Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
beaver
Příspěvky: 51

Příspěvek#316 » ned 31. bře 2013, 20:31

Souhlasím, že pro každodenní nošení existují vhodnější zbraně - ale protože v tuto chvíli nosím jen občas, tak se to s Glockem 17 dá. A pokud bych nosil denně, tak bych asi volil nejspíš ledvinku nebo něco podobného. Mimochodem, ta CZ75 Compact s prázdným zásobníkem váží 924 g, Glock 17 má 702 g (teď jsem to převážil na kuchyňské váze :-))



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#317 » ned 19. kvě 2013, 10:09

Ahoj.. v brzké době půjdu na testy na ZP, zatím tápu kterou krátkou zbran pořídit. Na běžné nošení se mi líbí CZ2075, ale na začátek, než se naučím se zbraní pořádně zacházet si chci pořídit nějakou starší.

Co mne zaujalo v inzercích:

VZ 52
Makarov
Walther ppk
ČZ 82

Děkuji za rady a postřehy



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#318 » ned 19. kvě 2013, 11:41

Zajímavý mix ve výběru, podle čeho jsi ten výběr dělal? Kouknul bych raději po něčem v 9mm Luger, na začátku toho hodně vystřílíš, tak raději levnější náboje.

Ke konrétnímu výběru bych to viděl takhle:

VZ 52 - 7,62 Tokarev, aby jsi s tím neměl problém na střelnici, že tam bude tohle střelivo zakázaný.
Makarov - dost lidí schání, bude trochu problém sehnat.
Walther ppk - proti ostatním menší zbraň, vyzkoušej si, jestli nebude moc malá do ruky.



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#319 » ned 19. kvě 2013, 12:10

Ano musím uznat, že se jedné o podivný mix :), ale tak nějak jsem projížděl inzerci a koukal jsem i na cenovou dostupnost.

Mám dotaz ohledně VZ 52, proč je střelivo do nich zakázané na některých střelnicích. V inzerci se sem tam ukáže VZ 52 na 9mm Luger - tato kombinace by nebyla špatná volba? Posledně jsem střílel z ČZ 75 b a celkem mi sedla do ruky. Na začátek by to byla dobrá volba?



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#320 » ned 19. kvě 2013, 12:50

7,62 Tokarev je dost průrazné střelivo a třeba na vnitřních střelnicích mají vzadu ve stěně lapače, na které by to mohlo být moc silné a dělalo by jim to díry skrz.
VZ 52 se prodává občas i s tou výměnnou hlavní na 9mm Luger, ale bývá to dražší a to už je potom lepší si trošku připlatit a koupit radši klasiku CZ75/85, to je o dost lepší volba.



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#321 » ned 19. kvě 2013, 12:58

Děkuji za informaci ohledně střeliva... ;). Asi si krapet připlatím a koupím CZ75/85. Koupit pak další a nebo jinou nebude problém :) .

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#322 » ned 19. kvě 2013, 16:06

jakub.cr píše:Děkuji za informaci ohledně střeliva... ;). Asi si krapet připlatím a koupím CZ75/85. Koupit pak další a nebo jinou nebude problém :) .

Kup raději něco na 9 mm Luger. Já jsem si nejdřív koupil CZ 83 9 mm Br protože se mi líbila a dobře se mi s ní střílelo. Neposlouchal jsem rady starších a zkušených a nakonec jsem k jejich radám stejně došel. Střílení mě chytlo a 9 mm Br stojí okolo 7 korun. Tak po 1 měsíci šla CZ 83 z baráku a koupil jsem od kamaráda CZ 75 Compact v 9 mm Luger. Tyhle náboje se dají koupit přebíjené od ALSA Pro za 3,90 a to už je rozdíl.Pistole je taky příjemná na nošení a střílí se s ní moc hezky.Navíc má blokovaný uderník tak že opravdu bezpečná zbraň. Teď za jednu návštěvu na střelnici vystřílím 100 nábojů a je to 390 proti 700 a to je prima.
Kdybych poslechl rady hned tak bych ušetřil od začátku ale musel jsem si k tomu dojít sám :lol:



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#323 » ned 19. kvě 2013, 17:35

To já si určitě nechám poradit.. :) Dřív v jinejch věcech sem taky neposlouchal zkušenější a pak jsem to stejně udělal tak jak mi radili. :). Nyní to udělám, tak že poslechnu :mrgreen:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#324 » ned 19. kvě 2013, 18:58

pokud clovek nema love tak je 9mm jasna volba... pak uz jde jenom o to co sedi cloveku v ruce a strili se mu z toho dobre...



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#325 » pon 20. kvě 2013, 16:53

Tak jsem na 90% rozhodnutý že půjdu do ČZ 75. Jak jsem psa, měl jsem v ruce 75B, sedla mi a střílo se mi z ní moc dobře. Teď jsem se koukal co je různejch typů čizy... :geek:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#326 » pon 20. kvě 2013, 22:51

no vidis :) jelikoz jsem naprosto alergickej na CZ tak ti reknu zkus si co nejvic pistoli... :P treba si najdes jeste lepsi...



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#327 » úte 21. kvě 2013, 06:49

Já mám zase ČZ v oblibě (nemluvím ted o zbraních) mám i celkem dost motorek poměrně starších :lol: Myslím si, že mi jich projde rukou dost, ale to je zatím hudba budoucnosti ;)



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#328 » úte 21. kvě 2013, 11:16

zkus si minimálně slovenský K100/XC

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#329 » úte 21. kvě 2013, 12:04

musim se priznat i kdyz nerad ale Shadow mi docela sedl... ale to bylo asi tou jemnou spousti. Na strelnici fajn ale nekde to nosit asi ne ;) mozna bych ti doporucil Smith&Wesson M&P9 uzasna ergonomie :) Ale jestli nejsi na plastaky tak to moc nevim... za me jedine od CZ Shadow...
PS: podle me nema zadnej smysl kupovat neco starsiho na zacatek pokud teda nejsi limitovanej financema a strileni te bavi a neni tu zadna moznost ze se toho za mesic budes chtit zbavit...



garf
Příspěvky: 170

Příspěvek#330 » úte 21. kvě 2013, 15:43

Jakub.cr...
V původním výběru máte Walther PPK, a proč ne ?, jestli máte větší ruku tak klidně Walther PP rozdíl je tam v délce hlavně=záměrné,délce rukojeti=kapacitě jinak mi pasují do stejného pouzdra=holstru od KM saddlery...
a to ,že jsou k sehnání i v jiné ráži,než 7,65Br je bonus-tzn možnost u PPK pravda omezeně u PP více-častěji v 9mmBrK...
Na trhu jsou kvalitní uloženky ,málo střílené, v ceně okolo 8.tis Kč, zbraň je to štíhlá úzká,"singlestack"=s jednořadým zásobníkem , PPK je malá= na nošení ideal, hlavně je SA/DA, má výstražník, má pojistku, má vypouštění kohoutu,dá se tedy nosit s nábojem v komoře+zajištěno, má dost výkonného paliva na obranu :mrgreen: , dost hmotnosti na pohodlnou a přesnou střelbu na střelnici, má charisma agenta 007, historii , lety válkou,policií ,armádou -prověřená , je přesná,přesnější ,než většina střelců včetně mě :mrgreen: já i mnoho kolegů co znám ji nosíme ,já na střídačku s ocel revolverem sw,zásobníky jsou aftermarket "MegCar" za velmi rozumnou cenu ,střelivo 7,65Brw dostupné... Podstatné je -hlavně váhově, velikostí, nositelná ,spolehlivá,se slušnou kapacitou,poměr výkon/cena za cca 8-9tis Kč za výborný stav = rozumný...
Totéž doporučení se týká modelů Sig 230/232 ve zhruba stejné velikosti ,jako Walther PP
Ono totiž přijdete na to , že nosit Cz75 i v compactu je pozdním jarem a v létě těžkéé,
těžký už pro mne byl i Glock 26,buclatý zbytečně velká kapacita dvojřadého zásobníku, pokud tedy jde o osobní obranu běžného občana , a nevozíte u sebe hotovost v mega :mrgreen: tam je potřeba seriíí dvojstřelů ujistit pachatele o kapacitní převaze ,a aby se nepřibližoval :mrgreen:
.....zkuste walthříky , zvažte určitě je to možná volba, kdy časem na střelnici si pořídíte něco "méně nositelného"= velkého v 9mmLuger, nebo rovnou .45 :mrgreen: ....
nosit lze všechno, záleží na míře ohrožení, a ochotě se vláčet s" těžkým krumpáčem"nic proti,každého svobodná volba,každý si na to musí přijít sám,-s vyjímkou těch ,co mají zbraň služebně, nebo jsou skutečně např při převozu tržby do banky v ohrožení větším než malém... jediná pravda,která se počítá je,když už na to dojde- trefit se...
Garf

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů