Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1891 » sob 10. lis 2018, 21:20

Zaručeně hodně doplňků mají Glocky. I dostupnost náhradních dílů.
Walther PPQ M2 kamarád prodal, protože s ním nenastřílel. Nesedla mu spoušť. Počáteční pocity měkké spouště mu vygradovaly v nezřetelnost. Zkušenosti z praktického užívání (několik tisíc ran).



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1892 » sob 10. lis 2018, 21:22

PPQ M2 opravdu nemusí vůbec sednout, určité stádium zoufalosti jsem si s tou spouští zažil taky.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#1893 » sob 10. lis 2018, 21:56

PPQ M2 mám něco přes rok a zatím mi vyhovuje skvěle. Převážně střílím pudovku, ale měl jsem s ní i celkem slušnej nástřel na papír.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#1894 » ned 11. lis 2018, 21:24

scorpions.cz píše:...... ale měl jsem s ní i celkem slušnej nástřel na papír.


Nezlob se,ale tohle je tak neurčitá informace že si pod tím mohu představit cokoliv.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#1895 » ned 11. lis 2018, 21:46

Tak jinak. Není důležitý jakej, ale lepší než třeba s Glockem, nebo běžnou pětasedmou.



Filipes77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1896 » úte 11. pro 2018, 11:29

Zdravím,

už nějakou dobu zvažuji, že své P-07 pořídím nějakého toho sourozence. Na 99% jsem rozhodnutý, že to tentokrát bude nějaký ten striker. Prošel jsem diskuse zde i u sousedů a nakonec mi z toho vyšla H&K SFP9 a variantně P10C (nebo P10SC). Glock mi nesedí do ruky, proto ve výběru není. Zatím nemám "ohmatánu" nebo vyzkoušenu ani jednu variantu (krom právě toho Glocka), a samozřejmě to bude hlavní argument pro kterou se rozhodnout, nicméně bych rád poprosil vás zkušené o radu, co všechno ještě vzít v potaz. Servis, dostupnost náhradních dílů, příslušenství atd. to je samozřejmé. Ale má jedna nebo druhá varianta nějaký špek, na který je dobré se zaměřit a pohlídat si jej? Něco co, čeho si běžný uživatel třeba ani nemusí uvědomit (např. viz aktuální flame ve vláknu o P10 stran pádové bezpečnosti). Díky moc předem.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#1897 » úte 11. pro 2018, 11:51

Ahoj - prosím Tě za mě - nedej moc tady na rady ostatních ale zbraně si sám první vyzkoušej ať víš co ti padne do ruky a podle toho se řiď ně podle toho co se ti líbí. Hodně lidí ti bude radit jen podle sebe ale vidím denno denně na střelnici jak si někdo koupí líbivou zbraň a pak se mu z ní blbě střílí a opět tu pak máme plný bazarhunting že prodám novou nestřílenou. takže opravdu zajdi na střelnici a určitě tě kolegové nechají vystřelit a vyzkoušet zbraň - Z mí strany bych se jen vyvaroval produkci CZUB , sloužím s ní přes 20 let a vím co umí a jako osobní zbraň bych si ji nikdy nekoupil na to jsem si pořídil jiné. V prodejně CZUB tě budou vychvalovat i krabici od bot jen aby prodaly - Jinak si rozmysli i na co budeš zbraň používat a je velký rozdím v e zbrani na mířenku a na nošení a podobně.



Filipes77
Příspěvky: 10

Příspěvek#1898 » úte 11. pro 2018, 13:07

kosatka444 - Díky za názor. Vzhledem k tomu, že vlastním P07, tak mám s produkcí CZUB jisté zkušenosti. Za mě nejsou nějak špatné, za rok a půl jsem nezaznamenal jediný problém. Na druhou stranu netvrdím, že je to nejlepší zbraň na světě, určitě existují i lepší. A na 100% vím, že dnes bych výběru první pistole věnoval podstatně víc času, než tenkrát, kdy to bylo spíš v režimu "moc chci zrovna tuhle", byť bych třeba i volil stejně. Jinak zbraň chci na nošení, proto ve "výběru" skončilo to co tam skončilo. Proto mě zajímají hlavně tipy na co se u kterého modelu zaměřit a na co si třeba dát zvlášť pozor.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1899 » úte 11. pro 2018, 20:04

co jeste vzit v potaz smithe M&P 9 2.0?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1900 » úte 11. pro 2018, 21:38

Filipes77: kosatka444 radí dobře. Já jsem si před koupí první zbraně vyzkoušel vícero pistolí (asi 10). A v užším výběru mi zůstal H&K SFP9 a P10 od CZUB. Od p10 mně tehdy odradily komentované mnohé problémy / dětské nemoci (které snad už jsou pryč). K p10 se dá za nevelké peníze dokoupit dobrá spoušť (Ale asi ani ta origo není zlá). Je í důležité co od toho chceš. Já jsem hledal striker, který nebudu ladit a vydrží. Plasťák kvůli váze pro nošení. Koupil jsem SFP9. S tím střílím obrannou a kombatovou střelbu. Na mířenku jsou jiné krumpáče. Na nošení i menší kvéry. Třeba g43. A jinak se prý všichni dělíme na ty co už Glock mají a ty co si ho teprve koupí... :-)
Hlavně se ti ale ta zbraň musí líbit a bavit tě s ní střílet. Vše ostatní je podružné. Nejdeme s tím do války, ale většinou na střelnici, případně soutěž. A taky NO...

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#1901 » úte 11. pro 2018, 22:40

Hlavně se ti ale ta zbraň musí líbit...….....…
Přesně a pro to asi nikdy nebudu mít Glocka :lol:



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1902 » úte 11. pro 2018, 22:45

Kup si co chces, na strelnici behem 1 hodiny stejne nic nepoznas,ale az vlastnenim. Vedle p07 bude vsechno super.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#1903 » úte 11. pro 2018, 23:02

Máš dva favority, to máš už super, tak si je zkus a dej na lásku na první pohled. A obě jsou asi velmi dobré. Netřeba nad tím dále přemýšlet.

Ps: Já kupoval bez zkoušky a jsem spokojen (xd-s). ja kdybych volil tvoji velikost, koupil bych xdm (střílí dobře, žádné stížnosti z celého světa, navíc dlaňová pojistka) .

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1904 » stř 12. pro 2018, 00:02

asi malo ctes, na XDm je hodne stiznosti nebo aspon bylo ;) pojistka=nebrat

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#1905 » stř 12. pro 2018, 08:15

Kde (Čechy, amerika, forum) ? Link jeden příklad?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů