Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » stř 9. lis 2011, 15:04

Sdružení LEX zde má své fórum a odkazujeme na něj minimálně na dvou místech. Zabezpečení zbraní zde má také své vlákno.
Doufám, že si rozumíme ;) Děkuji!



m8rinek
Příspěvky: 10

Příspěvek#122 » stř 23. lis 2011, 22:11

Tak jsem se posunul o kus dál, u nás na střelnici mají množství komisních zbraní. Z tepla domova jsem se zakoukal do Beretty 92FS ideálně v kompaktní verzi, jenže je to maličko vzdálené cenově, nicméně i nabídka střelnice je lákavá, první kousek který připadá v úvahu je

Beretta 92S, krásná zbraň, ošoupaná, podřené střenky, byla to služební zbraň a má něco za sebou a už asi bude uctihodného věku, cenově 9500Kč

CZ 75D Compact v krásném stavu, údajně málo střílená, málo nošená, což asi tak vzhledově odpovídá, hezká nositelná zbraň, nemám nijak velkou ruku a tahle mi docela sedla, cenově také 9500Kč

Dále několik 75/85 cenově od 7 do 8tkč, různě vybavených(mířidla) ve slušném stavu.

Ale proč to sem píšu, majitel zdejší střelnice je ochoten se mnou tu zbraň vzít, vyzkoušet a v případě vážného zájmu padlo i něco o vysypání 2krabiček nábojů, což mi přijde jako supr jednání. Na co se při střelbě zaměřit? Chod spouště? Závady? Co dál?

Při přípravách střílím ze 75, která mi při lehčím úchopu 2x nepřebila, nicméně chyba to byla má, po zlepšení úchopu problém nebyl a s ČZ problém nemám. Všem za radu předem díky ;).

Uživatelský avatar
Maňas
Příspěvky: 46

Příspěvek#123 » čtv 24. lis 2011, 19:31

m8rinek: Dneska jsem si zase zastrilel z ty svoji CZ75 a pohoda :) Libi se mi porad a jsem za ni rad. Jedinou nevyhodou je, ze to je velka krava :-)

M. Virtu zdar ;)



m8rinek
Příspěvky: 10

Příspěvek#124 » sob 26. lis 2011, 17:54

Tak nakonec jsem se rozhoupal a rozhodl pro Berettu 92FS Compact, takže už CZ resit nemusim :))).

Uživatelský avatar
mercedes777
Příspěvky: 49

Příspěvek#125 » stř 14. bře 2012, 23:51

Zdravim vsechny fandy strileni!
Potreboval bych poradit co si koupit, chtel bych pistoli maximalne kompaktni, ale na naboje 9mm luger, jak jsem uz v nadpisu napsal.
Libi se mi i velke pistole, ale to se nehodi na skryte noseni. Zbrojak jsem zvladnul pred mesicem, takze zelenac. Na strelnici jsme trenovali s CZ83, ale s malym kalibrem. S 9mm existuje taky,ale na Makarova. Perfektne mi sedela , super se mi sni strilelo, ikdyz "strelmistri" si delali z ni srandu, ze je to kopac atd. ja bych toto netvrdil.
Puvodne se mi libil Kevin ze Vsetina, ale uz policajti u vydeje prukazu se mi smali, zda jsem uz ten kopac drzel v ruce, a uplne mne odradilo to, ze to je sice 9mm ale .380. Takze jsem to zavrhnul.

Ja bych chtel neco pekneho maleho.
Videl jsem (prozatim na obrazku :lol: ):
Boberg XR9-S
Cobra-Patriot9
Sig Sauer P290
Springfield EMP
Ruger LC9


Co by jste mi radili, nebo ma nekdo jiny napad? Cena nerozhoduje.

Dekuji za rady predem.

Uživatelský avatar
mercedes777
Příspěvky: 49

Příspěvek#126 » čtv 15. bře 2012, 01:18

Nebo jeste treba GLOCK 26?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#127 » čtv 15. bře 2012, 01:46

Sloučeno

Mercedes: Toto vlákno (do kterého jsem to sloučil) jsi už četl?

Jinak pokud cena nerozhoduje, kup si všechny a časem uvidíš ;)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#128 » čtv 15. bře 2012, 01:48

mercedes777 píše:Zdravim vsechny fandy strileni!
Potreboval bych poradit co si koupit, chtel bych pistoli maximalne kompaktni, ale na naboje 9mm luger, jak jsem uz v nadpisu napsal.
Libi se mi i velke pistole, ale to se nehodi na skryte noseni. Zbrojak jsem zvladnul pred mesicem, takze zelenac. Na strelnici jsme trenovali s CZ83, ale s malym kalibrem. S 9mm existuje taky,ale na Makarova. Perfektne mi sedela , super se mi sni strilelo, ikdyz "strelmistri" si delali z ni srandu, ze je to kopac atd. ja bych toto netvrdil.
Puvodne se mi libil Kevin ze Vsetina, ale uz policajti u vydeje prukazu se mi smali, zda jsem uz ten kopac drzel v ruce, a uplne mne odradilo to, ze to je sice 9mm ale .380. Takze jsem to zavrhnul.

Ja bych chtel neco pekneho maleho.
Videl jsem (prozatim na obrazku :lol: ):
Boberg XR9-S
Cobra-Patriot9
Sig Sauer P290
Springfield EMP
Ruger LC9


Co by jste mi radili, nebo ma nekdo jiny napad? Cena nerozhoduje.

Dekuji za rady predem.

Taky by to chtělo si ujasnit nějaký věci, co by zbraň měla splňovat. Třeba typ spoušťáku - ten spring má nejspíš SA. Pak další ovládací prvky, jaký zásobník a tak... Z toho Ti zase něco vyjde...



Vsw
Příspěvky: 39

Příspěvek#129 » čtv 15. bře 2012, 08:57

Vzhledem k tomu co a jak pise si myslim, ze si vybere stejne iracionalne jako ja :-) Pojmy jako typ spouste a zasobniku asi nebudou hrat az takovou roli. Asi nejlepsi rada je nic nekupovat a zkouset, ale ja sam jsem se ji nedrzel (koupil jsem G17).



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#130 » čtv 15. bře 2012, 09:02

Ja bych si teda pro zacatek (na nauceni) koupil neco vetsiho, co se da rozumne drzet :) A po nauceni to zustane na souteze a trening. Ja zacal G19, sice premyslim o necem druhem mensim na pravidelne noseni, ale motivace neni dost silna (a navic treba uz G26 se mi drzi blbe, Kevin je jeste o dost mensi).



Vsw
Příspěvky: 39

Příspěvek#131 » čtv 15. bře 2012, 09:11

Taky jsem puvodne chtel G19, ale uchop G17 byl o tolik lepsi, ze holt musim na noseni zkousnout fulsajza (full size :-))



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#132 » čtv 15. bře 2012, 09:17

To je fakt. Já mám taky jako první dospělou ČZ85 a až po několika letech jsem se rozhodl na nošení pro PePKa Walthrů.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#133 » čtv 15. bře 2012, 09:29

Stejně si koupí minimálně dvě, tak mu toho prcka nerozmlouvejte :-) Ještě mrkni na Kahr, případně je teď docela nový Kimber Solo, jedno z mála SA. Počítej, že třípacová hlaveň redukuje výkon 500J náboje na nějakých 350. V tomto by byl s delší hlavní zajímavý ten Boberg. U těch levných (cobra, ruger) je taky otázka, zda je za ty prachy rozumná spolehlivost a životnost, i s mrňousem je třeba pravidelně trénovat.



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#134 » čtv 15. bře 2012, 09:45

Jelikož máš zbroják chvilku, kup něco většího. Prodat se dá vždycky. Než začneš nosit, buď si jistý, že zbraň dokážeš ovládat a umíš se s ní i trefit. Jestli ji v reálném konfliktu použiješ, to je vedlejší. Na prvním místě je bezpečnost a ovládání zbraně.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#135 » čtv 15. bře 2012, 10:02

Z vyjmenovaných glock 26. To je trochu ořezaný fullsize, s vhodnou botkou na šufleti plnohodnotný fullsize úchop. Vyzkoušej si ho na prezenčce glocků:
http://mpicz.cz/aktuality/
v dolní části stránky. Tím se ti splní sen o maličké zbrani, a přitom budeš mít pořádný kvér na trénink, případně i rekreační sport (LOS).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů