Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1636 » ned 24. zář 2017, 14:37

A ještě drobnost, jestli 4 nebo 5 palců už je na nošení vcelku šumák, výrazně víc limitující než palec hlavně je celková šířka zbraně a tvar.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1637 » ned 24. zář 2017, 16:45

To ale neznamená že je dobré podceňovat vliv délky hlavně, obzvlášť při IWB nošení. SAmozřejmě tloušťka a celkový tvar má hlavní význam, ale příliš dlouhá hlaveň bude znamenat problém při sezení, pokud člověk nosí na 3-4h nebo na appendixu. Hovořím z vlastní zkušenosti - 3.8 palce se zdá být ok, ale mě to třeba při sezení vadí, pokud nosím IWB.



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#1638 » ned 24. zář 2017, 21:04

Pri iwb mam zkusenosti s g41,17se zavitem,g26,g30,GP p1s a za me muzu rict, ze nejvetsi problem mi na sezeni a noseni na 3. A 5. Hodine dela delka rukojeti,sirka a jak velka cast trci nad kalhoty. Presne v tomto poradi.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1639 » ned 24. zář 2017, 21:06

Já jako levák nosím v IWB pouzdru 4,4" pistoli na levém "appendixu", při sezení není problém a to v práci sedím opravdu hodně. Hodně záleží na postavě.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1640 » pon 25. zář 2017, 09:04

Očividně, protože já při nošení na appendixu nebo na 3. hodině mám při sezení pažbu zapíchlou pod žebro/do ledviny (jak se hlaveň opře o sedák a posune celé pouzdro i se zbraní trochu nahoru). A to nosím 3.8'', to není až tak moc.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1641 » pon 25. zář 2017, 17:19

no, u vnitřního pouzdra se mi výrazně hůře nosila například G26 než full size 1911...toliko ke zkušenostem...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1642 » pon 25. zář 2017, 17:41

Mě na slepáku nejhůř g42, lepší to je s g17 a nejvíce mi tam pasuje 2" revolver.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1643 » pon 25. zář 2017, 19:12

Tiez mi tieto debaty pridu zbytocne. V sobotu sme isli na sutaz do Presova a bez problemov som absolvoval 440km hore a potom dole s SP-01 Shadov za gatami. Vo vnutornom kydexe od RH Holsters, na 1 hodine. A to aluminiove strenky niesu na tele to najprijemnejsie co existuje. Rovnako bez problemov takto nosim aj G17 a dokonca som tak nosil pred casom G34. Skor ultra kratke zbrane za nohavicami horsie sedia.



Hodo65
Příspěvky: 74

Příspěvek#1644 » úte 26. zář 2017, 09:49

Jsem tu nově, takže všechny zdravím ;). ZP mám asi 2 měsíce a kromě revolveru SW M60-7, který jsem zdědil (poslední nakopnutí k získání ZP), vybírám svou první pistoli. Zatím nejvážnější kandidáti jsou CZ P10-C, HK SFP9 a Sig P320 Compact. Zatím jsem měl možnost vyzkoušet pouze CZ P10C v Avimu o tomto víkendu. Za hodinu jsem vystřílel asi 90 ran a na vzdálenost 12 m bylo všechno v černým, což jsem opravdu nečekal, od zkoušek jsem neměl pistoli v ruce. Spoušť mi přišla opravdu výborná, ale úplně jsem nebyl nadšenej z úchopu, to CZ 75, kterou jsem zatím jako jedinou používal jak při přípravě na ZP, tak i na zkouškách, mi v ruce seděla líp, i když jsem s ní nastřílel vždy podstatně hůře. Mám skoro dva metry, velkou ruku a ke všemu ještě hodně dlouhý a relativně štíhlý prsty. Hřbet na CZ P10C byl střední velikosti (zjištěno dotazem u obsluhy), takže větší velikost by ten úchop možná vyřešila. Nicméně žádná tragédie, asi bych si zvykl.
Pokusím se někde dostat na zapůjčení do ruky i ty další 2 kandidáty, tj. HP SFP9 a Sig P320, ale pravděpodobně je nebude možno vyzkoušet při střelbě, takže bude možno asi jen vyzkoušet, jak mi padne do ruky. Jinak se spouští u CZ P10C jsem byl fakt hodně spokojenej, byl to první vyzkoušenej striker a hodně příjemně mě to překvapilo. To mě tedy vede k dotazu, zda je tu někdo, kdo měl v ruce jak CZ P10C, tak zároveň i jednu z ostatních zbraní v mém výběru a dokázal se podělit o zkušenost, jak jsou na tom spouště ve srovnání s CZ P10C? Někde jsem tu už četl, že spoušť u CZ P10C je takřka to nejlepší ze současných továrních strikerů, ale přesto bych uvítal nějakou další případnou zkušenost, která by mi pomohla při výběru (při pravděpodobný nemožnosti vyzkoušet obě další zbraně na střelnici). Díky všem za případný zkušenosti.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1645 » úte 26. zář 2017, 10:07

Ked porovnam trojicu tvojich kandidatov, tak HK mi sedelo v ruke najhorsie. CZ a SIG maju podla mna uchop vyborny. Co sa spuste tyka, tak SIG je ma najlepsiu, ale povedal by som az trocha nebezpecnu pre menej skuseneho strelca. Chod je kratky, odpor nizky a kedze SIG ma velmi hladky chod tak mi to skor prislo ako SA a nie ako DAO. Ale ak toho SIGa, tak urcite v plnej velkosti. Z tejto trojice mi ako najrozumnejsia volba pride CZ P10. Je to domaca zbran, takze co sa logistiky tyka (servis, nahradne diely) je na tom najlepsie. Ale pri tvojich telesnych proporciach by som asi pockal na sluzobnu velkost P10, ktora by mala prist buduci rok.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1646 » úte 26. zář 2017, 10:43

>Hodo65: Rovněž zdravím. Myslím, že máš docela dobrou startovací pozici v tom smyslu, že máš kvalitní zbraň již k dispozici (S&W M60), takže být tebou zkusil bych nosit právě tuhle a postupem času se snažil definovat konkrétní požadavky. Zřejmě máš jinou představu o své osobní zbrani, nicméně bych nezatracoval nějaké zkušební období s již dostupnou zbraní. Ono se může stát, a bazar na Huntingu toho je přímým důkazem, že se časem ukáže nákup nové zbraně jako zbytečný/chybný. Ona je to docela alchymie poradit někomu konkrétní typ zbraně k nákupu jakožto jeho první, záleží na spoustě faktorů, na rozpočtu, na účelu pořízení, zkušenostech či praxi, nosič/nenosič? atd atd.
Třeba na občasné střílení do papíru mi přijde koupě SFP9 docela zbytečná, Sig na dlouhodobé a relativně pravidelné nošení už mi zbytečný nepřijde. Jak píši, záleží na spoustě faktorech. Při vlastnictví jedné zbraně - byť ne podle své představy, se dají minimálně sbírat zkušenosti.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1647 » úte 26. zář 2017, 10:58

Kedze Hodo ziadal porovnanie troch konkretnych modelov, snazil som sa mu podat informacie o nich. Ale su to postrehy ziskane len pri skusani, po par desiatkach ran, ani jeden z tychto modelov nemam. Moja sucastna zostava je SP-01 Shadow, G17 a G43. Ale ako zaciatocnikovi by som tiez odporucil na zaciatok nejaku jazdenku CZ75/G17. Predavaju sa za slusne ceny a nasledne sa aj dobre predavaju.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#1648 » úte 26. zář 2017, 10:59

Na HK se zkus zeptat Hawka (Hawk.cz - NoCompromiseHouse).



Hodo65
Příspěvky: 74

Příspěvek#1649 » úte 26. zář 2017, 11:10

MRBLUE:Díky moc za sdělení osobní zkušenosti. Zatím se se nejspíš přikláním taktéž k Tebou navrhované variantě, ale alespoň do ruky ty ostatní dva kandidáty rozhodně chci zkusit. U toho Sigu mám ale trošku obavu, protože se objevily nějaké problémy s pádovou bezpečností, jak jsem četl ve vlákně Sig 320.

RomanB74: Máš pravdu v tom, že zděděný revolver je asi dobrá zbraň, ale je to malý model s 2" hlavní, takže do mý velký ruky s dlouhými prsty to není zrovna ideální zbraň ;). Proto bych rád pořídil pistoli, abych se naučil napřed trochu slušně střílet s něčím, co mi padne relativně dobře do ruky a nezískal blbý návyky z malý zbraně s pro mě ne moc dobře vyhovující ergonomií. Jinak konkrétní požadavky zatím nemám, jestli budu nosit či ne, uvidím časem, zatím je mým asi jediným cílem pořídit zbraň, která mi umožní naučit se s ní správně zacházet, získat správný návyky a celkově vylepšit střelecký dovednosti, kterejch zatím je vzhledem ke zkušenostem opravdu pomálu. Takže není asi důležitý pořídit zbraň, která mi vydrží věčně, ale nepořídit jako první něco, co mi získání střeleckých zkušeností spíš ztíží než zjednoduší. Rozpočet není problém (relativně), nemá cenu řešit rozdíl v pořizovací ceně pár tisíc Kč vzhledem k tomu, na co vyjde jedna návštěva střelnice včetně střeliva ;).



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1650 » úte 26. zář 2017, 11:26

Tu padovu bezpecnost by som neriesil, zbrane az tak casto nepadaju a uz vobec nie na zadnu cast. To su skor take snahy najst nejaku chybu za kazdu cenu. A mimo to uz je aj upgrade, ktore dava SIG montovat zadarmo. Teraz sa to riesi v USA, Europa je na rade zaciatkom roka myslim. Skor by som sa bal u menej skuseneho strelca nahodneho vystrelu, kedze este nema zazite navyky pri manipulacii. A v pripade ze by si si toho SIGa predsa kupil, zdaleka sa vyhni handrovym a kozenym puzdram. A pri zapuzdrovani kontrolovat zbran pohladom, ziadna automatika, ako to niektori instruktori ucia...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 23 hostů