018, 21:20

Tím jsem chtěl tazateli naznačit jak hodně lidí v oboru začíná. Nejdříve to mají jako melouch při práci a postupně pokud mají úspěchy začnou se tomu věnovat na plno.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#11 » úte 2. říj 2018, 22:13

Ona práce práce v oblasti zbraní, pokud člověk není majitel velkoobchodní firmy, nebo puškař se "zlatýma rukama" ale jenom zaměstnanec, není na žádný zbohatnutí, mnohdy ani na průměrně slušný žití. Stačí se kouknout na marže zbraní a věcí okolo.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » stř 3. říj 2018, 06:45

machinus píše:Asi jsem to měl lépe upřesnit, myslel jsem spíše v oblasti výroby/konstrukce zbraní... O CZUB vím ale to nebude všechno ne? :-)

celkem nedávno Alfaproj sháněla konstruktéra a myslím, že za ty nabídnutý prachy je ten post stále volný

• VŠ strojírenského směru
• praxi v oboru alespoň 2 roky
• znalost práce s programy AUTOCAD, INVENTOR, SOLIDWORKS
• uživatelskou znalost MS Office
• orientaci ve výkresové dokumentaci
• komunikativnost, schopnost týmové práce
• samostatnost, spolehlivost, flexibilní přístup k řešení problémů
• čistý trestný rejtřík

Nabízíme:
• zajímavou práci v neustále se rozvíjející společnosti
• nástupní plat 30.000,-Kč
• měsíční výkonnostní prémie
• dotované podnikové stravování
• nástup možný ihned

nebo vyšší liga
https://www.glassdoor.com/Job/slavkov-u-brna-software-engineer-virtual-training-solutions-jobs-SRCH_IL.0,14_IC2298850_KO15,59.htm?src=GD_JOB_AD&t=EMPLOYER_SEARCH_RESULTS&ao=4120&s=21&rdserp=true&srs=EI_JOBS&jl=2963902669

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#13 » stř 3. říj 2018, 07:17

oč jednodušší to měl Browning, tomu stačilo být geniem v oboru :-)

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#14 » stř 3. říj 2018, 10:18

4mike píše:oč jednodušší to měl Browning, tomu stačilo být geniem v oboru :-)


:-D no taky nemusel mít 50 razítek aby mohl dělat flinty, stačilo že mu to šlo :-D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#15 » stř 3. říj 2018, 10:33

machinus : Ono to většinou skutečně k uživení není. Ani jako živnost. Alespoň ne na malém městě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů