Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#1171 » pon 25. črc 2016, 14:12

Ja furt nosim nanopistoli (.25ACP), ale ted jak koukam na to Nemecko, mozna prejdu na CZ-24, 9mm Br, je to sice "slaba raze", ale kdyz my nemame povoleny duty spicky, je to stejne jedno, ma vnejsi rozmery Walther PPK a na rozdil od WPPK v 9mm Br (kde si kdekdo stezuje na kousani do ruky), je tohle klidna pistolka, a placata. Pravda, naboje nejsou levne...

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#1172 » pon 25. črc 2016, 14:46

Octopuss: Uvažuju o HS-9

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#1173 » pon 25. črc 2016, 15:42

Taky jsem uvažoval, že bych mohl nosit CZ-83 po tátovi, což by požadavky na velikost a váhu splňovalo, ale zase ráže...



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#1174 » pon 25. črc 2016, 15:49

Mas .32 nebo .380 verzi? .380 by mela byt v pohode, .32 zase nabidne aspon naboj navic...

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#1175 » pon 25. črc 2016, 16:08

7,65 Br.
Je fakt, že investice dalších 20 tisíc se mi moc nezamlouvá. U tý 83 si jen nejsem jistej efektivností týhle miniráže (realisticky je to jedno, protože bych ji stejně nikdy nevytáhnul, ale co když...).

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1176 » pon 25. črc 2016, 16:11

Tyrfing: pokud z toho vystřílíš alespoň tisícovku za rok (a to bys měl...), tak si raději kup novou v lugeru, vyšší cena se ti spolehlivě vrátí v ceně střeliva. Přebité 9L za dvě kačky nebo koupené za 3,50 (neLimit) těžko budeš s browningem nebo makarónem konkurovat. A přebíjet malé devítky není zrovna bez komplikací (hlavně Mak).



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#1177 » pon 25. črc 2016, 16:16

Octopuss píše:7,65 Br.
Je fakt, že investice dalších 20 tisíc se mi moc nezamlouvá. U tý 83 si jen nejsem jistej efektivností týhle miniráže (realisticky je to jedno, protože bych ji stejně nikdy nevytáhnul, ale co když...).


Miniraze je .25ACP :-) Ale zase jich je tam vic a myslim, ze s FMJ .32 nebude zas takova tragedie.

Ladaj:
Tak hodne strilim s CZ-75, s ostatnimi min, ale porad relativne pravidelne.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1178 » pát 29. črc 2016, 05:54

ladaj píše:Tyrfing: pokud z toho vystřílíš alespoň tisícovku za rok (a to bys měl...), tak si raději kup novou v lugeru, vyšší cena se ti spolehlivě vrátí v ceně střeliva. Přebité 9L za dvě kačky nebo koupené za 3,50 (neLimit) těžko budeš s browningem nebo makarónem konkurovat. A přebíjet malé devítky není zrovna bez komplikací (hlavně Mak).

kde prosim te zijes ze sezenes tak levne naboje? U nas v Ol. je S&B 5.10 a limit novy neprebijeny 4.50...

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1179 » pát 29. črc 2016, 07:08

V označení to má něco jako TS, nemagnetující střela, nevím, jestli uvedená cena byla s nábojnicí na protiúčet a při jakém odběru.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#1180 » pát 29. črc 2016, 07:32

Nechci rýpat ale tahle sáhodlouhá diskuze je tak trochu naprd.
Napoprvé si kup co Ti sedlo do ruky, líbí se Ti a reference nejsou vesměs negativní. Klidně bazar s tím, že vezmeš s sebou někoho znalého aby Ti nevrazili úplnou sračku. A začni chodit střílet, tahej to sebou a ono se to vystříbří.
Je totiž nanejvýše pravděpodobné že ta první nebude nastálo a nezůstane jediná. Docela brzo si to ujasníš a pudeš dál až k něčemu stálýmu, teda podle účelu.
Já sám jsem ke svému údivu dospěl tak daleko, že na mířenou a akční střelbu nemám nic krátkého (přešel jsem na dlouhou) a na tahání jsem za směšný peníz koupil Féga PA63.
Skoro nic neváží, dobře se nosí, je bezpečnej jako každý jiný Pepek a Makarov 9x18 Hornady Critical defense je podle mýho názoru na obranu dost účinný střelivo.
Těch 200 ročně co vystřílím abych se udržel ve formě přežijeme (Fég technicky a já finančně).
Fakt přestaň mudrovat a začni obcházet bazíky, obchody a střelnice. Ona si Tě ta první najde!

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1181 » pát 29. črc 2016, 07:37

Drvoštěp píše:...... Hornady Critical defense.......

fakt rada za milion 8-)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#1182 » pát 29. črc 2016, 07:40

mike copak ti na tom vadí?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#1183 » pát 29. črc 2016, 07:41

Drvoštěp píše:Nechci rýpat .....Já sám jsem ke svému údivu dospěl tak daleko, že na mířenou a akční střelbu nemám nic krátkého (přešel jsem na dlouhou) a na tahání jsem za směšný peníz koupil Féga PA63.
Skoro nic neváží, dobře se nosí, je bezpečnej jako každý jiný Pepek a Makarov 9x18 Hornady Critical defense je podle mýho názoru na obranu dost účinný střelivo.


Nechci rýpat ale, ......udělal jsi dvakrát velmi špatnou volbu.
1) Feg je mizerná nespolehlivá škrabka z továrny na kastroly. To už je lepší nosit prak.
2) Hornady Critical Defence je do krátké jednoznačně Ačko, tak to aspon veřejně neventiluj na foru. Ale asi si se spletl a chtěl si napsat něco jiného ;)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#1184 » pát 29. črc 2016, 07:48

Sided poprvé co Tě tu čtu jsi na omylu.To střelivo je naprosto legální. Nejen podle prodejce ale i podle poldy, kterému jsem dal krabku do ruky.
Na Féga jako takovýho jsou názory hezky 50/50 na hovno/skvělej. Mě zatím vyhovuje. A s tou továrnou na kastroly jsi se malinko splet Fég je pokračovatel značky Frommer a to zas tak úplnná mizerie není!

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#1185 » pát 29. črc 2016, 08:01

Drvoštěp: asi bych se v tomhle případě spíš držel http://www.cuzzs.cz/cs/rejstrik-rozhodn ... egorizace/
mimochodem jsem i u některých prodejců našel upozornění, že se jedná o kategorii A, pokud jde o krátkou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů