Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1036 » čtv 11. úno 2016, 20:55

Moderní pistole s polymerovým rámem jsou na tom s životností velice dobře. Samozřejmě se to liší výrobce od výrobce, ale obecně není třeba se toho bát. Osobně mám větší důvěru v životnost pistole s polymerovým rámem, než s rámem z lehké hliníkové slitiny. I když vyjímky se najdou...
Větší hmotnost ocelové zbraně může pomoci při střelbě, ale hůř se nosí. Záleží na co to člověk chce.



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1037 » čtv 11. úno 2016, 21:00

chces to nosit?
tak neco lehkeho
maleho
klidne plastak
chces davat stovky ran mesicne na stelnici?
poctivou full size



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#1038 » čtv 11. úno 2016, 21:01

Kritické části pistole (hlaveň, mechanismus, závěr, kolejnice závěru) jsou i u plasťáků kovové. Plastový je jen "obal" a ten nijak z hlediska životnosti namáhaný není.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#1039 » čtv 11. úno 2016, 21:31

Pravidelné nošení, zatím, neřeším. Rozhodně ne s pistolí u pasu.

V užším výběru je ČZ 75, 85, P-07 a P-09



peter ustinov
Příspěvky: 111

Příspěvek#1040 » čtv 11. úno 2016, 21:41

MIHLIT: plast jsem resil z hlediska nositelnosti a odhlehceni pro noseni
ocel pro strelbu na stelnici zase lip tlumi zpetny raz a strelba je prijemnejsi

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1041 » pát 12. úno 2016, 08:27

kolombo: mě se z ČZ nejvíc líbil 75D compact. ale nakonec to vyhrál Glock 19.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1042 » pát 12. úno 2016, 08:39

RomanB74,LRRTM1:
Děkuju za reakce. jak to tak bývá, člověk nakonec stejně má svou hlavu. rozhodl jsem se pro novou a dal si cenový limit. starou jsem nechtěl. to, že nechci subcompact jsem se rozhodl taky poměrně brzo, chtěl bych to co píšete, střílet se zbraní, kterou bych občas mohl i nosit. a denní nošení u mě zatím určitě nehrozí.Takže jsem se rozhodl něco v té kompaktní velikosti (já navíc nemám nijak velké ruce, takže full-size pro mě je velký i na držení). zkoukl jsem co se mě líbí vzhledově, o čem se píše jako spolehlivé, dostupné atd. a vyšel mě CZ75D compact a Glock 19. z obou jsem si byl zastřílet. asi tím, že nejsem žádný znalec, tak jsem měl z obou hodně srovnatelný pocit. Glock se mě, asi díky plastu, oněco lépe držel v ruce. prošel jsme si nějaké další informace a rozhodl se pro Glocka 19 4 generace. ještě si chci v obchodě zkusit, jak s emě bude držet právě ta 4 generace a pokud z toho budu mít dobrý pocit, mám vybráno.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1043 » pát 12. úno 2016, 14:33

>Sedmej: Pokud je ti střelba koníčkem (co předpokládám), nikoli pouze módním doplňkem a budeš mít nějaký pravidelný roční nástřel alespoň 600 ran, pak samozřejmě nákupem nové zbraně chybu neuděláš (já osobně mám ~1.752 ran ročně). Šlo mi jen o to, aby si člověk minimálně ujasnil své cíle a priority a fungl nová zbraň neskončila po měsíci v sejfu. Uvidíš sám za rok, dva, jak se povedla tato "integrace" s vlastní zbraní.
A k tomu dennímu nošení... nechci malovat Angelu na zeď, ale aby ono to denní nošení nebylo za čas existenční nutností. :?

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#1044 » pát 12. úno 2016, 14:46

Sedmej: Snad jsme Ti aspoň trochu pomohli. Ona stejně jediná správná univerzální rada neexistuje. A teď už dost tlachání a šup na střelnici! :-D

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 993

Příspěvek#1045 » pát 12. úno 2016, 16:05

Já jsem také strávil dost času na webech, v diskusích, sledováním videí výrobců i uživatelů/recenzentů a hlavně zde na tomto fóru a četl jsem a četl a nakonec jsem došel ke dvojici Walther PPQ a PPS. Teď nastoupí fáze obcházecí a osahávací a pak asi v brzku fáze nákupní. Jen se trochu obávám zde popisovaných zádrhelů v případě oprav a náhradních dílů, ale snad jsou to zbraně tak spolehlivé, že to nebude zapotřebí nikdy řešit.....

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1046 » pát 12. úno 2016, 21:15

LRRTM1: ještě příští týden musím pro průkaz zbraně a pak vyrážím na střelnici. dneska jsem si z toho obchodu, kam jsem se šel "jen kouknout" odnesl kufřík s Glockem 19 generace 4. :-))



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1047 » ned 14. úno 2016, 19:51

Dobrý den, tak i já poprosím ctěné fórum o názor. Po složení ZOZ začala být aktuální otázka, co pořídit. Zbraň nechci na denní nošení, dokud by nedošlo na slova RomanaB74, ale na střelnici a případnou home defense. Původně jsem si myslel, že si koupím nový Glock 17 gen.4. Z Glocka jsem střílel, nijak extra mě nenadchnul, ale ani nenaštval, respektuji jeho kvality a užitnou hodnotu. Pak jsem si říkal, no jo, ale přestane mě to náhodou bavit a nový kvér za 17K se bude válet doma v sejfu, nebylo by lepší nejdřív koupit nějakou jetou ČZ? Mám je rád, střílel jsem s nimi v kurzu i na zkouškách a sedí mi. Totální zmatek nastal, když mi byl nabídnut jetý Sig Sauer P220 (bývalá německá služební zbraň), údajně téměř nestřílený a v dobrém stavu za cenu pod 10k. Siga neznám, nikdy jsem z něj nestřílel, podle strejdy Googla by to měla být dobrá zbraň, ale trochu mi vadí jednořadý zásobník. To by se někdy při obraně mohlo možná vymstít. Do čeho byste šli vy?

Uživatelský avatar
Style
Příspěvky: 287

Příspěvek#1048 » ned 14. úno 2016, 20:56

Málo střílený sig pod 10k je IMHO terno koupě. Takže pokud bude v dobrým stavu, tak bych neváhal.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1049 » ned 14. úno 2016, 22:15

ren píše: trochu mi vadí jednořadý zásobník. To by se někdy při obraně mohlo možná vymstít.

To očekáváš útok čety? :D Všech devět nábojů v jednom chlapovi by se i tak dost blbě vysvětlovalo jako NO. Navíc, pokud se jedná o první zbraň, tak ten počet v zásobníku bych nebral jako hlavní důvod k rozhodování, na rozdíl o stavu zbraně. Pokud je na tom dobře, tak bych neváhal. Za ty peníze to pak nebudeš mít problém poslat dál, pokud Ti nebude vyhovovat.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1050 » ned 14. úno 2016, 22:26

Jé, mikimoto, Tys tuším toho Siga P220 měl a něco jsi o něm na fóru psal, tak mi k němu prosím něco řekni. Jinak útok čety samozřejmě neočekávám, ale většina současných potencionálních útočníků používá skupinový útok, jelikož v síle jednoho chlapa si většinou netroufnou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů

cron