Preventivní výměny dílů.

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#1 » pon 25. lis 2019, 07:05

Děláte někdo preventivní výměny "poruchových dílů" ??

V neděli mi na závodech praskla pružina spouště u ČZ P-07, vystřeleno asi 9 tisíc ran, sušení spočítat neumím. Takže vydržela dejme tomu 15 tisíc stisknutí spouště ...

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#2 » pon 25. lis 2019, 07:26

taky mi v sobotu na závodech praskl úderník na henryovce, ale preventivně díly neměním... ostatně kromě toho úderníku, který budu měnit podruhé nemám na žádné zbrani zatím problém (klep..klep..klep)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#3 » pon 25. lis 2019, 08:21

Na denně nataženém a nošeném LCP jsem měnil preventivně vratnou pružinu, protože původní mi začala působit problémy při přebíjení. Prodejce říkal, že je lepší to co 2 roky vyměnit a mít jistotu, že neselže. Je to otázka asi stovky.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#4 » pon 25. lis 2019, 11:00

Vymenil som vratnú pružinu na 92FS krátko po tom ako som ju kúpil z druhej ruky. Zbraň celkovo v super stave, ale tá vratná puržina bola divne pokrútená a dosť skrátená. Vystrielal som z toho nejakých 100 rán bez závady, takže na spoľahlivosť to asi vplyv nemalo, ale nemal som z toho dobrý pocit. To je jediná preventívna výmena čo som zatiaľ spravil a ďalšie neplánujem, ak teda neobjavím niečo podobné.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » pon 25. lis 2019, 11:45

Samozřejmě že ano. Pružiny v žádné pistoli nejsou "doživotní" a unavují se "cykly". Někteří seriozní výrobci, případně jejich obchodní zastoupení i vydávají "manuály" s doporučením, po kolika "cyklech" resp. počtech výstřelů (v tisících), které brko vyměnit. Nejvíc v povědomí je samozřejmě preventivní výměna vratné pružiny, ale týká se to také ostatních.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#6 » pon 25. lis 2019, 14:41

Taky je asi rozdíl zda zbraň nosím nebo jdu na závody anebo si jen tak střílím na střelnici pro radost

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#7 » pon 25. lis 2019, 15:09

Na dotaz "profíkovi" se mi vrátilo:

> Vsechny pruziny + zachyt zaveru kazdych 5-7tis ran :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#8 » pon 25. lis 2019, 19:59

Chlapci, pozdravujte "profikov" :-) Na Shadow 1 mi po 14,5 odysiel zachyt zaveru (samozrejme na preteku), stage som dostrielal a vymenil za nahradny. Po cca 16 praskla pruzina spuste (jasne ze na preteku :-D ). Vynulovany stage, aledalsi som stihol. Odvtedy ziadny problem a mam cez 40k. Teda ak nepocitam jedno vypadnute svetlovodne vlakno. Pruzina moze odyst aj ovela skor ako po 5tisic a zachyt tiez. Rovnako viem o ludoch co maju nabuchane 20-30 tisic a nemenili nic. Menit treba to co robi problem, preventivne nieco menit je zbytocne.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#9 » pon 25. lis 2019, 21:00

Aha a olej v autě taky měníš až když je problém ? Nechat na pistoli s 20-30 tis. původní brka je naprostý nesmysl a ignorance, začínají trpět části, které na to nejsou stavěné a kdyby ta pistole mohla, tak majiteli nafackuje. Většina lidí co přebíjí tak trošku taky hřeší na to, že střílí podmotorované náboje.;)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#10 » pon 25. lis 2019, 22:32

Ked uz sem nezmyselne pleties udrzbu auta, tak kolko krat si preventivne menil pruzinu plynoveho pedalu? :-D

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#11 » pon 25. lis 2019, 22:48

To byl příklad věci, jejichž výměnu většina výrobců doporučuje, u některých odběratelů tím dokonce podmiňuje záruku. ;) Pár roztemovaných rámů, nebo dokonce úplně rozštípaných od závěru, vymlácené díry pro kolíky, vše od pružin vyměklých téměř do nefukčnosti "protože preventivně je měnit je zbytečné", jsem už na stole v dílně měl. 8-)



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#12 » úte 26. lis 2019, 06:54

Petzold píše:Nechat na pistoli s 20-30 tis. původní brka je naprostý nesmysl a ignorance, začínají trpět části, které na to nejsou stavěné a kdyby ta pistole mohla, tak majiteli nafackuje.


Při vší úctě, chápu důvod a souhlasím s výměnou vratné pružiny, tam skutečně začínají trpět některé části. Ale při nejlepší vůli si nedovedu představit co trpí kvůli unavené pružině spouště nebo záchytu závěru. Kvůli unavené pružině zásobníku pak trpí nervová soustava střelce, když mu zbraň blbne při přebíjení.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#13 » úte 26. lis 2019, 07:06

No může trpět zbraň, když s ní ze vzteku šlehneš...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#14 » stř 27. lis 2019, 08:01

MRBLUE píše:Chlapci, pozdravujte "profikov" :-)
po 14,5 odysiel zachyt zaveru (samozrejme na preteku), ......
Po cca 16 praskla pruzina spuste (jasne ze na preteku :-D ). Vynulovany stage,
....... Menit treba to co robi problem, preventivne nieco menit je zbytocne.

třeba tazatel netouží jezdit po závodech a nulovat stage kvůli pár kačkám ušetřeným za nový brka
a třeba tu pistoli i nosí, to se pak těžko bude "stage" nulovat, když mu to selže :idea:

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#15 » stř 27. lis 2019, 11:27

Preventivně také nic neměním, držím se pravidla co funguje do toho nehrab, ostatně prasknout může i nová pružina, záchyt atd... Jen při rozborce, při čištění tak nějak zběžně prohlédnu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 13 hostů

cron