Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1771 » čtv 15. bře 2018, 17:51

No právě pro to množství asi pořídím časem nějakou .22 . Ale opravdu se mi líbí "prckové", co velikostí odpovídají ráži. Ale otázkou je, jestli mi to pomůže ve zlepšení s 9mm. Třeba dvoustřel s .22 je značně jednodušší na zvládnutí díky malému zpětnému rázu. A to potom ani ten dril se stejnou velikostí pistole nepomůže odstranit zlozvyky. Budu to brát pro zábavu. Bo mne střílení taky baví.
Takže i o tomto je ta volba co si koupit. Podle mého názoru jako první alespoň 9mm. A střílet. A potom pro srandu na levné střílení i menší ráži.



Hapi
Příspěvky: 10

Příspěvek#1772 » čtv 15. bře 2018, 18:06

Tak urco mate pravdu. Jako idealni by bylo strilet jen 9mm... ale urco je znat jestli clovek nastrili 400 mesicne z devitky a nebo 400 z devitky a 800 z malorazky. Ja od mala strilel s pistoli na diabolo a kartuse a kdyz jsem vzal do ruky devitku, bylo to znat, ze nestrilim poprve a to dost. Jsou strelci, co maji jako treningovku .22, vlastne jako treningovky je prezentuji i vyrobci. PPQ nebo treba SIG 226 je v .22. :)

Rozhodne prvni bude 9 mm. Ono co si budeme pocidat. Ze zacatku clovek stejne nastrili min... ruce si musi zvyknout. Ony se pak najdou i jine cesticky, jak usetrit. V byvae praci jednatel zavodne strilel a objizdel kovosroty, vykupoval olovo, odleval si ingoty a pak si lil kulky a prebijel.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1773 » pát 16. bře 2018, 08:43

Mám doma 1911 v .22 kterou jsem koupil na trénink (dokonce to byla první pistole, co jsem koupil) a pak druhou 1911 v plnotučné verzi (.45ACP). Výsledek je, že tu .22 budu prodávat, protože prostě jen leží v trezoru. Sice mám střílení levnější o 80%, ale prostě to není taková zábava, když mám hned vedle i tu druhou krásně těžkou obludu :)

Možná to budete mít jinak, ale možná byste pak zbytečně shledali totéž, co já. Pokud v budoucnu zase koupím krátkou .22, tak to rozhodně bude něco, co doma nemám (nejspíš terčová pistole nebo ještě spíš nějaký pěkný revolver).



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1774 » pát 16. bře 2018, 09:15

No, jhora má taky dobrý postřeh. Protože i mně se někde v jedné části mozku pořád zjevuje jak se mi dobře střílelo z Walthera PPQ .45. Bombastický zážitek. Jednou na něco takového dojde. (zatím ale nechci dráždit manželku domácím skladem zbraní, protože bych taky rád nějakou dlouhou - nejlíp nějakou .223, zatím se snažím ji někdy dovléct na střelnici, abych ji potenciálně přesvědčil, jak je to super zábava - a pro ni i možná větší adrenalin :-)). Takže se snažím moc nemluvit o tom, kolik to stojí, ale spíš jak je to super koníček. :-)
Tedy jak říkají matematici, musím pokračovat metodou "per partes", čili po částech. :-)
A tu .22 si asi ještě párkrát půjčím, než se rozhodnu, abych se toho potom nezbavoval, páč by mne to už nebavilo.



Mickhesh
Příspěvky: 111

Příspěvek#1775 » stř 9. kvě 2018, 10:30

Zdravím lidi. Mám dilema jakou první zbraň koupit. Jelikož je první, tak by měla být na nošení a občasné střílení na střelnici (cca po prvotním zastřílení třeba 200ks měsíčně). Rozhoduji se mezi Beretta APX, CZ P 10-C a H&K SFP9.. cena není rozhodující, Spíše spolehlivost a poruchovost a úchop zbraně (což je invididuální věc. Popřípadě kde bych si mohl z těchto pistolí zastřílet.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1776 » stř 9. kvě 2018, 12:23

Z těch tří bude nejlepší Glock 19.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1777 » stř 9. kvě 2018, 12:56

Mickhesh: musíš si sám vyzkoušet co ti sedne nejvíc

EDIT: zastřílíš si na střelnici stačí kouknout na stránky kde jaký z braně nabízí a nebo využít vklákno Chtěl bych si vystřelit, nechám vystřelit
Naposledy upravil(a) notobi dne stř 9. kvě 2018, 13:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#1778 » stř 9. kvě 2018, 12:58

blacknocturno píše:Z těch tří bude nejlepší Glock 19.


Pokud má ruce zvyklé na kopyta... 8-) :D :angel:



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1779 » stř 9. kvě 2018, 13:14

@Mickesh: Pokud nejsi "leštič" a chceš hlavně střílet, potom tedy plasťáka.
Já bych doporučil na začátek na naučení se -full size - H&K SFP 9 nebo Glock 17 nebo Glock X. Nebo CZ P10 C, nebo Walther PPQ (řádově 16-20 000,-). Všechny tyto zbraně mají své kvality a bolístky, výhody a nevýhody. Vydrží hodně velký nástřel než "umřou"
Mezi hodně levné "full size" patří TT9 nebo AlfaProj 9 pistole. (Cca 11500,-) - montované z dílů Tanfoglio asi.
Nosím SFP9 v crossbody tašce od Falca. Sice mám vnitřní kydexový holster na skryté nošení, ale protože bych potom třeba nemohl sundat sako, bylo by to nepraktické. A nosit vykasanou košili by taky moc nevypadalo (s kravatou?). Rozměr v tomto případě nošení nevadí. Váha taky ne (cca 830g nabitá). Takže mé nošení v IWB je limitováno na určité příležitosti.
Pokud to chceš rovnou i na nošení v IWB holsteru, tak potom bych za sebe doporučil Walther PPS, nebo Glock 43. Případně až dorazí SIG 365 - možná ale bude dost drahý.
Nebo jiný jednořaďák. Stejně se musí trénovat s tím, co člověk nosí, jinak by mohl sám sebe jednou překvapit a udělat průšvih... A přes všechny výhrady k malým zbraním existují borci, kteří i na soutěžích s G43 dají nakládačku všem s velkými zbraněmi.
Mezi malé a levné patří SCCY 9 mm luger (cca 11 tis.Kč) - ale je to DAO mechanika.
Na tréninky doporučuji přikoupit i vnější holster. Je to bezpečnější při častějším tasení.
Můj názor ovšem nikomu nevnucuji.
Jo a ještě jedna důležitá věc. Pokud chceš novou zbraň, radím, nesnaž se za každou cenu koupit tu s nejnižší cenou. Protože ušetříš 1000 Kč a potom za každou návštěvu střelnice stejně utratíš 500 až 1000 za náboje jen to hvízdne. Vyber si tedy taky podle toho, jak se ti co líbí, aby se ti z toho CHTĚLO střílet, aby tě to bavilo už i proto, že je to hezký výrobek. A jestli něco stojí 17 tis., 19, nebo 21 tisíc, to se jaksi vytratí z povědomí po pár měsících, neřku-li letech střílení.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1780 » stř 9. kvě 2018, 14:08

CZ, z hladiska logistiky jednoznacna volba.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1781 » stř 9. kvě 2018, 14:09

Jestli na nošení, tak veškeré double stack (P10c apx glock 19 apod) jsou moc velké resp tlusté (šířka okolo 34 mm) .

Podíval bych se po single stack (šířka okolo 24 mm). Walther pps m2, Smith wesson mp9 shield m2 , Springfield xd-s. Doporučuji poslední, mám, střelba super, závada nula, navíc automatická dlaňová pojistka (ještě sníží riziko nechtěného vystrelu), příjemná cena 14 kKč.

Další placatky single stack : glock 43 (víc kope) , ruger lcp (ještě menší a ráže pouze 38 acp), Kevin (ještě menší, dvě ráže), onen sig p365 (ještě se neprodává), ruger lc9 nebrat - hodně kope,



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1782 » stř 9. kvě 2018, 15:07

Osobne jsem nejdrive sel do pistole Alfa Iron Combat v 9x19. Stalo me to cca 12K, mel jsem ji 2x v reklamaci, a ted uz bez problemu. Za necely rok ma nalitano cca 1400. Takze jsem se naucil zaklady a zjistil jakym smerem se ubirat. Cele to stalo nejakych 19000 coz je porad levnejsi nez nova kovova CZ. Ted jsem u Glocka 17, ktereho nosim, strilim s nim dynamickou strelbu a jsem spokojen. Alfu si stale nechavam na mirenku, protoze s ni mam neuveritelny soustrel. Za ty prachy super kauf.

Za me bych sel do levnejsi pistole a hromady streliva at muzu natrenovat a zjistit co mi (ne)vyhovuje, nez abych mel pistoli za 23K a po 1000 ranach zjistil, ze se mi nelibi.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1783 » stř 9. kvě 2018, 15:46

audis/Mickhesh: Nevím jak pro koho, ale double stack je úplně v pohodě nositelnej. IWB Kydex a není co řešit. G43 nebo nedej buh Kevin bych jako první a na nějakou dobu jedinou zbraň nedoporučoval už z principu. Volil bych zbraň jednoduchou a komfortní. Pro mě nejvíc limitující faktor u nošení je délka rukojeti.
Z tebou zmíněných jsem držel jen P10 a musím říct, že nevím co tam bylo za grip, ale snad žádná pistole mi tak dobře v ruce neseděla.
HS/Springfieldy bych určitě vyzkoušel taky - mě v ruce sedí líp než Glocky. Ale dlaňová pojistka u nich není rozhodně "navíc" jako spíš nutnost.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1784 » stř 9. kvě 2018, 16:14

Dlaňovka Nutnost jsou kecy. Springfield má spoušť Sa jako jiný Striker možná drobně predepnuty. (ačkoliv tomu říkají dao). Akorát Springfield má navíc Dlaňovka.

Dotaz : z principu čeho? Všechny kýmkoliv zmiňované pistole jsou jednoduché. Tady držet, tady spouštět, manuální pojistka není.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1785 » stř 9. kvě 2018, 16:46

audis: No Moje XDM single je(to drobné napnutí při klesání searu bych jako DA nebral. Je minimální). To samé bych ale o Glocku netvrdil. Nevím jak nutnost ale navíc by byla u toho Glocka.

Čím menší pistole tím se hůř drží, ovládá, střílí. Vesměs. Nevím pak proč si všechno znesnadňovat miniaturním Kevinem nebo i tou G43. Nevím jestli začátečník touží o zážitek střílení z G43. Ta velikost má svou daň. Proč když se dá zcela pohodlně bez nějakých změn šatníku nosit skrytě G19/XDM... proč jít do sub compactního jednořaďáku jako primární zbraně?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů