Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#391 » úte 1. říj 2013, 13:01

Fakt nechápu co je na nových cz špatnýho ? Mám CZ 75 P-07 Duty a je absolutně v pohodě. Ona by asi testy amerických ozbrojených sil jen tak neprošla. Drží se dobře a nový spoušťový systém omega je super. Kromě toho nepotřebuji puškaře abych si mohl měnit pojistku za vypouštění kohoutu a obráceně. Je to především o zkoušení. Ta kvalita českých zbraní je taky dobrá já bych pořád neprosazoval glocka. Je sice spolehlivý ale mě se třeba vůbec nelíbí.

Uživatelský avatar
Har.Megido
Příspěvky: 131

Příspěvek#392 » úte 1. říj 2013, 15:06

Ono to s tou spolehlivostí protěžovaného Glocka ve srovnání s jinými zbraněmi zase není tak horké, celokovová Beretta 92 to zvládla o poznání lépe:

http://www.youtube.com/watch?v=Srg4nwVv6go

Nerozumím tomu, že někdo můźe někomu nutit plasťáky (zejména Glocka) s tím, že je nejlepší a pokud ho tedy nechce, důvod je "nepochopitelný". Mně ho nutili taky a nakonec ńosím Berettu 84, jsem maximálně spokojený, té zbrani věřím. Zbraní mám již celkem 5 a za úplnou lamu se již nepovažuji, určitě bych ale nikomu nenutil svůj názor, nejlepší je asi, když si začátečník koupí nějakou levnou zbraň, zjistí tak, co mu vlastně vyhovuje a pak se nakonec rozhodne pro svojí vlastní cestu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#393 » úte 1. říj 2013, 15:17

Ideální šance jak osahat celkem slušný sortiment na LEIKU

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#394 » úte 1. říj 2013, 15:19

takovejch videi kde jedna zbran je spolehlivejsi nez druha a naopak je bambilion... ptal se co kdo doporucuje na vyzkouseni tak pisu... jestli nekdo nenavidi plastaky a chce zelezo jeho vec :)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#395 » úte 1. říj 2013, 17:37

http://www.youtube.com/watch?v=Srg4nwVv6go

no tak konkrétně u tohoto videa jsem jen čekal, kdy střelec postřelí kameramana nebo se mu roztrhne hlaveň díky nechtěně nasypanému vzpříčenému kamínku v hlavni.
Jako na podívání to jinak není špatné, ale vybírat podle tohoto videa není moc vhodné.

Vybíráme zbraň pro žačátečníka, takže pište poznatky a osobní zkušenosti. Jestli někdo zvládne psát sem tak umí i hledat na Youtube. sided

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#396 » pát 4. říj 2013, 07:55

Warri
když nevíš co a je to 1. kvér, je takřka jisté, že stejně koupíš něco, co do roka či dvou pošleš dál, poněvadž přibývajícími zkušenostmi si dokážeš tu svou optimální variantu vybrat sám

čistě za mne, kup si jetý Géčko gen 2 nebo 3 adekvátní velikosti a v populární ráži

tak mne napadá, že si nevybavuji hlasování na téma jak dlouho Vám vyhovoval váš 1. kvér, než jste se jej zbavili ;)
http://www.strelectvi.cz/forum/post354018.html#p354018

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#397 » pát 4. říj 2013, 16:49

Ano, vybíráme zbraň pro začátečníka, který snaží dostat k co nejvíce informacím. Můj komentář k tomu videu (aby bylo jasno o které jde, tak jsem jej citoval) má říct zájemcům o koupi nové, resp. první zbraně to, že toto video není úplně to nejideálnější pro jasný výběr zbraně, proto jsem tak trochu na rozpacích z napomenutí sideda. Nejlepší jsou praktické zkušenosti. I obyčejné osahání zbraně hodně napoví. Taktéž praktické zkušenosti. Já si vybíral zbraň pro konkrétní střeleckou soutěž a dodnes ji mám a neprodám ( :D ) - CZ 75 B. Kupována jako komise a ikdyž už má něco za sebou, furt mi dělá radost. Pokud by se měla prodat, tak s menší finanční ztrátou, která však nezamrzí tolik, jako u koupě nové a následného prodeje jako použité.
Po vyhlédnutí je fajne si přečíst recenze a příspěvky od vlastníků a uživatelů, nikoliv jen teoretiků, kteří o ní (té konkrétní zbrani) jen slyšeli, ale nikdy si z ní nevystřelili. Takhle jsem došel k Makarovovi PM a Berettě 71. Též ZKM 456 byla zakoupena po vyhledeání si potřebných recenzí.



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#398 » pát 4. říj 2013, 18:47

Tak tak. 4mike ma pravdu. Jetym Glockem chyba nenastane, takova zbran jiste nebude stat hromadu penez a temer vzdy se da prodat s minimalni ztratou. Navic si docela brzy uvedomis, jestli ti ten krumploid bude vyhovovat ci jestli radeji neco jineho. Koupe prvni zbrane a dotazy kolem, to je tak caste a tak stejne se opakujici tema, ze snad uz ani nema cenu cokoli psat, protoze stale bude platit:
1) co chces
2) co potrebujes
3) co se ti libi
4) a pozor - zolik - nahodna dobra koupe

A notne to pak nemusi byt v uvedenem poradi.



ZdenekK
Příspěvky: 264

Příspěvek#399 » pát 4. říj 2013, 19:50

Dost dobře nechápu, co je tak skvělého na GLOCKu, že je tak doporučovaný jako první zbraň. Pořád slyším, že první zbraň jde obvykle brzy zase z ruky a když si člověk uvědomí, kolik dal měsíc před nákupem první zbraně za zbroják (krátké zaškolení - stav + 50 nábojů = 400-500 Kč, zkoušky -1 - 2 000, lékař 300 - 700, tři skupiny - A, B, E = 1 500, dvě nákupky a jeden průkaz zbraně) - tři a půl, ale klidně až pět a půl tisíce (v Praze)... Tak doporučovat relativně drahou zbraň mi nepřijde ideální. Právě teď sám vybírám, takže dobře vím, že ceny GLOCKů jsou o cca třetinu vyšší, než u CZ. Možná je to vykoupeno kvalitou, možná čímkoli jiným, ale začátečník potřebuje hlavně střílet a získat návyky. Osobně koupím levnější zbraň a těch několik tisíc rozdílu proženu laufem.



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#400 » pát 4. říj 2013, 20:05

No prave ze jde hodne take o to, ze Glock prodas prakticky kdykoli. Malo pada na cene. Takze kdyz koupis jetinu (nepredrazenou) tak ji klidne za ctvrt roku prodas s 500kc ztratou? Klidne za stejnou cenu? Mozna za drobet vic? Ono to plati skorem u vsech zbrani, ktere "hodne jedou", tak je dobre zkusit linii, ktera tak nejak vycuhuje z rady "beznych" sluzebnich SA/DA a po Glocku sahnout. Behem toho ctvrt roku uz ti dojde, jestli ti bude G sedet ramem, absenci prvku, "presnosti", proste tim, co od zbrane ocekavas.
Nehledej za tim "Glocklobby", hehehe.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#401 » sob 19. říj 2013, 21:32

Ahoj vsichni, procetl jsem si tady par temat a nejako se v tech radach ztracim. ZP jsem si delal cca tyden zpet, uspesne, a tak se poohlizim po necem z ceho zacnu plivat vcelky. U dlouhe vubec nebudu vahat a pujdu do nektere semiauto verze Sa 58, nejspis do Tacticala. Problem ale nastava u pistole a tak bych chtel nahodit par myslenek, jestli by me mohl nekdo usmernit. Na nektere jsem tu hledal odpoved a nenasel, na jine asi odpoved neni lehka ale prece...

V prve rade podotykam, ze nosit moc nebudu, v Opave je zatim pomerne bezpecno... a taky u cloveka, co chodi i v zime ve svetru nevim, kam bych to schoval :D

Takze se ptam:

1. ocel nebo plast? Zkusenost mam zatim pouze s CZ 75D compact. U nas na strelnici maji jeste P 07 Duty, tak se jeste chystam prubnout to. Ale pokud tomu dobre rozumim, tak plast bude kopat vzdy drobet vic. Z plastaku se mi libi treba K-100 a pak take Alfa Defender. Selsky rozum mi rika, ze by asi bylo lepsi se ucit na oceli a pak se prokousat k plastaku ale rad si necham poradit... Ja se kdysi ucil jezdit rezavym rapidem a od te doby mam pocit, ze uridim vse :D

2. co se tyce full-size vs compact jakakoliv verze compact asi bude drobet vice kopat co jsem se docetl a co jsem pochopil? Me se ze 75D Compact strilelo celkem dobre, osobne se mi i male zbrane o trosku vic libi ale na to bych asi nebral. Pohodli je dulezitejsi.

3. Poohlizim se po necem komisnim, to jednoznacne. V razi 9L samo. Jak jsem psal, do site mi spadla ta 75ka D Compact, ta mi pomerne sedela v ruce. Dal tedy ta Alfa Defender a GP K-100. Chtel bych se drzet nekde kolem osmi tisic pricemz kdyby to bylo pod, uvitam. Nebudu kecat, ze se mi nelibi i treba HK P9S a podobne kousky ale tam by asi mohl byt problem s ruznymi dily a doplnky ze?

Pripadne vyskytuje se tu nekdo z okoli Opava/Ostrava/Bruntal/Krnov, kdo by byl ochotny mi event. pujcit neco z te dvojice Alfa/K100 nebo pak neco v podobne cenove relaci?

Diky 8-)

Uživatelský avatar
fejfarz
Příspěvky: 540
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#402 » sob 19. říj 2013, 22:15

1.Já začínal s cz 83 9 mm Br a hned potom cz 75 compact takže ocel ,ale nevidím v tom problém zkusit rovnou plast. Stejně si na ten plast musíš zvyknout a je to jedno kdy. Vždycky je to o tom, že ti musí zbraň sednout do ruky to je hlavní a ne z čeho je vyrobená. Plast je ale lehčí než ocel jenže stejně si na tu či onu musí člověk zvyknout. Druhá věc je ta , že plastový rám v létě od spoceného trička nezačne reznout jako se mi to stalo u compacta a než jsem to zjistil tak už to tam bylo trošku vidět. Teď mám cz 75 P-07 Duty je to plast na celodenní nošení super a střelba taky perfektní , ale zase je třeba si na ní zvyknout prvních 100 nábojů jsme si na sebe zvykali. Každopádně doporučuji za vyzkoušení ale za 8000 tisíc jí neseženeš. Ostatní jmenované zbraně jsem nezkoušel takže nemám jak porovnat.
2.Full nebo compact je to zase o tom na co to chceš používat. Pro denní nošení , obranu a nějakou tu místní soutěž je lepší compact. Na mířenou střelbu kde chceš dávat desítky tak je lepší full verze , ale s tou se zase blbě sedí v autě u opasku :lol:
3.něco komisního ano proč ne , ale lepší je něco koupit na inzerát kde se dozvíš historii zbraně kolik má nastříleno a máš navíc možnost si jí vyzkoušet na střelnici a z pravidla k tomu bývá i příslušenství ( pouzdra náhradní díly atd.) tohle v bazaru nenajdeš.
Výběr zbraně je stejně na tobě ať ti každý říká co chce. Většinou stejně první zbraň do roka bude pryč. Já už mám od února čtvrtou :lol:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#403 » ned 20. říj 2013, 01:36

nejhlavnejsi vec je jak se ti stim strili, vosahej si vsechno co muzes a hlavne z toho strilej... nejde o to jak ti to sedi v ruce ale o to jak ti to sedi v ruce kdyz strilis :) me treba sedi v ruce krasne M&P9 ale nic stim netrefim nevim proc... zkousej zkousej zkousej...

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#404 » ned 20. říj 2013, 05:56

No když si chceš čerstvě po získání ZP hned něco rychle pořídit, tak ti já také doporučuji co Int1m1thy. Nejlevnější varianta je si zbraň osahat. Čím víc si toho osaháš, tím líp. Udělej si seznam zbraní, které ti vyhovují v ruce. Já několik let pokukoval po jedné a až sem ji držel v ruce, tak mě to hned přešlo. Pak ten seznam zredukuj cenou, kterou si schopen za zbraň zaplatit (je hezké, že ta zbraň ti sedí v ruce, ale dát za ni např. 25 tis. je blbost. Ledaže bys měl dobrého "sponzora" :D ), její dostupnost, ráži a podobně. Co se týče té ráže, tak 9mm Luger je nejideálnější. Je nejrozšířenější a asi nejlevnější. Nepočítám-li .22 LR, kterou (nejen) já osobně občas používám.
Řešit "plast" nebo "železo" není zas až tak podstatné, protože jestli ta zbraň, kterou si vyhlídneš ti dobře sedí v ruce, dobře se ti s ní střílí, tak je to jedno. Já osobně preferuji "železo", ale také jsem si už po cca 15-cti letech pořídil svůj první "hliník". Ne že bych změnil názor, ale ta zbraň za to stojí. A nelituju toho :D
A co se týče malé zbraně a "kopání", tak i malá zbraň může relativně málo "kopat". A to i v ráži 9mm :lol:



kubi
Příspěvky: 15

Příspěvek#405 » ned 20. říj 2013, 09:47

Parada, diky za odpovedi. CZ83 byla velmi v kurzu diky nizke cene, v rukach jsem ji mel, drzela se mi taky celkem dobre ale odrazuje me cena krmiva... chtel bych bouchat alespon jednou tydne a to by se asi prodrazilo....
jestli se prvni zbrane zbavim po roce, to nevim uplne jiste... ja mam tendenci budovat si jakysi iracionalne nostalgicky vztah se svyma prvnima vecma... :D :D ostatne sve prvni auto uz taky mam kolik let a nemyslim, ze ho nikdy prodam (i kdyz ono to je dano taky vykonem 115kw na tunu, zadne ABS, kraviny, jen 4 kola a hodne vykonu :D to uz dnes moc aut nema )

Pozkousim si tedy jeste tu Duty co ten plast a uvidim. Potezkat v planu mam leccos v jednom mistnim obchode se zbranema... v komisi tam maji nejakou Astru v 9L za 5tis ale asi bych radeji neco, na co pujdou lehko sehnat dily. Ale kdybyste meli tip na nejakeho mistniho clena, co je z Opavy a okoli a byl by treba ochoten za nejaky uplatek se mnou treba neco bouchnout a pripadne mi osvetlit na co si pri nakupu dat pozor, byl bych rad 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů