Nenosím (denně) zbraň - důvody

Co jinam nepatří...


HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#16 » pon 29. črc 2019, 21:30

Nosit doma je kvůli zákonu nemožné (pokukd si člověk sám sobě nezakáže držet :-D) Ale "nosit" doma nemusí být taková přehnaná "šílenost", "doma" může být i třeba "nošení" při večerní procházce na mojí několikahektarové zahradě. Nebo "nošení" doma při tréninku obrany domova , "čištění" baráku a tak :-)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#17 » pon 29. črc 2019, 23:52

Serz píše:Kdyz jdu v noci na zachod, rozhodne. To vykryvam kazdy roh. Za posledni rok uz mam treti kocku :-D

:lol: :lol: :lol: úplně to vidím :lol: :lol: :lol:



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#18 » úte 30. črc 2019, 05:56

Nosim vsude, kam muzu, krom situaci, kdy mi to zakazuje zakon nebo to je nevhodne. Napriklad lekce tance, i s G17 se da tancit, zaroven splnit literu zakona o skrytem noseni, ale kdyz pazbickou neumyslne namasiruju slecne zebra, neni to prijemne pro obe strany.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#19 » úte 30. črc 2019, 06:07

Hmm já asi 4-5 let po tom co sem si udelal zbrojak nenosil. Asi kvuli kombinaci nejistoty, ze neco nezblbnu, ze to bude videt a taky nevhodnosti zbrane. (nejdriv sem mel W P22, pak Tanfoglio v 45 ACP).

Pak sem si poridil Taurus UL85 a zacal nosit. Nosil sme par let?? asi. Nevadilo to nijak moc, ale postupne, sem zacal bejt linej muselt premyslet, zda nejdu na soud, nebo do bazenu atd. Takze ted uz nosim sporadicky. Kudlu mám u sebe porad.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#20 » úte 30. črc 2019, 09:34

Ještě doplním svou předešlou odpověď na předchozí straně: Pistoli jsem línej nosit, ale mám u sebe v podstatě pořád alespoň taktické pero a celkem vím co s ním.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#21 » úte 30. črc 2019, 11:55

Necitim se ohrozeny, ale od 1990 nosim pistoli u sebe temer vzdy, zbrane mam proste rad
Vyjimky jako posilovna, bazen jsou samozrejme, na soudech vzdy byla moznost odlozeni



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#22 » úte 30. črc 2019, 12:31

Zbrojak mam kratko (2015), donedavna, takze skoro styri roky, som nosil denne. Tento rok som to zacal flakat a zbran som nechaval zamknutu v trezore (co v minulosti nehrozilo - aspon jednu zbran som vzdy mal bud na sebe, alebo na dosah, mimo hlavny trezor, ked som spal). Dokonca som nosil aj doma, jak sa tu niekto pytal - stredne velky pozemok v malej viske, dvojpatrovy podsklepeny barak. Aktivne som musel myslet na to, aby som ju odlozil, ked som planoval ist na koncert, alebo navstevu rodiny na slovensku. Vzdy som sa musel pred planovanou hospodou rozhodovat, ci budem ten vecer pit alebo budem na nealku.
Zaklad tohtorocneho nenosenia - jazda do prace na motorke, prezliekanie, nutnostou odlozit si ked som v praci v sprche. Takze jak je tu u valnej vacsiny co prispela - lenivost.

Na zaklade tohto vlakna som ale po dlhom case vzal tezitko na opasek.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#23 » úte 30. črc 2019, 15:19

Čo sa týka nosenia, nosím väčšinou maličkú .380 ACP kedykoľvek sa to rozumne a pohodlne dá. To znamená tiež, že ak sa to ale s obtiahnutejším tričkom & kraťasami nedá, tak nechám doma. Tiež nenosím keď idem napríklad na plaváreň alebo cvičiť. Nenosím ani keď idem len s odpadkami. Väčšinou ak nemám pištol, mám ale pri sebe aspoň nôž. Nemyslím si že je moje okolie nebezpečné a že potrebujem byť ozbrojený 24/7, mám však rád návyk a pravidelnosť. Poznám sa, ak by som to nechával doma tak by som časom prestal nosiť úplne a predsalen sa občas pohybujem v nie až tak bezpečných a dobre osvetlených miestach.

Zaujímavá je otázka "nosenia" doma, respektíve držania tak aby bola zbraň pripravená na použitie. Už ma skúšali šmejdi (kontrola elektriny a plynu a neviem čoho, po oznámení že si to overím predtým ako ich vpustím do bytu si to rozmysleli) a bola to nepríjemná skúsenosť. V byte nadomnou je tuším človek zadĺžený a tí holohlaví vymáhači čo mu kopali do dverí na mňa veľmi profesionálne nepôsobili, hlavne keď zvonili najskôr mne. Z tohto dôvodu otváram dvere radšej s pištolou vo vačku a kým som doma, mám pištol vyloženú a keď odchádzam buď ju beriem so sebou alebo ju zamknem do bezpečnostnej skrine. (deti nemám, teda pokiaľ viem)

PS
Serz píše:Kdyz jdu v noci na zachod, rozhodne. To vykryvam kazdy roh. Za posledni rok uz mam treti kocku :-D

Keď som to prečítal vyprskol som kávu na stôl, skoro si mal na svedomí okrem 3 kočiek aj moju myš od PC :lol:

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#24 » úte 30. črc 2019, 15:36

Tak si říkám, že je lepší nenosit. Již tento rok má nošení na svědomí celkem tři kočky a jednu myš. Proto PETA chystá protesty proti dennímu nošení!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#25 » stř 31. črc 2019, 08:27

Nosím denně, častěji v crossbody taštičce od Falco, protože v práci se mi nechce pořád si hlídat, jestli se mi něco nevykasalo atd. A taky najezdím autem tak 200 km denně a víc a nechci mít potrhané sedadlo (na těle jsem zvyklý nosit v poloze ve 4). Pokud opouštím kancl, tašku "s doklady" si beru s sebou, pokud nelze, zamykám do uzamykatelného šuplíku ve stole. Ale to je vždy tak na 20 minut max.
Střídavě nosím G43 a SFP9. Taška má tu výhodu, že by schovala i Berettu 92 :-) .



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#26 » stř 31. črc 2019, 09:12

Este ma napadol doplnok k tomu, preco tento rok nenosim, pricom som v minulosti nosil stale. Pred mesiacom sa nam narodil prvy potomok a jak zena naberala v tehotenstve, tak som nepozorovane naberal s nou. A jak to z nej vypadlo a brucho splaslo, u mna sa to prudke spasnutie nekonalo - vsetky nohavice mam tesnejsie nez som mal pred rokom, nosenie je menej pohodlne, viac tlaci. Tak dufam, ze jak sa tento trend obracia, aj pravidelnejsiemu noseniu sa zas vratim :)
Z coho teda dedukujem dalsie zobecnenie - okrem lenivosti je jednym z beznych dovodov nenosenia nevhodne oblecenie, zle zvolenie velkosti, zla kombinacia oblecenie/holster, zle zvolena pozicia holstra a teda z toho vzniknute nepohodlie.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#27 » stř 31. črc 2019, 09:18

Vo svojom okoli mam 4 archetypy :

- nenosim vobec, ved naco resp. necitim sa na to
- nosim ked mam pocit ze riziko ze by som ju mohol potrebovat je vyssie nez za situacie ked nenosim
- nosim pokial ma to vyrazne neobmedzuje, koli tomu aby som to trenoval / necitim zatial potrebu nosit stale
- nosim stale z principu, z vynimkou situacii kedy to fakt objektivne nie je mozne, prisposobujem tomu satnik a pripadne (ne)konzumaciu alkoholu

Zaujimave je pozorovat ze ked sa tym clovek zacne zaoberat, tak nejako automaticky pribuda noz, multitool, lekarnicka na prvu pomoc, baterka, atd. atd. :D.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#28 » stř 31. črc 2019, 12:14

No, alkohol může být pro někoho důvod k nenošení.
Já se třeba rád zastavím cestou kamkoli na jedno.
A bezpečnostní situace v mém okolí ještě není tak špatná, abych se vzdával svojí záliby v ochutnávání zajímavých piv :-)



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#29 » stř 31. črc 2019, 12:27

Měl jsem asi 3 měsíční pauzu v době nepříznivé zdravotní diagnózy v rodině.
Usoudil jsem, že bych se v případě konfliktní situace nerozhodoval v duchu NO...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#30 » stř 31. črc 2019, 13:25

Fakt je, že už nejsem mladík s výbornou kondicí a tak pro mne zbraň vyrovnává šance - nenechat se zabít. Když nenesu, tak si připadám jaksi zranitelnější, polonahý. Asi jako když někdo jednou za čas nemá hodinky, které jinak nosí a potom mu to chybí.
Jsou příležitosti, kdy nenosím určitě - když jsem s vnoučátkama, když jdu do hospody, když jdu k sousedům a kamarádům na návštěvu (obzvlášť když se dá očekávat nějaký ten paňáca a nebo pivo...).
A určitě nosím, když jedu do našeho okresního města navečer a nebo do Bronxu či blízkého okolí, když jdu vybírat peníze z banky, když jdu kupovat střelivo a nebo zbraň...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů