Měděná mazací pasta

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Lensik
Příspěvky: 4

Příspěvek#16 » stř 4. pro 2019, 12:46

Pravidelně jí kupuju v Auto Kelly, maj jak ve preji tak v tubě. Zatím jí používám na auto a moto, na zbraň mě to nenapadlo

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#17 » stř 4. pro 2019, 23:00

Používám taky z AutoKelly ve spreji. Na zbraně, na moto, auto a v domácnosti.

Uživatelský avatar
Lensik
Příspěvky: 4

Příspěvek#18 » čtv 5. pro 2019, 23:21

Na malý šroubky je lepší pasta, než plácet sprej. Tak jsem tou pastou máznul pojezd závěru, jsem zvědavej, co to udělá v zimě. Dal jsem tam sice minimum, ale pořád víc než řídkýho oleje.

Uživatelský avatar
Lensik
Příspěvky: 4

Příspěvek#19 » čtv 12. pro 2019, 12:56

Po diskusi se zbrojířem, který se na měděnou pastu tvářil hodně vyděšeně šla zase dolů. To co používá Glock je na zaleštění pojezdu a po 500 ranách to má jít dolů.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#20 » čtv 12. pro 2019, 13:07

A hlavně se zemědělskými vůlemi Glocka je úplně jedno, jestli tam něco je, nebo ne.
Navíc měděná vazelína má smysl v tom, že odolává jednak vysokým teplotám - měď maže a druhak spoj nezarezne. Takže pro mazání zbraně zbytečné.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#21 » pát 13. pro 2019, 12:57

Dle manualu glocku tam ma ta pasta zustat. Si to tam prectete. Jen spatne se to da vycistit a pritom nesetrit to. Takze za me takto.
At si kdo chce rika co chce. U aut jsou taky automechanici chytry kolikrat.
Pravdu ma vyrobce, takze manual je pro me svatej.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#22 » pát 13. pro 2019, 13:30

A ma tam zustat jak dlouho, mesic dva tri , na vecne casy (samozrejme prevedte na pocet vystrelu treba)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#23 » pát 13. pro 2019, 13:54

Manual nemam ted u ruky. Nepise se tam ale zadny omezeni tusim. Takze to tam proste muze byt. Je to v sekci cisteni, takze proste po cisteni tam ta pasta ma zustat dle textu.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#24 » pát 13. pro 2019, 20:43

bitkar píše:Dle manualu glocku tam ma ta pasta zustat. Si to tam prectete. Jen spatne se to da vycistit a pritom nesetrit to. Takze za me takto.
At si kdo chce rika co chce. U aut jsou taky automechanici chytry kolikrat.
Pravdu ma vyrobce, takze manual je pro me svatej.
Výrobce auta ti tam dá longlife a z toho je třeba mechanik na větvi, jen k tvému srovnání. Mimo jiné jsem pár Glocků měl a pokud si vzpomínám, tak co se týká té pasty, měla by se tam nechat 500 ran.
Ale zase chápu tě, první bouchačka, navíc nová, ta si zaslouží jen to nejlepší. Tím jsem si před pár desítkama kvérů prošel taky a jak psal kolega ve vlákně o čištění, časem člověk dojde ke značkám čištění starýonošenýtrenky, tohletrikoužnositnebudeš a další.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#25 » ned 15. pro 2019, 01:37

Tak jiste, ze ta zbran bude fachcit i bez medebky. Ale spatne tomu udelat nemuzes, nevidim zadny negativum v tom ji tam mit.
Hlavne by me ale zajimalo kde se vzala informace o tech 500 ranach. Kde je to napsany?

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#26 » ned 15. pro 2019, 09:40

Jak jsem psal, nevím. Jestli jsem to četl v manuálu, nebo mi to před lety říkali na Leiku? Ruku do ohně za tu informaci nedám.

Edit
Pro tu srandu jsem si teď stáhl od MPI návod na Glock a o té měděné vazelíně jsem tam nenašel vůbec nic, takže buď máš jiný návod, nebo si to nepamatuješ ty. Je tam pouze uvedeno speciální vazelínu nebo olej na čištění zbraní. Takže opravdu tomu neublížíš a ani nepomůžeš, když tu vazelínu při čištění utřeš a budeš se držet mazání podle jejich plánu.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#27 » stř 18. pro 2019, 20:43

Na webu Glocku v anglické verzi manuálu tam skutečně je, že pasta tam má zůstat. Podle mého výkladu textu nejlépe "na věky".



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#28 » stř 18. pro 2019, 20:53

Fakt me nenapada, proc by mělo jakekoli mazani, třeba i ta medena pasta necemu vadit. Opotrebeni při treni to proste vždycky zmensi, mozna to pak vypada vic spinave ale to je tak cele.

Uživatelský avatar
Brigadier
Příspěvky: 65

Příspěvek#29 » stř 18. pro 2019, 21:21

Když jsem před 15 lety kupoval Glocka, pan Pekařík v Alfa-proj mi kladl na srdce, že tu měděnou pastu nemám čistit a nechat ji tam co nejdéle. A až jsem ji po pár letech očistil, mázl jsem to Würth Cu 800 a fungoval dál.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 517

Příspěvek#30 » stř 18. pro 2019, 22:04

Na zbrojířském kurzu Glock akademie Aegis bylo řečeno, že pasta je obyčejná, nic extra. Neuškodí, ale nemusí se nechávat.
Dále že jen pasta je lepší než jen olej, ale někde je olej lepší - drží vlastnosti při vyšších teplotách.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů