Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...

ppindian

Příspěvek#1411 » čtv 17. lis 2016, 15:15

Teď jsem koukal na GP K100 MK7, neskutečná cena. Můžete někdo porovnat GP K100 s CZ P01 a CZ P09?
Díkes

DJ Die

Příspěvek#1412 » čtv 17. lis 2016, 19:00

littl: taky jsem o jednom full-size Taurusu přemýšlel, ale nakonec jsem ho nevzal. Reputace je často založená na historických pramenech a někdy už s realitou moc společného nemá...
Jinak pokud máš kde, tak si zkus S&W MP9 Shield. Mám velkou ruku a střílí se mi z ní celkem dobře. Ještě je tu Ruger LC9, ale ten už je dost tenký.

dave-cz

Příspěvek#1413 » čtv 17. lis 2016, 21:55

ppindian píše:Teď jsem koukal na GP K100 MK7, neskutečná cena. Můžete někdo porovnat GP K100 s CZ P01 a CZ P09?
Díkes

Vezmi radši Mk12, než Mk7, a porovnej je na střelnici, která ti padne líp do ruky.

littl

Příspěvek#1414 » pát 18. lis 2016, 07:33

Střílel jsem i z Rugeru LCP a ten mi úplně nesedl. Už to bylo moc malé. CZ 82 také není špatná jen jak už jsem psal, ČZ neumí lehké a tenké pistole. MP9 Shield chválí hodně, ale k němu jsem se také nedostal. Zbraní je hodně a ne všechny se dají někde půjčit.

DJ Die

Příspěvek#1415 » pát 18. lis 2016, 12:24

Problém je, že 82 je stará konstrukce, kterou CZ docela zmršili, takže má špatnou pádovou bezpečnost(takže na obranu nejde nosit s nábojem v komoře, resp. to není dobrý nápad) a malou životnost....
LC9 je o něco větší než LCP. ale obě jsou velice tenké a na moje pracky to není. U toho Shieldu mě překvapilo, že dobře sedne i mě... Mám čínský klon SIGu P226, který je pověstný, tím že je velký a to jestě přemýšlím o gumových střenkách, které ho ještě rozšíří a na rozdíl od G43 se mi Shield výborně drží.... Se zásobníkem s botkou pro malíček samozřejmě, jinak mi sklouzává dolů i prsteníček.... Střelbu nemůžu srovnat, protože jsem střílel jen Shield, ale na to, že je to subcompact je to celkem příjemné....

zdendapetr

Příspěvek#1416 » pát 18. lis 2016, 15:08

littl píše:Zdravím, jsem tu poprvé. Pročítám příspěvky a nestačím se divit. Hodnocení typu Taurus nechci, protože jsem slyšel a pod. jsou vtipné. Jelikož mám ZP chvilku vybírám svojí první zbraň (na nošení). Objíždím prezentační akce, střelnice a nadšence do zbraní. Každý radí něco jiného. Já střílím dvanáct let z ČZ (v AČR) a nebyl žádný problém, ale nevyrábí tenkou a lehkou (k Rami jsem se nedostal). Vybírám zbraň ve velikosti subcompact. Zkušenosti: Walther PPS úchop dobrý, vypouštění zásobníku v lučíku (jde o zvyk), zpětný ráz velký a kopala mě do kloubu palce. Verdikt - nechci. Glock 26: úchop jako když chytnu prasečí nožičku, pokaždé mi skřípnul zásobník prst, zpětný ráz v pohodě. Verdikt - nechci. Glock 43 úchop dobrý, spoušť tvrdá a ejhle ani jednou mi nepřebil (na další předváděčce jsem se dozvěděl, že to byla závada na zbrani). Verdikt - favorit (bohu-žel/díky byla závada, tak jsem nekoupil ihned. Glock 42: prostě paráda. Verdikt - velmi dobrý, ale chci Luger. Taurus PT111 Milénium Pro: úchop příjemný, ale už je silnější rám, střelba velmi dobrá, zpětný ráz velmi malý. verdikt - není špatný. Taurus PT 709: velikostně úplně stejný jako G43,úchop o něco lepší než G43, spoušť příjemná pro někoho moc dlouhý chod, zpětný ráz trochu lepší než G43, cena neuvěřitelná. Verdikt - objednány tři kusy (byl jsem na předváděčce ještě s manželkou a otcem :-) ). Pokud se podíváte na stránky USA, kde je hodně recenzí o všech zbraní, tak Taurus není špatná zbraň. Stačí se podívat na historii firmy. Jinak jak radí odborníci všude na fórech. Je třeba si každou zbraň osahat a nedat na názor četl jsem a slyšel jsem. Mé hodnocení je subjektivní

Tři kusy? :o Vlastně dobrý nápad z toho se jedna funkční poskládat dá. :mrgreen: Chce to jedině Glock. Po malých úpravách jako poladění spouště, výměně zachytávače závěru, úpravy textury pažbičky (nebo návlek na ní) a výměně mířidel je to prý dobrá zbraň. :lol:

stalin

Příspěvek#1417 » stř 30. lis 2016, 20:09

Rozhodoval jsem se, jestli si koupit novou pistoli na nošení nebo hodinky (taktéž na nošení), protože se mi líbí oboje. Po sáhodlouhém, důkladném a asi tři vteřiny trvajícím uvažování jsem dospěl k názoru, že kdo má hodinky a nemá zbraň, může o ně během chvilky přijít, zatímco tomu, kdo pistolí disponuje, každý rád řekne, kolik je, případně mu své vlastní hodinky milerád zapůjčí či rovnou odevzdá. Takže tak.
Ale k věci.
Chci si pořídit pistoli na obranu, kterou budu nosit denně. Nejsem střelnicový typ, takže i když je mi jasné, že dostatečné sžití se zbraní a nabytí jistoty v jejím používání bude vyžadovat určité počáteční období intenzivnějšího cvičení včetně střelby, nepředpokládám, že bych do budoucna trávil na střelnicích čtyři odpoledne v měsíci nebo obrážel střelecké soutěže. Budu rád, když si později pro udržení grifu vyhradím čas na ostré střelby tak jednou ze měsíc, za dva, víc asi nebudu stíhat (nebavím se o sušení, na to se chvilka najde vždycky).
Čím dál tím víc se přikláním k ráži .45 ACP kvůli jejímu neoddiskutovatelnému zastavovacímu účinku.
Kapacita by neměla být menší než 8 ran (víc by jich člověk snad neměl na ulici potřebovat), protože se mi nejspíš nebude chtít nosit záložní zásobník.
Mám 182cm, v současné době kolem 90kg, postava typu "válec standart", takže hledám něco, co nebude moc trčet. Váhu zase tak moc neřeším, teď tahám denně kilového Phantoma a nevadí mi to.
Jsem zastáncem nošení náboje v komoře, takže by zbraň měla mít adekvátní bezpečnostní prvky.
Chtěl bych raději novou než z druhé ruky, nejlépe v ceně kolem 20.000 peněz +/- nějaký ten dukát.

Zatím se mi nejlépe jeví HK 45C a Glock 30C, tady je pár faktů pro srovnání:
- Glock má větší kapacitu zásobníku 10 oproti 8 u HK.
- HK je o něco málo větší, 6-7 mm na délce i výšce, šířka je taky větší, ale to bude asi dané pákou pojistky
- HK s kohoutem, jeho vypouštěním a pojistkou mi přijde bezpečnější pro nošení náboje v komoře, neměl bych asi takové obavy při nošení v měkkém pouzdře jako u Glocka, kde je jedinou pojistkou spoušť. Navíc pojistka může zamezit výstřelu v případě, že by se zbraně při pranici zmocnil věci neznalý útočník.
- u Glocku se mi líbí jako doplněk Clipdraw, ale měl bych určité obavy z nechtěného výstřelu zbraně bez pojistky s nábojem v komoře při nošení "na holo" s nekrytou spouští. HK nějaké pouzdro potřebuje, ale dal by se bezpečně nosit i např. v tomhle, co teď používám na Phantoma http://www.falco.sk/cs/e-obchod/pouzdra ... 508-2.html a jsem s tím spokojený.
- obě zbraně mají rozdílný systém vypouštění zásobníku
- HK je o cca 4.000,- dražší
- Glock má dostupnější servis, doplňky a náhradní díly, na druhou stranu HK asi v základu nic moc ladit nepotřebuje (myšleno pro střelce mojí úrovně).

Původně jsem měl ve výběru i Walthera PPQ M2, ale jeho výhodu větší kapacity zásobníku vynulovaly s tím související větší celkové rozměry a jako rozhodujícím argumentem proti koupi nakonec rozhodly zde hojně diskutované problémy s povrchovou úpravou hlavní. Někdo to neřeší, mně osobně by to vadilo.
V tuhle chvíli u mne vítězí HK (mimo jiné taky proto, že je podstatně hezčí ;) ), ale zatím jsem ani jednu z nich nedržel v ruce, takže samozřejmě může být nakonec všechno jinak. Taky je možné, že je u nás k mání nějaká jiná zbraň stojící za úvahu, ale zatím jsem se o ní nedozvěděl. Dovolil bych si tedy požádati ctěné kolegium o radu, případně kdyby vás napadla nějaká alternativa, sem s ní, ať zase pár nocí nespím a mám o čem přemýšlet. Díky.

MM

Příspěvek#1418 » stř 30. lis 2016, 20:26

Vyskusaj si este SW MP45.

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#1419 » sob 3. pro 2016, 20:25

XDM 45 compact??? 9/13 v šupleti a kvalita neoddiskutovatelná...

Prasor

Příspěvek#1420 » ned 4. pro 2016, 10:27

A co nějaký micro compact v 1911? Springfield, nebo Kimber.

Obrázek

audis

Příspěvek#1421 » ned 4. pro 2016, 21:04

sice jsem si chtěl časem po našetření koupit moderní nový jednořadý kompakt v 9L (PPS M2 apod), ale ted se v jednom bazaru objevila Astra A-75L v 9luger, což by měla být sa/da, rám z nějaké lehké slitiny oproti A75, 8+1, hmotnost prý 760 g, za 3000 Kč. Připadá mi to pro mě (na nošení, tréning, mít něco pro případ imigranského průseru) velmi prima nabídka. Nic o té pistoli všeobecně nevím.
1. měl to někdo? Je to pistole chováním při střelbě, spolehlivostí, na pohodu, resp. žádné velké nevýhody?
2. má to pádovou pojistku?
3. váš názor za ty prachy?

pelanj

Příspěvek#1422 » ned 4. pro 2016, 22:51

Problém Astry je, že se hodně blbě shání zásobníky a díly neseženeš vůbec. Za ty peníze bych to asi neřešil - jestli je funkčně 100%. Míval jsem Alfu A100 v 45, skoro Sig Nemůžu říct křivého slova. Nesehnal jsem druhý zásobník, tak šla z domu.

stalin

Příspěvek#1423 » pon 5. pro 2016, 03:57

Děkuji Vám moc za odpovědi.
MM - SW nevypadá zle, ale skoro nikdo ho tu nenabízí, pokud teda nechci vzduchovku.
Sarkafarka.Loupeznik - Zajímavý tip, XDM určitě stojí za úvahu a ochmatání.
Prasor - 1911 je bez pochyby léty prověřená konstrukce, ale protože pár starých zbraní už ve sbírce mám, představoval jsem si pro změnu něco přece jenom vzhledově i konstrukčně modernějšího. Navíc se hlavně v případě Kimberu pohybují daleko za hranicí cenového limitu.

jhora

Příspěvek#1424 » pon 5. pro 2016, 09:14

Ve "zbraně dave" by měli tenhle týden dostat ty kompakty od Kimbera, aspoň podle kolegy :)

WalrusInAnus

Příspěvek#1425 » stř 14. pro 2016, 20:15

Sice už pár zbraní mám, ale začátečník jsem pořád stejnej, tak se zeptám tady :D
Co zajímavýho by se dalo pořídit v 7,65mm Br.?
Tátovu CZ83 jsem prodal, a už zase toho lituju. Další v podobným stavu už nejspíš neseženu, tak přemýšlím o alternativách. Nemám moc rád retro věci, tak spíš něco nepatrně modernějšího (alespoň jako 83, jestli se to tak dá definovat), a zároveň nechci žádnej supersubcompact.
Je mi samozřejmě jasný, že v týhle ráži není moc na výběr.

Zpět na