Chyby v registraci zbraně a jak je napravit?

Co jinam nepatří...


iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#31 » stř 7. lis 2018, 16:37

Ta flobertka je sice vyrobena před rokem 1890, ale protože k ní nemám znalecký posudek a nechce se mi platit poměrně velké peníze za posudek, který nakonec může vyznít neurčitě, jakože mohla být vyrobena před rokem 1890, ale že není to jisté apod. (vyráběly se od roku 1860 do roku 1895), stačí mi, že bude zaregistrována jako flobertka, ne jako malorážka, a s ráží 6 mm FLOBERT a ne 22 LR. Také výrobní číslo by mělo odpovídat číslu, které je na zbrani vyraženo, i když podle toho, co jsem vyčetl ze zahraničních pramenů, to číslo 79 na spodku hlavně je druhé dvojčislí roku výroby. Výrobní čísla se v té době na flobertky nerazily.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#32 » stř 7. lis 2018, 17:45

iloveguns : O kategorizaci zbraně může rozhodnout jen jeden subjekt. Ovšem, pokud bys doložil tu skutečnost s druhou půlkou letopočtu výroby, měla by věc být zcela jasná. Když je to průkazné, může nechat změnit kategorii zbraně i policie. I to je vyzkoušeno v praxi. Ale u brokovnice při změně z kat. B na C.



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#33 » stř 7. lis 2018, 18:03

S tím letopočtem výroby je to celkem logické a průkazné odkazem na některá vyjádření zahraničních znalců. Ale PČR by nylo nesmírně těžké o tom přesvědčit, s tím bych mohl snad uspět jedině u znalce, který by ty texty z angličtiny přeložil a podle nich napsal posudek, což by nebylo určitě nejlevnější. Pochybuji, že bych s tím uspěl u našeho oddělení zbraní na PČR, kde jsem se s nimi musel dohadovat o tom, zda je to flobertka, čemuž nechtěli věřit, když to je přece v CRZ napsáno jako malorážka, a ráže vyražena na zbrani není pro ně směrodatná. Dokonce po mne chtěli, ať s tím zajedu na zkušebnu a přinesu ze zkušebny posudek, že je to ráže .22 FLOBERT, nestačí jím, že je to na zbrani vyraženo. Musel jsem se v duchu smát, když jsem viděl toho policajta, jak se dívá do hlavně flobertky a říká, že ta hlaveň je tak silně opotřebená, že tam již nejsou vidět ani drážky. :-) Když jsem mu řekl, že flobertky mají hladký vývrt, kroutil nad tím hlavou.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#34 » čtv 8. lis 2018, 08:31

Nebyl to ten stejný příslušník, co to původně registroval? :D :D to bych se potom nedivil, že se kroutil volat na HelpDesk ... já jsem teda věděl, že ne každý policista je odborník na zbraně, ale minimálně ti z odd. zbraní by měli být ...



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#35 » čtv 8. lis 2018, 10:30

Ten sám to asi nebude, protože prodejce je z hodně vzdáleného kraje. Je ale vidět,že "odborníci" jsou všude. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů