Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1066 » ned 21. úno 2016, 17:27

vgj: Chápu, že jsi staromilec, nicméně z PP blbě přeloženého do češtiny v podobě CZ50/70 kvalitní zbraň neučiní ani puškař za pár drobných. Ještě v případě strakonických CZ50 by člověk mohl mít štěstí na kus (nicméně jejich věk je přecijen limitním), v případě CZ70 bych odmítl hrát brodskou loterii zcela. Kvalita materiálu je děsivá, montáže a tedy tolerancí taktéž. Osobně tyto zbraně považuji za to nejzoufalejší, co kdy náš zbrojní průmysl zplodil. Nicméně každý svého štěstí strůjcem - já bych za tebou spočítaný peníz (pistole + puškař) raději koupil osvědčeného Maka.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1067 » ned 21. úno 2016, 17:46

Biggles: 50tka byla v mém životě asi první pistole, co jsem viděl. Když má sázka do loterie skončí pozvolným rozkladem, tak si jí nechám jen pro potěchu oka. K mé Jawce 350/638 TS v barvách VB prostě sedne :) (i na jawce se dalo udělat za 18 dní příjemných 6000km bez závady - když dostala předběžnou péči (až na uklepaný blatník PAv40 na rumunské šotolině)

Na skutečné použití pak něco ze sestavy Steyr/Glock/plastové ČZ/GP. Dle ošahání a pocitu.

(jinak otec prý dával z 50tky 800 měsíčně, několik let, držela dobře - asi dobrý kus)

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#1068 » úte 5. dub 2016, 17:58

Závidím všem co si vybrali svou první pistoli. Já s tím mám velkej problém. Denní nošení ( i když toho až tolik nenachodím :) ), kompakt/subkompakt, 9mmL, do 25k s příslušenstvím + počítám 5k trezor a bohužel mám podmínku od ženy pouze JEDEN kus zbraně. Střílel jsem pouze z CZ75B na přípravě a zkouškách a G19 a G26 s botkou. Ale Glocky se mě až tolik nelíbí.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#1069 » úte 5. dub 2016, 18:53

Podmínky od ženy nebrat :-) Jedna prostě nestačí :-)

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#1070 » úte 5. dub 2016, 19:04

Já pořád tvrdím že má manželstí ohromné výhody. Třeba že můžeš mít sex i když se Ti vůbec nechce. Ale taky je potřeba s drahou polovičkou vycházet a nesabotovat manželství v začátku. Jsme svoji teprve sedm let. :) A druhou takovou jako je moje drahá bych těžko hledal.

Ještě se mi třeba líbí Walther PPS M2, ale zatím jsem ho neviděl v reálu a navíc když tady čtu o "problémech s hlavněmi" u PPQ , tak to bych asi nedal. To vydrolení by mě šíleně žralo.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1071 » úte 5. dub 2016, 19:16

Tak obejít pár střelnic a pistoli si tam půjčit.
Já mám jasno jen u retro kousků CZ27,45,50, ale to jsou zbraně pro potěchu oka a na občasnou střelnici.
Současnou produkci si jedině ošahat, jak co sedne.

Jinak doma zní, že doma pitole s náboji nebude...
Taky 7́ let v chomoutu a 4 letý potomek.

Budu holt chodit do sklepa :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1072 » úte 5. dub 2016, 19:31

U mna velmi pomohol argument ze mlada milenka stoji o dost viacej penazi a navyse to znamena aj ine komplikacie ... ;).

@Davedog - Back on topic - rozpocet mas velmi rozumny, takze to ta asi obmedzovat nebude . Ak ma byt (aspon docasne) jedina, tak by som nebral nic uplne maleho, minimalne compact - proste co najvacsia vec co dokazes rozumne nosit. Nech ta s nou aj bavi strielat. Ja som revolverovy ale nieco mensie v 9mm co by mi fakt sadlo dlhodobo hladam - a este furt som sa nerozhodol :? . Co su kandidati tak SW MP9c, pripadne XDMko, este potrebujem vyskusat HKcka. Mozno este ak v dohladnej dobe Grand Power konecne vypusti Q100ku. A velmi rozumna 'univerzalna' zbran mi pride aj CZ P07 - striela sa mi z nej vyborne. Pripadne Walther P99 / PPQ - su velkostou tiez take mensie full-size. Akurat mi subjektivne pride ze dost kopu. Inak s PPQckom M2 som dal cez 1000 ran, spominany problem s hlavnou sa nedostavil. Kupovane bolo pred 1 1/2 rokom - takze asi je to zalezitost poslednej serie.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#1073 » úte 5. dub 2016, 19:58

Na tu Mp9c čekám až se Infidel vrátí z Asie. Chtěl bych z něj vytáhnout info, popřípadě ho vytáhnout na střelnici. :)



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#1074 » úte 5. dub 2016, 20:08

P-07 je na čelném místě ve výběru i u mne, ale chci si jí srovnat s cz 2075. a Steyrem.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#1075 » stř 6. dub 2016, 18:58

NP a registrace zbraně je mi jasná. Spíš by mě zajímala praxe při samotné koupi. Pokud bych si dá-li budha vybral konkrétní model :) , tak kde ho koupit? Třeba Glocka vím kde koupit, čezetu bych asi kupoval přímo u zdroje. Ale co zbytek? Mám koukat po eshopech kde by můj vysněný kousek mohli mít? Nebo obejít blízké prodejny jestli ho nemají a nebo nemohou objednat? Nevím jestli by se mi chtělo jezdit na druhou stranu republiky pro zbraň a s ní nazpět. I když kdyby jinde nebyla, tak by mi asi nic jiného nezbylo, že?

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1076 » stř 6. dub 2016, 19:09

Ak mas v okoli rozumneho obchodnika a dovozca to ma skladom - tak ti to bez problemov objedna. Horsie je, ked hladas nieco coho uz je len par kusov u jednotlivych obchodnikov - aj to pripadne na druhom konci republiky. To si nepomozes - holt si tam bude treba dojst. Alebo cakat kym to zase dovezu. Inak zaujimave je sledovat Ruger a SW ... tam su s kazdou novou dodavkou ceny nahor. Ked si zoberiem ze som kupoval nerezovu GP100ku pred rokom a cosi za necelych 17.000 a teraz (predvcerom?) dali do distribucie cerstvo dovezene kusy za 24.000 ... tak to uz sa fakt oplati poprehrabavat internet ci niekde niekto este nema nieco skladom za staru cenu (pokial ju promptne nezdvihne :D).



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#1077 » čtv 7. dub 2016, 07:30

Já jsem výběr první zbraně vyřešil tak, že jsem vybral 8 kandidátů, tj. 4 revolvery a 4 pistole, hodně info jsem čerpal ze zdejšího fora, ale samozřejmě velký podíl na konečném výběru měl i estetický dojem. Pak jsem všechny pracně sehnal a koupil (trvalo to cca 2 měsíce). Teď je budu zkoušet a řešit, která je na co nejvhodnější. Až to zjistím tak si ty ostatní samozřejmě nechám a když tak něco dokoupím. Není to sice nejlevnější způsob, ale zato poměrně zábavnej.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#1078 » čtv 7. dub 2016, 08:29

Šťastná to žena..... ehm teda muž. :)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1079 » ned 10. dub 2016, 07:26

Umi nekdo poradit pistoli nebo pistole vhodne na mirenku a noseni, s cenou tak do 25k? Idealne v razi 9mm ale neni nutne podminkou



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1080 » ned 10. dub 2016, 11:43

Pistole vhodné na mířenku a zároveň nošení neexistují. Jsou buď na jedno nebo druhé. Na nošení doporučuji jednořadý subcompact, konkrétně např. G42 (moderní, lehký, jednoduchý, spolehlivý, dostupný, náhradní díly, příslušenství). Na mířenku používám G17, ale žádné závody, jen pro radost. :-) No prostě to chce pistoli s pořádným úchopem, což jsou pistole ve velikosti standard.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů