Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Hodo65
Příspěvky: 74

Příspěvek#1666 » sob 30. zář 2017, 10:11

Tak výběrové řízení ukončeno :thumbup:. Domluvil jsem si s Hawkem seanci kvůli ohmatání a vyzkoušení SFP9 a pistole mi sedla do ruky hned po vytažení z krabice, ani nebylo zapotřebí laborovat s 3x3x3 možnostmi osazení gripu, ale určitě ještě vyzkouším, jestli se nenajde ještě o něco lepší kombinace. Chod spouště mi přišel jako velmi dobrý, ve srovnání s mnou vyzkoušenou P-10C mi přišel chod stejně hladký a připadal mi trochu kratší, nicméně se jedná o novou zbraň, kdežto vyzkoušená P-10C měla nalítáno dle informace v Avimu už asi 18.000 ran. SFP9 už mám doma, takže v pondělí na PČR se žádostí o vystavení PZ a pak se už jen těšit na vyzkoušení v praxi. Všem, kteří se snažili mi pomoci s výběrem, moc díky ;).



Malirka
Příspěvky: 4

Příspěvek#1667 » sob 30. zář 2017, 14:30

Ahoj,
řekla jsem si, že napíšu na forum, že mi určitě někdo zkušený poradí.

Letos mám v plánu, že si budu dělat zbrojní průkaz na skupinu B+E.
Již nyní se poohlížím po zbrani kterou bych si pořídila. Co jsem zatím střílela, tak to bylo z CZ 75 r.9 a Glock.
Určitě bych zbraň využila na sportovní střelbu, tedy střelba na střelnici a třeba i vyzkoušet nějaký ten závod a samozřejmě na případnou obranu (ale určitě bych denně zbraň nenosila u sebe).

Dívala jsem se po těch zbraních plastových i kvůli jejich váze, které mi přijdou nejlepší.
Dle informací a recenzí bych šla určitě do CZ nebo do Glocku. Nějaké zbraně jsem si už na omak vyzkoušela a přiklonila jsem se k CZ P-07 r. 9mm a Glock 19 r. 9mm 4.gen. Nejvíc se mi líbí CZ ale zase mi přišlo že se mi lépe držel Glock díky prohlubním pro prsty.

Mohla bych poprosit někoho o názor. Nerada bych si koupila zbraň a po nějaké době zjistila, že mi nevyhovuje.

Děkuju

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#1668 » sob 30. zář 2017, 14:56

Šel bych do toho, co se mi líp ovládá a z čeho mám lepší soustřel. Glock je trochu menší a skladnější než P-07 a bude mít i lepší povrchovou úpravu. P-07 má lepší spoušť :)

Uživatelský avatar
rumcajs_tr
Příspěvky: 121

Příspěvek#1669 » sob 30. zář 2017, 18:50

Pokud uvazujes mezi CZ P-07 a Glock 19, pak bych zaradil do vyberu i CZ P10C.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#1670 » sob 30. zář 2017, 19:11

Doporučuji zvažované zbraně důkladně osahat a vyzkoušet při střelbě.

A ujasnit si, CO vlastně chceš, protože zbraně na závody jsou trochu jiné, než ty na nošení. Trochu dost jiné. On i pojem "závody" je trochu moc široký :-)

Udělej si jasno v koncepci zbraně a ve velikosti. A pak zkoušej ...

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1671 » ned 1. říj 2017, 13:32

Malirka píše:Ahoj,
řekla jsem si, že napíšu na forum, že mi určitě někdo zkušený poradí.

Letos mám v plánu, že si budu dělat zbrojní průkaz na skupinu B+E.
Již nyní se poohlížím po zbrani kterou bych si pořídila. Co jsem zatím střílela, tak to bylo z CZ 75 r.9 a Glock.
Určitě bych zbraň využila na sportovní střelbu, tedy střelba na střelnici a třeba i vyzkoušet nějaký ten závod a samozřejmě na případnou obranu (ale určitě bych denně zbraň nenosila u sebe).

Dívala jsem se po těch zbraních plastových i kvůli jejich váze, které mi přijdou nejlepší.
Dle informací a recenzí bych šla určitě do CZ nebo do Glocku. Nějaké zbraně jsem si už na omak vyzkoušela a přiklonila jsem se k CZ P-07 r. 9mm a Glock 19 r. 9mm 4.gen. Nejvíc se mi líbí CZ ale zase mi přišlo že se mi lépe držel Glock díky prohlubním pro prsty.

Mohla bych poprosit někoho o názor. Nerada bych si koupila zbraň a po nějaké době zjistila, že mi nevyhovuje.

Děkuju

Asi neexistuje jediná správná volba. Každý má jiné preference, jinou ruku atd. Doporučuji prohlédnout webové stránky střelnic ve vašem okolí. Většina střelnic na webovkách inzeruje, jaké zbraně nabízejí k zapůjčení ke střelbě držitelům ZP. Ujasněte si priority ohledně hmotnosti, rozměrů, spouště, zkoušejte a zkoušejte. Pokud vytoužený model nenajdete na žádné střelnici, můžete tkusit vlákno "Nechám vystřelit, chtěl bych si vystřelit."
V každém případě bych se ale u první zbraně držel ráže 9 x 19, protože náboje všech jiných ráží použitelných i pro případnou obranu, jsou dražší. Pokud tedy chcete střílet z dané zbraně intenzivněji, jakákoliv jiná ráže by se vám celkem prodražila.



Radhagupta
Příspěvky: 118

Příspěvek#1672 » pon 2. říj 2017, 08:55

Ahoj, radit nebudu, neb každý jde po jiné cestě a sám si musí zvolit směr, ale popíšu jak jsem řešil stejné dilema. Vzhledem k tomu, že sem z krátkých nikdy nestřílel, koupil jsem jako čerstvý držitel za pár šupů malorážkovou pistoli (.22LR), neb má extra levné střelivo, a na naučení spouštění jsou potřeba tisíce výstřelů. Cvičit tuto elementární dovednost s 9mm mě přišlo jako celkem drahý špás. Postupem času, jak jsem si osvojil základní manipulaci a začal střílet tam kam chtěl, sem teprve přešel na 9mm. Pokud tě to chytne, 100% nezůstaneš u jedné pistole :)



cmd_
Příspěvky: 182

Příspěvek#1673 » pon 2. říj 2017, 16:19

Kolik upřímných rad, tolik různých názorů :-). Každý to má opravdu jinak. Taky jsem chtěl začít malorážkou, nakonec, jak se tady ostatně i někde píše, jsem uznal, že rozdíl v chování zbraně je tak veliký, že pokud se nestřílí z obou současně, začíná se při přechodu na 9 opravdu prakticky znovu. Takže za mě rovnou 9, pokud si potom třeba kvůli nákladům pořídíš malorážku, v pohodě, ale do začátku buď jen 9, nebo obě současně, s výjimkou absolutní jistoty, že navždy zůstaneš pouze u malorážky. Pokud jde o otázku jakou, tedy pokud už je zamítnuta varianta revolveru, 3/4 roku jsem objížděl předváděčky a střelnice, a nakonec jsem dospěl k závěru, že to, co by se mi asi nejvíc líbilo, finančně napoprvé neudýchám. Takže jsem šel do jeté 75, protože se mi půjčování začalo docela prodražovat a měl jsem pocit, že bych svoji už opravdu potřeboval ( na střelnici se půjčovat dá, ale na LOSík nebo závody už je půjčování trochu problém), po půl roce jsem si ujasnil, že jsem opravdu nezvolil ideálně, ale vím přesněji, co hledat, 75 půjde z domu, jelikož byla jetá, tak snad na tom nebudu fatálně finančně tratit a někomu do začátku ještě poslouží. Současně mám čím střílet a nijak mě to nebrzdí v mírném střeleckém pokroku (snad :-) ) a můžu relativně v klidu vybírat následovnici.
Ale jak jsem psal, kolik střelců, tolik názorů, a ve finále to budou Tvoje utracené peníze, tak hodně štěstí :-).



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1674 » pon 2. říj 2017, 16:46

No, za sebe bych momentálně volil mezi G19 a P10C, pokud bych chtěl novou zbraň. P07 také není špatná a docela mi seděla (P09 kupodivu ne), ale od doby, co střílím hlavně z Glocků, tak mi na P07 vadí vnitřní vedení závěru. G17/P10C/1911 bez přemýšlení chytnu za závěr a natáhnu, ale u P07/CZ75 už chytám rám - to je ale věc zvyku. No a pokud je závody myšlen LOS (nebo příbramské a la IPSC:), tak ani jedna ze jmenovaných zbraní nebude tím hlavním faktorem, který by měl vliv na umístění:)



Radhagupta
Příspěvky: 118

Příspěvek#1675 » pon 2. říj 2017, 20:29

Ještě bych možná doporučil tenhle blog, velice mě pomohl ujasnit si některé priority.
http://skrytenoseni.blogspot.cz/2015/06 ... zbran.html



quicky
Příspěvky: 13

Příspěvek#1676 » úte 3. říj 2017, 13:21

ja som si nakoniec vzal Sig Sauera 1911 Scorpion... holt P320 je zatial nedostupna, tak aspon nieco nech sa nenudim :) je tu kus prekrasneho stroja , vo stvrtok pojdem okusit...

nema niekto info kde by sa na SVK dal kupit Sig P320 Fullsize? zevraj kvoli USA vsetko vypredane/nedostupne...

Dakujem.



Gatowicz
Příspěvky: 2

Příspěvek#1677 » čtv 26. říj 2017, 14:56

Ahoj strelci, rád by som Vás oslovil s pomocou pri výbere zbrane. Vyberám si pištol na skryté nosenie a vybláznenie sa na strelnici. Odstrielané mám už dosť zo služobnej zbrane (Glock 17 Gen.4) a práve som sa rozhodol zaobstarať si niečo domov. Už som čosi poprezral na webe a v užšom výbere zostali tieto zbrane :č. 1 HS XDM-9 3,8“ , č. 2 Ruger American pistol, č. 3 Walther CCP a č. 4 Walther P99. Rád si prečítam skúsenosti majiteľov týchto zbraní a rád budem ak sa podelíte o svoje názory na tieto pištole, aby som si mohol urobiť aj tzv. pohľad z vonku, očami iných strelcov a vlastníkov. Ďakujem veľmi pekne za postrehy. Čaute.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1678 » čtv 26. říj 2017, 15:55

Ahoj, tak bych taky potřeboval poradit jakou první zbraň. Nějakou představu a podmínky mám.:

Cena cca okolo 10K, použitá zbraň. Nošení, střelnice, případně později LOS.

Pokud pistoli, tak nejspíš v 9mm luger, revolver .38 special ideálně .357. Revolver určitě celoocel, pokud možno 6 ran. Pistole asi spíš ne plasťák. Cokoliv ala 1911 si nejsem jistý, protože cocked and locked mi přijde divný. (navíc v mé cenové relaci a velikosti asi těžko)

Pošilhávám po:
Sig Sauer P6(225)
Colt Detective Special
Tenhle Ruger Speed Six http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/27 ... m-38-spec/
Čistě teoreticky nová Alfa Steel

Ted je na bazaru Glock 19 za slušnou cenu, narozdíl od ostatního jsem z něho už střílel, ale líbí se mi revolvery a do SIGu jsem se skoro zamiloval. :/
Jak se tváříte na kopie od Norinca? Původně jsem si říkal že čínu ani omylem, ale...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#1679 » čtv 26. říj 2017, 16:09

pokud chceš střílet, pak je Norinco OK, pokud se chceš mazlit, bude tě štvát hrubé opracování

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1680 » čtv 26. říj 2017, 16:23

Já bych u toho, že ani omylem klidně zůstal. Když máš štěstí na krumpl ze slušnýho materiálu, tak to nejspíš skládala pionýrka po obrně, případně byla vcelku šikovná, ale je to vyrobený z materiálu příslovečnýho nočníku...a samozřejmě všechny kombinace jsou možný. Několik Norků jsem v ruce měl (1911 a CQ-A1) a ani jedna nebyla out of box natolik funkční, abych byl ochoten zaplatit (o vzhledu nemluvě). Takže čínskou loterii jedině pokud jsi dítě štěstěny, jsi se stavem smířenej a hodláš se v tom rejpat (bez jistoty výsledku) a nebo prostě fakt nemáš pár tisícovek (případně fakt odmítáš jetou) na kvalitnější zbraň a stejně s tím moc střílet nebudeš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů

cron