Vystřelování pyrotechniky

Co jinam nepatří...


mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#1 » ned 21. lis 2010, 18:45

Zravím vespolek. Mám dotaz, zda se dá na nějakou pistoli 9mm Luger (K100, G 17, apod.) použít nástavec na vystřelování pyrotechniky podobně jako u plynovek? Dá se vůbec z takové zbraně pyrotechnika vystřelovat? Dík.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#2 » ned 21. lis 2010, 19:30

(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#3 » ned 21. lis 2010, 20:27

Kurt: Což je sice pravda, ale jako odpověď na tu otázku je to dost slabý... ;)

mlok: S ničím podobným jsem se ještě u klasické pistole nesetkal, ale já se nesetkal s fůrou věcí, takže třeba někdo bude vědět víc.

Teoreticky mi to nemožné nepřijde ...

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#4 » ned 21. lis 2010, 20:45

jakde píše:Kurt: Což je sice pravda, ale jako odpověď na tu otázku je to dost slabý... ;)

Inu, chytrému napověz....
Takže pomalu: pokud se to nesmí používat, pak se to velmi pravděpodobně nebude ani prodávat, že.
Nebo si snad někdo chodíte vystřelit pyrotechniku na střelnici? :shock:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » ned 21. lis 2010, 21:26

Mlok: víš proč se stávají většinou nehody se zbraněmi? Protože si jejich držitelé byli jisti, že se nic nemůže stát. Zbraně nejsou na hraní, kup si za pár stovek "plynovku", krabičku světlic abys zjistil, že je to na nic. Pyrotechnika k tomu účelu udělá mnohem více parády.



mlok
Příspěvky: 72

Příspěvek#6 » ned 21. lis 2010, 21:44

Šlo mi o technickou stránku věci. Mám spíše negativní vztah k pyrotechnice.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#7 » ned 21. lis 2010, 22:46

Takže pomalu: pokud se to nesmí používat, pak se to velmi pravděpodobně nebude ani prodávat, že.


Ten jízlivý tón přehlédnu a poprosím o citaci paragrafu, který něco takového zakazuje. :) Já si dovedu představit situaci, kdy by i světlice mohla být použita k ochraně života, zdraví a majetku.

Navíc tu mlokovu otázku jsem pochopil jako obecnou, jestli něco takového vůbec existuje. Ocitovat paragraf ze zákona je divná reakce.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » ned 21. lis 2010, 23:27

Když kombinovat zbraň a pyrotechniku, tak pistoli na světlice. Jí teoreticky lze použít v nouzi i k ochraně nebo zachránění života. (napadá mě snad udání přesné pozice pilotu vrtulníku při nějaké krizové situaci a určitě vystřelit po někom světlici by taky nebylo zrovna pro danou osobu příjemné, ale to jsou spíš návrhy na scénář filmu) Reálné použité by mohlo být například při nějakých historických rekonstrukcích bitev apod. Nepříznivá je však cena nábojů..
Upraveny pravopisné nedostatky za které se omlouvám
Naposledy upravil(a) smety dne ned 21. lis 2010, 23:31, celkem upraveno 1 x.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » ned 21. lis 2010, 23:30

Technicky jde všechno, jen zdechlý kůn nejde.
Závit na nádstavec je u plynovek vevnitř hlavně, nevím o zbrani která by měla závit vevnitř. Nemám k dispozici plynovkový náboj abych vyzkoušel jestli vleze do pistole 9mm luger. Ale technicky to asi jde. :cry: Jen mně nenapadá důvod proč to dělat :shock:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#10 » pon 22. lis 2010, 00:11

Jakde: Kurt má s tím paragrafem pravdu, v tom jediném bodě je uvedeno vše co potřebuješ vědět o použití zbraně, pokud ti jde o číslo paragrafu a zákona tak je to 119/2002 §28. Nepamatuji si, že by v zákoně bylo uvedena vyjímka pro "volné" použítí zbraně kat. B na vystřelování světlic. A ještě si najdi v zákoně podmínky pro "držení a nošení" zbraní a ukaž nám kde je nějaká vyjímka pro to abys mohl tu zbraň vytáhnout k jinému účelu než je ochrana.(střelnici nepočítám)

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#11 » pon 22. lis 2010, 05:36

Patriku, já ten zákon znám a ani použití zbraně takovým způsobem neobhajuju.

Jde jen o to, že se mlok ptal, jestli to jde, ne jestli se to smí.

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#12 » pon 22. lis 2010, 08:23

V tom případě jsme každý pochopili jinak větu "Dá se vůbec z takové zbraně pyrotechnika vystřelovat?".
Stejně se tu přeme o blbosti - plynovka stojí litr, takže pokud má někdo potřebu zastřílet si pyrotechniku z pistole (proč, vlastně?) tak investuje litr do plynovky.
Čili je to tak, jak trefně psal výše Patrik - "Zbraně nejsou na hraní". :idea:

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pon 22. lis 2010, 09:59

no já bych to řekl asi tak, že pokud se nepletu, tak na klasickou 58 se dal dát nástavec pro střelbu světlicí atd za použití slepého. Tak po technické stránce není asi proč by to nemělo jít. O praktické stránce je už jiná diskuze

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů