Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#1936 » ned 30. pro 2018, 17:02

Aha, chápu. Samozřejmě také bych měl nejraději sjednocené ráže, ale v rozšíření o 38/357 nevidím zase tak velký problém, pokud by to bylo vhodnější pro určení zbraně. Bylo mi dnes doporučeno zvolit 357 M kvůli větší univerzálnosti laborací (slabší terčové i výkonější na kovy).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1937 » ned 30. pro 2018, 17:19

Luger levné střelivo, výkon na soutěže dostatečný. Mám dojem, že revolvery v luger jsou dražší, Nevím. Pokud je to pravda, zase nemusíš kupovat nové matrice a hlavu a vyjde to nastejno. Pokud není, ušetříš s luger.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#1938 » ned 30. pro 2018, 17:21

Například taková Alfa Para je za velmi pěkné peníze. Výkon mě tak netrápí, chci to nejspíše na mířenku.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1939 » ned 30. pro 2018, 18:28

pujdu ne trochu, ale hodne proti proudu. :)

Chiappa Rhino 6" .357Mag

Jak jsi psal, revolver jeste nemas... a tohle je ultimatni revolverova kravina :)
Mel jsem .357 White Rhino, ale kolega mne donutil mu ho prodat... Hned v zapeti jsem toho politoval, pac Rhino v .357 je zazitek strilet!
Na strelnici bude navic kazdej CUMET ;)

Jeste vetsi tercova kravina - Ruger Red Hawk .44 Mag s optikou v 6" :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1940 » ned 30. pro 2018, 18:56

Redhawky su pokial viem 4", 5.5" a 7.5". Osobne by som ked tak kupil 7.5". Super Redhawky mas aj v 9.5". Pekna vec ale lacnejsie si zablbnes s 6" pripadne 4" GPckom. Pripadne starsia SW 14,15, 19, ... 586 / 686 (29 / 629 ak chces .44ku). I ked pri tom spominanom pocte ran do roka na tom az tak nezalezi.

Pokial kovmi myslis napr. LOS a neriesis za kazdu cenu vykon - bezny popper na LOSe ti zhodi bez problemov aj 38cka zo 4" hlavne (a to sa este nebavime o "kratasoch"). Toboz ak si to mozes prebit. Takze ak to chces primarne na tercovku tak pokojne .38 (fajnsmekri .32).

4" GPcka mam dlhodobo a aj tam je presnost rozhodne dobra (v poslednej dobe som slepy ako patron z neustaleho cumenia do pocitaca ale 90 na 25m s tym z ruky dam) - na terc strielam prebijane .38cky. 6" hlaven by samozrejme bola na tvoj ucel lepsia.

Alfy - asi som rozmaznany, ale vzdy ked som to zobral do ruk, tak som skonstatoval ze radsej dosetrim na SW / Ruger :D. Tym rozhodne nehovorim ze su zle, je to osobna preferencia.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#1941 » ned 30. pro 2018, 20:57

Tak Rhino je pěkná hračka, ale to není úplně to co hledám. Nedovedu si představit sem dostávat nějaké případné náhradní díly či doplňky.

Ad. Redhawk: Toto určtě ne, na vyšší ráži jak 357 Magnum jít nechci, to mi pro moje účely přijde jako zbytečnost a rozhodně nepotřebuji revolver jako nějakou hračku, se kterou udělám občas velkou ránu. Takže .44 určitě ne.

Kovy jsem neměl na mysli LOS či jinou soutěž, spíše na použití na naše srandamače na klubové střelnici s přáteli, kde se na nic moc nehraje.

GPčka se dají celkem sehnat i z druhé ruky co jsem koukal. Nějaká GP 161 by stála za úvahu. V revolverech jsem úplný panic, takže když jsem se díval na prodejně na Alfu, připadala mi za ty peníze vcelku slušná.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1942 » pon 31. pro 2018, 17:50

tslaby: Řeším podobnou věc. Už od začátku tíhnu k revolverům. Rugery GP jsou docela oblíbené takže půjde sehnat někoho kdo ho půjčí. Na střelnici Olomouc Lazce je k zapůjčení GP 161. Standardní .357 se z toho střílí krásně pohodlně, jen mi prostě příjde, že to díky tomu šestipalci "padá na čumák". Ale to je asi jen nezvykem. U staršího SW 4" to bylo v pohodě. Nevím co to bylo za model, ale neměl "full underlug"což GP i 586/686 mají. Libí se mi to, nevyžadoval bych to, ale celokrytá tyčka vyhazovače je pro mne nutnost. GP mají taky hezkýsystém výměny mušky,dobrýzpůsob zamykání i otvírání válce.

Co se týče ráže, tak bych volil .357 protože vzheldem k výkonu náboje je prostě ten revolver stavěný bytelněji než .38, takže má větší hmotnost = klidnější střelba i tou .38. Pistolové ráže v revolveru se mi tak nějak z neznámého důvodu příčí. Na rychlost přebíjení asi dobrý, ale je třeba vyzkoušet jestli pak revolver funguje bez klipů a jestli vyhazuje bez klipů.

Nad Alfou Steel uvažuju hodně cena za celoocelový revovler více než dobrá.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1943 » pon 31. pro 2018, 18:34

@tslaby
.44 Mag lze krmit i .44special, nebo podobne laborovanymi prebijenkami - v te hore zeleza Ti to prijde jako flusbrok :)

add sportovni revolver bych jukl na trubku cim strili Miculek :) a poladil ten kram podobne jako on. Proc vymyslet znovu kolo. ;)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#1944 » pon 31. pro 2018, 18:43

Dragunov: Já naopak nejsem revolvery nijak moc zaujatý, ale jeden bych rád vlastnil hlavně pro vyutžití na mířence. Proto uvažuji převážně nad 6", případně 5". Zatím bych to podle doporučení viděl nejspíše prácě na GP 161 či Alfu Steel v .357. Ale myšlenka 5" v pistolovém Lugeru mě také nedá spát, že bych si ušetřil práci s přebíjením další ráže.

Každopádně zajdu si někam na střelnici vyzkoušet různé modely.

radim78: Nevidím důvod, proč na mířenku pořizovat něco výkonějšího něž .357, velké rány mě vážně nelákají. Samozřejmě Miculek střílí SW, myslím že má vyladěnou 625, ale také má úplně jiné použití než uvažuji já.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1945 » pon 31. pro 2018, 19:20

tslaby:
zde jedno ideální miminko aktuálně na prodej http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/35 ... son-500-4/ :-DDD



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1946 » úte 1. led 2019, 20:00

tslaby: Jako to s tím padáním na čumák ber s nadhledem, každej máme jiné ruce (já nikterak velké) a z revolveru to je prostě pro mě nezvyk, když to člověk střídá s kompaktním plasťákem. Na mířenku a závody ta 6" určitě dobrý,střílel jsem ztoho přesněji než z čehokoliv jiného.
Co se týče spouště tak mi vyhovovala z toho mála co můžu říct. Když střílí člověk z doublu má zajímavou vlastnost, že před tím než kladivo spadne, tak ta zbraň tak klikne. Jde si pak díky tomu parádně "namáčknout". Ale kdekdo řekne že SW má prostě lepší a že jsou ty revolvery přeci jen dotaženější.
Rugery mají litý rám když to SW klasickej s přístupem přes boční desku. (alfa jak SW) Pokud SW, vyhnul bych se těm nejnovějším s key lock zámkem. Je to za prvé debilita a za druhé potencialní zdroj problémů. Samotnému se mi děsně líbí model 19/66 protože je ve velikosti rámu L, tomu ale praskají přechodové kužely.
Mě ale pravda lákají spíš ty kratší hlavně, nebýt dumáním nad alfou, tak 3 palec GP100 (můj sen je Wiley Clapp edition) je pro mě jasná volba.

S tím přebíjením to chápu, mít sjednocenou ráži dává smysl.(zase ale přebíjet .38/.357 má myslím vzhledem k ceně továrních nábojů ruchlejší návratnost) Ale zase je to subjektivní, mě prostě u revolveru baví si tam ty náboje ládovat po jednom a to u titěrných 9mm nějak není ono (plus potažmo problémy s klipama)
Ta .44 by měla leda tu výhodu, že se docela často vidí na bazaru zbraně za velmi velmi výhodné ceny s malým nájezdem. Přebíjet si do toho nějaké slabší náboje by asi bylo řešení, otázka je jestli to není moc lámání přes koleno.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#1947 » úte 8. led 2019, 00:24

Za me GP161. Mam ho v cerne a je to neskutecny mazlik, da se i nosit :D Prikladam obrazky. https://imgur.com/a/11x2g

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1948 » úte 8. led 2019, 08:29

Dragunov píše:........ ale je třeba vyzkoušet jestli pak revolver funguje bez klipů a jestli vyhazuje bez klipů.....

nefunguje, pokud neobsahuje kleštinový vyhazovač např systém Medusa
medusa47.jpg

tslaby píše:.......... Bylo mi dnes doporučeno zvolit 357 M kvůli větší univerzálnosti laborací (slabší terčové i výkonější na kovy).

38 spec poblíž tovární laborace pokládá železa snáz než 9x19
nábojnice k přebíjení jsou snáz dostupný a výroba terčovek do hilzen 38 je jednodušší než do 357
Dragunov píše:...... Když střílí člověk z doublu má zajímavou vlastnost, že před tím než kladivo spadne, tak ta zbraň tak klikne. ..........

jo, zapadne cylinder stop, u revolveru je to funkce důležitostí odpovídající uzamčení hlavně u pistole
Dragunov píše:......... model 19/66 protože je ve velikosti rámu L, tomu ale praskají přechodové kužely.....

a to jako myslíš vážně ?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1949 » úte 8. led 2019, 17:06

4mike:
Je hele medusa - multirážový revolver. Nebyl jsem si jist...vím že jsou revolvery co fungují bez klipů a viděl jsem jak bez klipu nevyhazuje LCR v 9mm. Ale jak říkám, revolvery na pistolovou ráži nemám v merku.
s .38 vs poppery souhlasím nevím co to bylo konkrétně za náboje ale ale i z krátké hlavně SP 101 poppery padaly v klidu.Nevím jestli snáž než 9mm luger.
Co se týče toho cvaknutí Rugeru, zmiňuje to i Hickock v recenzi u smithe jsem to nějak tolik nepozoroval, ale tolik jsem jim nenastřílel.
Add 19 - Ano myslím, častozmiňovaná věc na US internetu že se to děje. Kdekdo řekne, chceš li hodně střílet .357 kup si 686 i právě díky tomuto. Tvrdili mi to i lidi na českým internetu, kde jsem o to vyjadřoval obavu, že to opravdu viděli. Dokonce na hunting bazaru takový prasklý 19 byl. Když se podíváš na fotky, je to opravdu rozdíl. Zda li tím trpí jen některé verze a pozdějši pomlčky jsou v poho, či jestli je novějši nerez 66 méně háklivá ví bůh. Vzhledem k tomu že se mi libí starší "pinned and recesed" verze mázm ztoho obavu.
edit...myslel jsem velikosti "K" model 19 je "K"

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1950 » stř 9. led 2019, 07:12

Dragunov píše:....edit...myslel jsem velikosti "K" model 19 je "K"

přesně proto jsem se zarazil

a je fuk či 19 nebo 66, nepraská nerez či ocel rám ale tenkej lauf v náběhu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů