Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1741 » pát 2. úno 2018, 12:14

No já zase běžel nadšeně pro XDM :) Některý věci si očividně musíme nejdřív zbastlit podle sebe, než můžeme s klidným svědomím uznat, že zkušenější měli pravdu :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1742 » pát 2. úno 2018, 12:36

Mam niekolko zbrani, ale ked idem na sutaz, spokojne nosim SP-01 Shadow v kydexovom apendixe cez celu republiku. Nositelna ta zbran je. Shadow 2 je len trocha vacsia. Ak citis ze Shadow 2 je to prave, neries a kup. Clovek si ma robit radost. Ja som prve roky po vybaveni ZP nosil CZ 75. Potom som presiel viacero zbrani a kalibrov... Dnes po rokoch sa kratke ustalili na CZ 75 SP-01 Shadow, Glock 17 a Glock 43.
Osobne odporucam pre zaciatocnika podla toho co preferuje bud jazdenu CZ 75 alebo Glock 17. Daju sa kupit za dobru cenu, je k nim dostupny servis, nahradne diely, a v pripade predaja sa ich clovek lahko zbavi a bez vacsej straty na cene... Shadow 2 planujem kupit, ked vystrielam SP-01. :-)



stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1743 » pát 2. úno 2018, 13:15

Právě ten Glock 17 a 19 je velikostně a váhově jak P10 a s tou jsem byl nespokojený, proto se mi do něj nechce. Děkuji za názory. Asi nejprve zvolím CZ 75 SP-01 TACTICAL a potom uvidím jak se rozhodnu. Díky všem



stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1744 » pát 2. úno 2018, 13:21

Ještě se zeptám, nevíte někdo kolik % má slevu policie u zbrojovky?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1745 » pát 2. úno 2018, 13:58

Mají to na stránkách.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#1746 » pát 2. úno 2018, 15:15

hlavně je sleva jen na vybrané modely, S2 a P-10 to nejsou (stále jde o novinky)



stampy
Příspěvky: 13

Příspěvek#1747 » pát 2. úno 2018, 19:10

JJ, už jsem to našel. Mají to tam uvedeno. No mám pořád o čem přemýšlet. Moc díky za reakce.



Hapi
Příspěvky: 10

Příspěvek#1748 » čtv 8. bře 2018, 11:27

Dobrý den,

předem se omlouvám, pokud zakládám duplicitní post, ale často se zde ta témata roztříští do X témat, že radši zakládám nové.
Stojím před prvním nákupem zbraně, odstříleno mám relativně málo. Jen v rámci pár tréningů před zkouškou... Potřeboval bych poradit od zkušených střelců :)

Po přečtení a zhlédnutí tuny článků a recenzí se mi zúžil výběr na tři zbraně HK P30, HK SFP9 nebo Walther PPQ M2. Zbraň zatím neplánuji nosit u sebe. Myslím, že je nezodpovědné hned po zkouškách začít tahat zbraň za pasem a i když si teď myslím, že i po čase budu zbraň nosit jen v rámci cesty na střelnici, řada střelců mi řekla, že si to mysleli také :) Z toho důvodu jsem nakonec zavrhl celokovy jako např SIG P229 aj.

Za sebe se nejvíce přikláním k P30. Na SFP9 už je podle mne vidět, že se trošku šetřilo (viz ohavný svár na pravé střelecké pohotovosti), navíc jako strojaři se mi hodně líbí, jak je řešena rozborka na P30. Já vím, že tohle by neměl být jediný argument pro nákup té konkrétní zbraně... ale znáte to, jí se i očima :D

Sem tam jsem i zahlédl, že někdo prodává SFP9, protože chce kupovat P30. Vím, že jsou dvě skupiny střelců, jedni si hájí kohout, druzí striker zbraně. Mě přijdou kouhotovky blbuvzdornější. Já vím, že nehrabat prstem po spoušti je základ bezpečné manipulace a že by začátečník neměl nosit náboj v komoře... ale také jsem viděl chlapa, který dělal soustružníka 30 let a pak si nezapnul manžetu na modrácích, že si jen stáhne osazení a soustruh ho namotal...

Walther mi zůstal v hledáčku už asi jen z jednoho důvodu. Líbí se mi, že existuje 22 LR verze... A tedy možnost trénovat i se střelivem za kačku a přitom se "stejnou" zbraní... Ale obecně mi přijde, že každý řekne, že HK je lepší, protože proste asi je :) Já vím, že se nevylučuje mít časem třeba P30 a PPQ M2 .22. Ale myslím, že pokud si P30 zamiluju, tak nakonec budu hledat důvody, proč nechat Walthera doma :D

Kdybych teď měl říct, tak P30. Určitě si chci vyzkoušet všechny zbraně. Ale jako začátečník stejně dokážu posoudit jen to, jak se mi z toho střílí. :)

Promiňte mi ten sloh. Snad mi pomůžete srovnat ten zmatek, co mám v hlavě :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1749 » čtv 8. bře 2018, 11:41

Zajdi někam, kde mají ty HK oba a zkus spoušť. Je to dost odlišné (obzvlášť pokud bys chtěl nosit P30 s vypuštěným kohoutem a první ránu střílet z DA, tak je rozdíl mezi spouštěmi ohromný). Sám teď vybírám něco na nošení a byl jsem se mrknout v NoCompromise (Praha Holešovice). Strávil jsem tam dobře hodinu srovnáváním a musím říct, že tohle je potřeba vyzkoušet v ruce a určit si to podle sebe. Ergonomicky je to obojí paráda (a to jsem dost vybíravý jedinec v tomhle ohledu).

PS: Tady najdeš snad všechno, co k tématu kdo vyplodil zajímavého, lepší je vést tuhle diskusi tam: viewtopic.php?f=33&t=119

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1750 » čtv 8. bře 2018, 11:55

1. tohle je přesně ta debata do vlákna výběr první zbraně. Což Ti napíše i admin a přesune to tam.
2. k výběru: Neuspěchej to a všechny zbraně si důkladně vyzkoušej. A to, že je verze na .22LR neznamená, že se ta zbraň i chová stejně jako 9L.

Základ je být schopen si nastavit pravidla a postupy zacházení se zbraní a k tomu si dopasuj tu zbraň.

A bezkohoutkové zbraně mají jednu důležitou vlastnost: Chod spouště je při všech výstřelech stejný. Zbraň s kohoutem to tak, velmi často, nemá.



Hapi
Příspěvky: 10

Příspěvek#1751 » čtv 8. bře 2018, 11:57

Dekuju, za radu. To je urcite good point. Otazka jak moc je to o zvyku. A pak take u te P30 je vyhoda, ze delaji snad vsechny typy spousti. U nas sice bezne skladem nejsou. Ale treba Zbrane Liberec pisi, ze objednaji jakoukoliv a to asi nebudou jedini.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1752 » čtv 8. bře 2018, 12:40

Hapi
konečně někdo s pořádnou dělostřeleckou přípravou, co nevyplivne 10 různých kvérů ve 4 rážích od 6 zbrojovek a nechce na někom aby mu to všechno zhodnotil - tedy palec nahoru
HK dobrý, přiklonil bych se k té P30, po zkušenostech s různými SF systémy od vícero zbrojovek mi cokoliv bez kladiva nesmí do baráku :-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1753 » čtv 8. bře 2018, 12:59

Hapi: Jestli jsi z Prahy nebo od Karviné nebo to máš blízko, tak zkus napsat klukům z NoCompromise. Nejen že taky umí sehnat všechny verze P30 a SFP, ale mají toho docela dost skladem, takže to můžeš vzít do ruky a zkoušet aspoň na sucho.



Hapi
Příspěvky: 10

Příspěvek#1754 » čtv 8. bře 2018, 13:19

4mike: dekuji za pochvalu. Ja to mam dost zjednodusene (nebo spis stizene) tim, ze jsem perfekcionalista a nevyzaduju nic min nez 100% kvalitu zpracovani :D A u toho HK je proste videt, ze nekdo premyslel. U te P30 zkombinovani rozborneho cepu s pakou strelecke pohotovosti az zahreje u srdicka :D

jhora: Diky za typ. Ja jsem z Brna, ale neni problem kamkoliv si udelat vylet. Me by momentalne vic pomohlo mit moznost si picnout z obou zbrani zaroven. Protoze jestli v jeden den pujdu na jednu strelnici a druhy den na druhou... tak sice nebude k nicemu, ale lespi by bylo mit moznost si je prostridat v ramci jedne navstevy.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#1755 » čtv 8. bře 2018, 13:28

Hawk (No Compromise) v Praze by měl mít nějaké HK předváděčky - zkusil bych s ním domluvit vyzkoušení třeba v Prague Armory (i když to není "jeho" domovská střelnice), ale není to z Holešovic daleko a mají tam na půjčení PPQ M2...
Naposledy upravil(a) P.V. dne čtv 8. bře 2018, 13:43, celkem upraveno 1 x.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů