Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#76 » stř 16. čer 2010, 14:29

No jo, ale já nikoho neznám, že jo, tak to je prašť jako uhoď :-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#77 » stř 16. čer 2010, 15:01

Proto jsem uz psal (a myslim, ze jsem nebyl jediny), ze dobra cesta k navazani kontaktu je zajit na nejaky LOS, divat se, cim kdo strili a klabosit s lidmi. Jiste se najde par ochotnych strelcu, kteri Te nechaji ochmatat sveho milacka a vysvetli Ti, na co davat pri koupi pozor. Nebo tu vystav svoji fotku, treba se par zajemcu o seznameni nabidne samo! :D

Pro zacatek urcite budes muset spolehat na prodavace a svuj vlastni usudek. Prohledni si zbran, ze nema stopy rezi, ci nadmerneho cisteni rezi, neni omlacena a hlavne si prohlidni vyvrt, mel by se lesknout a drazky byt neposkozene. Tezko Ti poradit neco jineho, treba kontrolu vuli, protoze stejne nevis, jak by mely vypadat. A hlavne kupuj od solidni firmy, napr. te v Opletalce bych se nebal.



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#78 » stř 16. čer 2010, 17:52

Tak jo, děkuju. No v nejhorším můžu tu zbraň vrátit, že.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#79 » stř 16. čer 2010, 18:26

:shock: jak vrátit? Třeba: prominte ale je to větší rána než jsem čekala, tady máte pistoli a vraťte mi peníze ...... :mrgreen: u toho bych chtěl být.



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#80 » stř 16. čer 2010, 18:31

no ne, kdyby mi to třeba bouchlo v ruce, protože by byla nakřáplá hlaveň, hahaha



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#81 » stř 16. čer 2010, 18:38

To je otázka, záleží na prodejci a pokud se nedomluvíte je na Vás prokázat znaleckým posudkem, že zbraň měla skrytou vadu, a mám pocit, že se musí prokázat, že prodávající o té vadě věděl.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#82 » čtv 17. čer 2010, 13:19

To co píše Jomekabi je dobrá rada, chodit na závody a mluvit se střelci, nebát se někoho oslovit, protože každý z nás jednou začínal a proto téměř každý rád poskytne radu i se někdy rád pochlubí svojí zbraní, ukáže klady i zápory. Ono totiž střílení není jen o střílení, ale taky stálé, dlouhé a nikdy nekončící diskuse o zbraních a všem, co s nimi souvisí, a právě vooootoooom to je. Potom po osahání pár zbraní budeš již trochu vědět jakou asi zbraň bys chtěla výběr v prodejně by byl jednodušší. Totiž ne všude jsou ochotni, zejména když je tam více zákazníků, Ti dát na pult kupu zbraní a teď se přehrabuj a zkoušej a rozebírej, atd. Někde není ani tolik místa (BVS). Proto je lépe vědět co asi a říci např: ukažte mi CZ 75, Glock, W-PPk, revover a pod. A mít sebou kolegu, který udělá základní prohlídku stavu zbraně. I tato má rada je rovněž z těch téměř nekončících, tak už dost. Přeji Ti hodně zdaru a trpělivosti.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#83 » čtv 17. čer 2010, 13:28

Přijeď na LOS v sobotu 19.6.2010 do Otrokovic do Guncentra. www.guncenter.cz propozice na netu. Tam bude spousta střelců a zbraní, můžeš si pokecat a jistě i osahat spoustu z nich, tam si vybereš.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#84 » čtv 17. čer 2010, 13:38

Nebo 10.7. do Oparan, 17.7. do Tabora, ...
Vice terminu (a vubec vse o LOSu) najdes na http://idpa.ic.cz/ . Samozrejme zavodu se nemusis zucastnit, prijed jenom na cumendu a na pokec.



DOKYDOK
Příspěvky: 2

Příspěvek#85 » pon 11. říj 2010, 17:08

Zdravím
Prosím o radu,je mě nabízena tady ta pistole a nevím co si o ní myslet,respektive bych byl rád,za nějaké zkušenosti někoho,kdo o ní něco ví.
Jsem úplný začátečník a bude to moje první zbran,tedy jestli si to ještě nerozmyslím.Jinak se mi moc líbí.
Taktéž se chci zeptat proč je použitá zbran tak relativně levná (3-4 tis)
Za potencionální odpovědi moc děkuju.
S pozdravem Dokydok.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#86 » pon 11. říj 2010, 17:31

To je ta správná otázka - proč je něco tak podezřele levné při prodeji? Neměl jsem ji ale co jsem slyšel tak má přílíš vysoko hlaveň a tím i těžiště a může se zdát že víc kope (při slabším úchopu). Má dlouhý chod spouště, né každému to vyhovuje. Je tam pár věcí konstrukčně nedořešených a vyžadují většinou zásah puškaře jinak se zasekává a dělá různé problémy. Né každému se dobře drží, je (byl ?) problém sehnat vhodné pouzdro. Pár lidí ji má a je s ní (po odladění) spokojeno. Nevím jak je to s náhradními díly. U zbraně s nejasnou historii to může být sázka do loterie.Kup ji a uvidíš, 3-4 tisíce není zas až tak moc peněz, kdyby jsi s ní nebyl spokojen tak si ji necháš znehodnotit a budeš ji mít jako památku na svou první zbraň.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#87 » pon 11. říj 2010, 20:00

Ta cena je běžná, za jakou se dá tato zbraň sehnat. Ono není lehké říct kup to a uvidíš a navíc to bude tvá první zbraň. Sice nezůstane jen u ní, ale proč si to znechutit hned na začátku? :) Neměl jsem tu možnost ji vyzkoušel, ale co říkal známý, který ji vlastnil, tak opravdu bez úprav je to utrpení. O náhradní díly bych měl celkem strach, protože sice mají v názvu CZ, ale se Zbrojovkou to nemá nic společného.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#88 » pon 11. říj 2010, 20:34

V podstatě ať koupí cokoliv (velkorážného) za 3-4 tis. tak je velká šance, že ten kus bude nad hrobem a stejně ho to znechutí. Chtělo by to zvýšit limit.



memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#89 » pon 11. říj 2010, 20:46

Já například za 4 tis. koupil CZ 100 a měla nastříleno pouze 300 nábojů jinak ležela v trezoru. Je jako nová. Všichni mě od ní zrazovali, že má dlouhý chod spouště (DAO), nekvalitní, apod., ale jsem maximálně spokojen. Je to moje druhá zbraň (první byla CZ 70).
Určitě by bylo ale vhodné do začátku trochu přitlačit ;)



DOKYDOK
Příspěvky: 2

Příspěvek#90 » pon 11. říj 2010, 21:12

Díky chlapi
Ano bude to má první zbran,ale asi sem se možná špatně vyjádřil,nemám danou hranici oněch 3-4 tis,ale jen sem se ptal,proč je tak levná protože se mi vzhledově moc líbila a nenašel jsem žádné info ohledně střeleckých vlastností.Tedy nechci nic nového a drahého na začátek,řekněme že bych do toho vrazil max 8 tis.Měl jsem možnost střílet z 83,ale tam se mi nelíbí pro mě zastaralý vzhled,jinak je to super kousek.Možná bych se vešel i do nějaké jeté 75 compact,ale tam je zase ta váha pro mě veliká.Podobná jako G 2000 je CZ 100,ale tam to asi taky nebude s kvalitů nějak závratné,že?Kurna když mě se tam tak líbil ten vzhled...prostě nemám na to dávat nějakých 15 tyček za glock a podobné.Každopádně moc děkuju za názory a postřehy...moc si toho vážím a jak to tak vypadá,tak ste mě G 2000 vymluvili.Ano moc peněz nemám,ale chci aby mi to nějaký pátek vydrželo a přesto to mělo podobný vzhled jako to Géčko

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ludwyg a 18 hostů