Denní nošení zbraně s podvěsnou svítilnou

Co jinam nepatří...


Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#16 » pon 28. led 2019, 09:35

P10C se Streamlight TLR1-HL + kolim Vortex Viper tzn laser netreba

Bez svitilny ani ranu a pri noseni stredni pistole nejde vlastne ani poznat ze tam je



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pon 28. led 2019, 09:47

Nosím G43 + TLR6

Zanedbatelný nárust hmotnosti a užitek obrovský. Nevidím důvod, tam tu svítilnu nemít.
+ většinou nějaká malá baterečka v kapse, ale podvěs na zbrani je podvěs :-)

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#18 » úte 29. led 2019, 17:18

Moje EDC, někdy měním nůž za jiný, mám jich více. Taky podle oblečení. Jen si nějak nedovedu představit, že bych kvůli svítilně musel pokaždý vytahovat pistoli. Svítilnu používám docela často a zvlášť teď, v zimním období. Takže bez podvěsu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#19 » úte 29. led 2019, 17:55

Donato: Tak snad nikdo netasí proto, aby si posvítil. Aspoň ne na veřejnosti. :-)) Ta logika je opačná. Když střílíš nebo jsi připraven střílet, tak máš podvěsnou abys nemusel ve stresu lovit z kapsy svítilnu a nemusel střílet jednoruč/jedenapůlruč.

Asghaad: Taky mám kolim, ale právě proto mi laser přijde užitečnej jako záložní způsob míření, kdyby se např. zamlžil a nebylo vidět ani tečku ani přes pevná mířidla.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#20 » úte 29. led 2019, 18:33

:roll: při NO bude hledat tečku v kolimátoru, nebo tečku laseru na cíli. To si u sebe nedokážu představit, že bych na to měl čas z té sekundy nebo půl. Já bych měl jiné starosti. (výpady cíle, kam ustoupit, koho dalšího bránit, sledovat útočníka ne tečku).



Sborez
Příspěvky: 44

Příspěvek#21 » úte 29. led 2019, 20:22

Moje EDC :-) Bez svítílny a zatím neplánuji.
50670050_10212214003777819_9184463206565806080_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#22 » úte 29. led 2019, 20:47

Audis: krom toho, že jsi OT - podle tvé logiky nemají smysl žádná mířidla, protože si NO představuješ jako jednu specifickou situaci, ve které něco hrozí přímo tobě, na krátkou vzdálenost a 2km před tebou zrovna nic krom útočníka není, takže můžeš okamžitě začít kropit rovnou od boku a mít jiné starosti :roll: Představ si nějaké méně pravděpodobné, ale ne nutně nereálné situace, kde se prostě budeš muset trefit přesně a možná i na větší než krátkou vzdálenost, protože třeba budou kolem lidi, překážky, apod. Ty bys začal hledat mušku, někdo jiný tečku a když byste měli dobrý den, dopadlo by to úplně stejně, tak v čem jako vidíš problém? Kdyby se měl někdo (třeba s oční vadou) a zvyklý na kolimátor trefit 10-20cm vedle tvé hlavy, trval bys na tom, ať jenom zapíchne/vypne kolim a zmáčkne to radši skoro naslepo, nebo bys ho nechal zamířit tak, jak je zvyklý a přes co je zvyklý? Zamysli se nad tím a neměj pocit, že má smysl nějak reagovat ;)

Já osobně jsem šel o kus dál, představil si to samé večer, jedna ruka úplně KO, což není nic nereálného, protože zlomenina skoro jakékoliv kůstky v ruce může stačit na to, aby nešla použít jako držák na baterku (několikrát ověřeno 8-) ) a 80g výsledku téhle představy jsem ubytoval na railu pod hlavní ;)

Disclaimer: nemám kolimátor ani laser :lol:

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#23 » úte 29. led 2019, 21:42

Audis: vosicz mě předběhl, ale je to přesně jak píše. A zkus zauvažovat i mimo NO, zbraň můžeš potřebovat i na řešení KN a tam už možná najdeš snadněji scénář, kdy potřebuješ mířenou ránu na malý cíl na 10-15m. Nalezení tečky netrvá o nic víc než srovnání mířidel, při stejné "tréninkové dotaci" je to naopak rychlejší. Když nebude čas mířit, což bude asi u většiny typicky obranných situací, tak mířit nebudeš ani s kolimátorem, ani přes mířidla a ani s laserem. Mohou ale nastat situace, kdy se člověku hodí svítilna v podvěsu, laser nebo kolimátor. K té poznámce o soustředění se na tečku místo na útočníka - to je naopak plus kolimátoru a mínus pro mířidla. Kolimátor umožňuje plně se soustředit na cíl na který míříš a vidět ho ostře, což s mířidly tak úplně nejde, ostré můžeš mít jen jedno. Druhá výhoda pro obranu podstatná je to, že mám obě oči otevřené (jasně, spoustu lidí to umí i s pevnými mířidly, já se to za víc jak 5 let snažení naučil jen v klidu za ideálních podmínek) a tak nepřicházím o periferní vidění. Těch výhod je mnohem víc, sem to ale nepatří.

Svítilna v podvěsu prostě dělá zbraň vhodnější a univerzálnější do různých situací, stejné je to s laserem a kolimátorem a je na každém, jaké situace považuje za pravděpodobné, a zda na ně chce být vybaven.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#24 » úte 29. led 2019, 21:54

Já beru baterku na zbrani rozhodně jako věc dobrou, nikoli nezbytnou. (plus navíc trochu váhy na předku by ji mohlo ještě i víc zklidnit) Ale příliš o tom neuvažuju. To bych musel měnit pouzdro s čím by byli další oplétačky a v podstatě aby člověk měl dvě baterky.(a s každou změnou baterky měnit pouzdro) Spíš teď vybírám slušnou baterku do kapsy.
Na obranu domu už podle mě dává baterka na zbrani mnohem větší smysl,pokud tedy nebydlíte jako já v mini bytě. :D

Kolimátory beru jako dobrou věc, s laserem jsem neměl tu čest, nevím jestli je tam takový benefit.



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#25 » stř 30. led 2019, 13:08

Jak tak koukam tak i mezi temi kdo do svitilny investovali prevladaji slabsi kousky pod 200 lumen ktere jsou opravdu vhodne tak akorat na "sviceni" tzn identifikaci, ale nejak se tu opomiji jedna z vyhod modernich svitilen ktere jsou schopne protivnika uplne oslepit - zejmena na kratke vzdalenosti za sera ci tmy tzn v klasicke situaci NO/KN. Moje TLR1 HL ma prez 800 lumen a kdybych s ni za sera nekomu "bliknul" primo do oci ... no asi by nemel moc sanci pokracovat v cinnosti ktera by me donutila na nej vytahnout kver ...



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#26 » stř 30. led 2019, 13:58

A není lepší ho oslepit bez vytahování kvéru?



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#27 » stř 30. led 2019, 14:12

@Sody tak urcite...
A kdyz to nepomuze, tak on pocka,nez vytahnes kver....

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#28 » stř 30. led 2019, 14:13

Asghaad: moc si veris ze nekoho oslepis baterkou a prestane delat cinnost ktera te donucuje vytahnout kver :D



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#29 » stř 30. led 2019, 14:44

Spis jde o to ze nebude fyzicky schopny onucinost dokoncit, ono kdyz ze tri metru za tmy nekomu posvitis do oci svetlem o intenzite dalkovek od auta ...

Ano pokracovat samozrejme muze ale naprosto na slepo

Uživatelský avatar
vosicz
Příspěvky: 132

Příspěvek#30 » stř 30. led 2019, 15:38

Asghaad: fyzicky bude schopný asi naprosto čehokoliv kromě čtení a to jen dalších pár vteřin :roll: Bude dokonce i schopný několikrát zmáčknout spoušť směrem ke světlu a potenciálně obzvlášť na krátkou vzdálenost sejmout týpka, co si hraje na Van Helsinga a snaží se ho zapálit světelným kuželem ze svítilny slabší než běžné dálkáče od auta, kterými si denně svítí do ksichtu tisíce lidí ;) Schválně si to vyzkoušej sám na sobě a dej vědět na jak dlouho jsi nemohl chodit, hýbat rukou, pokrčit prst, atd

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů