Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
boris_
Příspěvky: 46

Příspěvek#16 » čtv 2. črc 2009, 20:05

twiho - o Kevinovi vieme, ved uz je z neho pomaly dalsia ceska klasika :) ak ti mozem poradit, urcite ho skus. moje nadsenie pre kevina opadlo akonahle som skusil. skratka nesmierne dlhy DAO spustak a nasledny kopanec jak od kona nie je pre mna. ako zalozka super, trenovat s tym ale nic prijemne. volil som PPK v 7,65Br a zatial nelutujem. mozno casom presedlam na Ruger LCP 9BrC co je asi v sucasnosti najvacsi konkurent Kevina v nasich koncinach. kevin ti mozno nesadne subjektivne, ale objektivne je to uz osvedcena spolahliva konstrukcia. v USA sa dokonca predava pod oznacenim imi micro (desert) eagle ;)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#17 » čtv 2. črc 2009, 20:21

Kevin je vynikajici zbran na noseni (pro pripadnou sebeobranu zblizka), ale jako zbran pro zacatecnika bych ho opravdu nedoporucoval. Ta dlouha tvrda spoust ma svuj ucel - pojistka proti nechtenemu vystrelu (jina pojistka na zbrani neni). Tim nechci Kevina hanet, mam ho a nedam na nej dopustit, jednoducha konstrukce, 100% spolehlivost, na svoji velikost slusna presnost do 15 metru, ... Pouzivam ho na noseni, na strelnici si z nej jen obcas picnu, ale na nejaky intenzivnejsi trening (natoz pak na mirenku) to opravdu neni.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#18 » úte 11. srp 2009, 18:39

Kterou zbraň by jste mi doporučili z následujících dvou?
1) Glock 17
2) CZ 75



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » úte 11. srp 2009, 18:57

nejdřív zbroják, pak si obě zbraně a spoustu dalších ohmatat a zastřílet si z nich a potom teprve řešit pi.oviny



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#20 » úte 11. srp 2009, 19:48

Tak zbroják budu mít za tři týdny, pokud to vyjde.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » úte 11. srp 2009, 19:50

nebo jsi snad čekal, že jsi jednou rozebral zbraň a hned ti každý poradí co ti sedne do ruky a bude se ti s tím dobře střílet? Zapomeň. Každý člověk je jiný a každému sedne do ruky něco jiného. Proto ti říkám, že si musíš ty zbraně ohmatat a zastřílet si s nimi

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » úte 11. srp 2009, 19:58

Nejdřív si tohle vlákno celé přečti, mohlo by to zodpovědět většinu těchto otázek (respektive dát ti tu odpověď, že ti přesnou odpověď nikdo nedá :D jako s autem či čímkoli jiným).



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#23 » úte 11. srp 2009, 20:04

Záleží na formulaci otázky. Pokud někdo řekne: "Jaké auto je nejlepší?" tak je jasné, že mu nikdo neodpoví, protože existuje trabant či stará 120 za 5.000,- Kč a taky Porsche za 3.000.000,- Kč. Pokud ale někdo řekne: "Jaké auto je nejlepší v poměru cena/kvalita kolem částky 100.000,- Kč?" tak už by mu mohla být dána nějaká směrodatná a solventní odpověď. A to stejné u zbraně. Nelze se zeptat "Jaká zbraň je nej?" když CZ 50/70 lze koupit za 2.000,- Kč a něco jiného za 50.000,- Kč. Pokud ale řeknu, že sháním pistoli do 15.000,- Kč tak to je už něco jiného a poradit by mi někdo mohl....

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » úte 11. srp 2009, 20:16

Nikde jsem si nevšiml, že jsi mluvil o 15 tisících.
Ovšem nový Glock pod 15 neseženeš a pětasedmy taky jen některé. A použitých zbraní v této relaci je už taky dost.



Adam
Příspěvky: 142

Příspěvek#25 » úte 11. srp 2009, 20:22

Máš pravdu, nikde jsem to neuváděl, moje chyba. Více jak 15 tisíc do toho rvát nechci (ani v tuhle chvíli nemůžu) ale jak už tu bylo podotknuto Aresem - nejdřív zbroják a pak řešit tohle. Co jsem ale koukal, tak pistole Norinco se dají koupit za 10 tisíc a slyšel jsem na ně chválu. Založil jsem tady o nich i vlákno.



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 11. srp 2009, 20:55

Jenže to, o co tady jde není to, že by se řeklo tohle má takovéhle vlastnosti a stojí to tolik a tolik, tak si to kup. Když ti zbraň nesedne do ruky, tak s tím obyčejně nemůžeš udělat nic jiného, než že ji zase pošleš dál do oběhu (tedy pokud nezabere výměna gripů). Každému se zdá chování zbraně úplně jiné. Většina lidí mi říká, že třeba G19 je na střílení pohodová a přitom mě v ruce skáče víc a je mi chováni zbraně nepříjemnější, než chování mojí CZ-2075 RAMI v .40SW. Prostě na tohle odpověď neexistuje, mimo porovnání faktických vlastností zbraně. Jenže to ti neodpoví na tu základní otázku a to jestli ti ta zbraň sedne nebo nesedne

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#27 » úte 11. srp 2009, 22:32

Navic ani kvalita se u zbrani neda merit uplne objektivne, prave proto, ze lide zbran posuzuji hlavne dle subjektivnich dojmu. Samozrejme, smejd je smejd, ale tech v dnesni dobe zas tak moc neni. Nebo takhle - ve stejne cenove skupine najdes zbrane priblizne stejne kvality. Glock i petasedma jsou dobre sluzebni zbrane, pro vyblbnuti se na strelnici a pro souteze v prakticke strelbe (LOS a IPSC) take vyborne, ale olympiadu v mirence s nima nevyhrajes. Nepredpokladam, ze budes chtit vyhrat olympiadu, takze Ti obe zbrane poslouzi velmi dobre, ale jak jiz bylo receno, nejdriv si je musis osahat.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#28 » stř 12. srp 2009, 21:21

Twiho - jsi na klasickem rozcesti strelce, ktery jeste patrne nezacal.
Pocitej, ze neskoncis u jedny zbrane.
Shadow je super na IPSC divizi Production, po vymene musky a hledi i slusny na mirenku, ale za tyhle penize jsou na mirenku lepsi. A chtel bych videt kterehokoli z tech Dukelskych strelcu, jak Shadowa nosi.
Glocky obecne jsou univerzalni "kopyta" - zadnej zazrak, ale proste FUNGUJOU.
Kevin je mrnava zbran urcena k noseni od ZVI Vsetin - raze 9mm Browning nebo 9mm Makarov.

Predevsim si nejdriv vyspecifikuj:
a) na co zbran chces (noseni, mirenka, akcni strelba)
b) revolver nebo pistole?
c) kolik do toho chces dat
d) kolik toho chces vystrilet rocne

Az budes vedet, muzeme resit dal, do ty doby se tu muzeme motat kdekoli mezi Rugerem LCP (nejmensi velkorazna pistole na svete) pres ruzne CZ75, Glocky, K100 ci 1911ky az po revolver v razi .500SW.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#29 » stř 12. srp 2009, 21:30

Adam píše:Pokud ale někdo řekne: "Jaké auto je nejlepší v poměru cena/kvalita kolem částky 100.000,- Kč?" tak už by mu mohla být dána nějaká směrodatná a solventní odpověď.


Jak u zbrane tak u auta by solventni odpoved prijit NEMOHLA !!!

Jaky auto? Kombik? Rodinny? Sportovnejsi? Nafta? Benzin? Radsi levnejsi znacku novejsi rocnik? Nebo drazsi znacku starsi rocnik? Vykon staci 50?60? 90? 100? 150kW? Co vybava? Co je nutne? ABS? klima? airbagy? Atd atd... A hned tu mas asi 100x vic otazek na jednu blbe polozenou otazku: "Jake je nejlepsi v pomeru cena/vykon auto do 100.000"... Uplne stejne jako u zbrani ti nelze odpovedet jinak nez "jak pro koho - specifikuj, k cemu to chces, pak muzeme vybirat".

PS: ja bych si za 100.000 koupil Honda Accord 2.0i VTEC ES r.v. 1999-2000 do 150.000km
A garantuju ti, ze nikdo jiny se tu takovy nenajde a ze mi vetsina lidi rekne, ze za takhle stary auto by 100.000 nedali.



wiGo
Příspěvky: 4

Příspěvek#30 » pát 11. zář 2009, 11:14

dobrý dne, chci se zeptat,.. mám zájem o Glock 17c s kompenzátorem.. je v tom až tak velký rozdíl ??... připlácí se za kompenzátor asi jen 2000 nebo je to jen otázka komfortu ?.. dík za odpověď ..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů