Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


memphisto
Příspěvky: 143
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#91 » pon 11. říj 2010, 21:39

Nepovažuji ji za etalon kvality, ale ta zbraň mě přežije. Jsem jednou max. dvakrát za měsíc na střelnici a vystřílím cca 50-100 nábojů za návštěvu, takže .....

Za 8 tis. už se dá sehnat relativně slušná zbraň. CZ 75 Compact se ti zdá těžká? Já malého vzrůstu mám problém schovat i malou pistolku, ale CZ 75 Compact mi jako kladivo a velká zbraň nepřijde. Proleť všemožnou inzerci a třeba narazíš na super kousek.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#92 » pon 11. říj 2010, 22:09

Memphisto: určitě záleží na štěstí při hledání (já ho měl taky při své první), a taky na tom jakým způsobem ji hodláš zatěžovat (taky se dostanu na střelnici jen sem tam a za 2 roky jsem z ní vystřelil sotva 600 ran). Ještě, že tady není "Alfons", ten s těmi tisícemi vystřílenými ranami odrovná skoro každou zbraň, a která to nevydrží tak není hodna názvu "zbraň".
DOKYDOK - od těch 8-mi tisíc už moc nechybí k nové DUTY nebo Glocku. Jestli není lepší počkat a doplatit tak jak to třeba udělal JIP, ten má novou G26 a je spokojen.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#93 » stř 13. říj 2010, 09:41

Jj. Mám ji a potvrzuji plnou spokojenost. ;)
glock-26-agrip.jpg

Malá, lehká, přesná a hezká pro všechny, kteří mají rádi jednoduchost.

Ideálně čerstvě vyčištěná a podávaná v kombinaci s dobrým pouzdrem :D

glock-26-blade-tech-nano-iwb-agrip.jpg

Na fotu je můj GLOCK a mé nejoblíbenějším pouzdro (asi konečně finální) vnitřní Bladetech NANO IWB - chystám o tom něco sepsat, ale v krátkosti je jednoduché, nenápadné a dá se s ním i sportovat (nevýhoda je jen cena a dostupnost u nás v ČR). :roll:

Co se týče mojí pistole, tak se nebojím prohlásit, že dokonce (a snad i jako jeden z mála) zůstanu u téhle. Na soutěže typu LOS super a na nošení taky. Už raději investuji do střeliva a tréninku. Kdybych byl extrémně "ve vatě", tak si koupím ještě jeden subcompact (možná GLOCK 30).
...a až v další fázi spousta bych si pořídil brokovnici (pumpu), nějakou AR15 či SA58, vhodnou budovu, či pozemek a otevřel si vlastní střelnici. Tam bych pořádal všechny možné soutěže, investoval do osvěty a přiměl spoustu nových sympatických, rozumných lidí, aby začalo střílet taky.
:lol: ...nádherná představa.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » stř 13. říj 2010, 10:49

Ještě dodám, že u GLOCKa bych se nebál jít do staršího kusu. Občas někdo prodává i za CZK10.000,- (či 12 i se slušnou výbavou). Chce si to hlídat inzeráty (a mít trpělivost).
Teď zrovna bylo takové období, ale od začátku roku až do června chtěli v inzerátech zkrátka moc.



sm0lda
Příspěvky: 27

Příspěvek#95 » úte 19. dub 2011, 12:28

sloučeno, M.

Ahoj, jsem cerstve drzitelem ZP. Se strelbou mam uz nejake zkusenosti, cca 200 vystrelu CZ75, brokovnice, kulovnice, malorazka. Rad bych si poridil pistoli. Nevim ale jestli pro me bude lepsi si koupit nejakou ojetou a s ni se naucit poradne strilet a teprve potom nejakou novou. Zase ale bych si rad uzil to mit aspon jednou zbran novou, i kdyz je to trosku zbytecne pro muj pripad, ale udelat si radost.

Pozadavky zbrane: strelba na strelnici, noseni zatim asi moc ne, nejprve bych se rad naucil ze zbrane co nejlepe strilet. Raze asi 9mm aby bylo co nejlevnejsi strelivo.

Nejake navrhy? Typ zbrane, napady atd.

diky predem

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#96 » úte 19. dub 2011, 15:07

Pokud si chceš užít nové zbraně a jsi srozuměn s cenou, jdi do toho. Máš jistotu, že zbraň je v pořádku, případně ji můžeš reklamovat. Solidní značky vyřizují reklamace ke spokojenosti zákazníků.

Výhoda je, že cca víš, co chceš, ráži 9mm, fullsize (případně kompakt) pistole. Pro začátečníka ideál. Levné střelivo, naučíš se to držet, mířit, spouštět. Za pár let už budeš vědět, zda se budeš ubírat směrem menší zbraně, silnější ráže, revolveru, nebo přikoupíš dlouhou. Střílí se tím spousta disciplín, pokud tě chytne měření sil.

Není kam spěchat, střílet budeš roky, věnuj pár týdnů pečlivému výběru. Obejdi všechny střelnice v dosahu (výhoda, pokud třeba služebně cestuješ, a po práci můžeš na chvíli vypadnout na místní střelnici), a zaměř se na zmíněnou kategorii zbraní (fullsize/kompakt, 9x19).

V podstatě cokoliv nového moderního koupíš, bude ti dobře sloužit. Glock, HK, SIG, K100, Beretta, Steyr, Springfield, … Alfa je málo muziky za málo peněz, někomu to vyhovuje. ČZ se vyhýbám, proto se k ní nebudu vyjadřovat. Nekonečných diskusí jsou plný fóra. Norinco to samý.

Důležité je, aby se ti zbraň dobře držela, příjemně se ti z ní střílelo, dobře se četly miřidla. Výhodou je větší výběr a dobrá dostupnost doplňků a příslušenství (pouzdra, zásobníky, ...). Kladný vztah k vlastní zbrani je ale naprostý základ. Nenech si vnutit něco proti svému vkusu.

Ještě důležitější, než vlastní zbraň, je vlastní trénink. Najdi si partu, která střílí to, co se Ti líbí (mířenka, KVA, obranná střelba). Ve víc lidech je to zábavnější, od zkušenějších něco okoukáš, a vždy potěší, když porazíš daleko zkušenějšího kamaráda :lol:

Uživatelský avatar
Maňas
Příspěvky: 46

Příspěvek#97 » úte 19. dub 2011, 18:51

Ja ted resim stejny problem. Mam prd nastrileno a chtel bych si nejakou pistoli udelat radost konecne. Zatim bych to videl radeji na nejakou jetou... Zalibila se mi CZ 75 v nerez provedeni, tak cekam, az se nejaka objevi. Co se kvality tyce, tak z toho nejsem moc chytry. Pulka lidi rika, ze jsou to smejdy a druha pulka je vychvaluje. Neni jejich povest o poruchovosti dana tim, ze je jich hodne v CR?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#98 » úte 19. dub 2011, 19:31

Je jich tady hodně a každý druhý si myslí, že poladit je přece nemůže být až takový problém. :(



Michal.J
Příspěvky: 3

Příspěvek#99 » ned 24. dub 2011, 10:45

Pokud hledáš jetou mohu doporučit H&K P9S, Kupoval jsem ji na podzim, hned jak se objevily, zatím naprostá spokojenost. K dnešku vystřeleno cca. 1000 kousků bez jediné závady. Stále se ještě dají sehnat např. zde: http://www.zelenysport.cz/scripts/podro ... p?IDZ=3918
Do finančního limitu se vejdeš pohodlně. Za sebe doporučuji.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#100 » úte 3. kvě 2011, 18:25

Volba spis pro sberatele nebo nenarocneho drzitele...

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#101 » stř 4. kvě 2011, 11:50

Já kdybych začínal, tak jdu jedině do CZ-75 (85), konstrukce a design = osvědčená klasika, která padne do ruky snad každému, cenově velmi dostupná (bazar-komise) včetně střeliva 9mmL.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#102 » stř 4. kvě 2011, 14:42

ja vim ze jsem s tim otravny - ale pro nekoho, kdo netusi zda a jak dlouho ho to bude bavit a nechce moc utracet - Margolina.
Levna, slusna i na mirenku a levne strelivo... ovsem desne nemoderni, coz muze nekomu vadit.
Ale z hlediska pomeru cena/vykon na ni nedam dospustit.



Tommy
Příspěvky: 7

Příspěvek#103 » čtv 14. črc 2011, 11:18

Ahoj. Rád bych si koupil zbraň. Mám nastříleno tak 1000ran z cz 75 d. Celkem dobře mi sedí v ruce, ale je těžká a velká. Není pro mě problém trefit na 15 metrů černý vnitřní kruh u klasického 50/50 terče. Chtěl bych zbraň na obranu a na střelnici abych s ni trénoval mířenku na 20m, ale aby zároveň nebyl problém rychlé opakované střelby. Chtěl bych aby součástí zbraně bylo: blokátor úderníku, bezpečnostní ozub, SA/DA, dekoking a aby ovládací a bezpečnostní prvky co nejméně překážely a byly co nejmenší. 9mm si myslím stačí, protože chci hodně střílet a větší ráži bych asi nezaplatil. Samotná zbraň by mohla mít okolo 850g max 900. Asi na začátek bych koupil použitou zbraň, ale jsem připravenej investovat okolo 20 tis, takže i novou, když mi dobře sedne do ruky. Líbí se mi zbraně typu SS 250, Hk P30 V3, Walther P99 AS ale žádná, myslím nemá vše co bych chtěl, aby moje zbraň měla. Pokud není můj dotaz dost debilní, může mi někdo poradit? Nebo mám přestat hledat a prostě koupit cz? Dík za odpověď :)



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#104 » čtv 14. črc 2011, 11:24

Zkus popřemýšlet o Grand Power P1 Mk7 , decocking ti ale v GP udělají jen po domluvě na zakázku, standartně se nedává. V ČR je výhradním dovozcem www.proarms.cz

Uživatelský avatar
g-relax
Příspěvky: 557
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#105 » čtv 14. črc 2011, 21:03

Stejně si postupně koupíš další zbraně, takže hledat univerzální kompromis je zbytečné.
Platí pořád stejná rada. Před koupí osahat více zbraní (třeba i v prodejnách), zastřílet si z nich - ideální jsou různé prezentace a akce na střelnicích (bezplatné vyzkoušení více zbraní najednou).

Jinak bych doporučil koupit zánovní zbraň od tzv. "pračky zbraní". Jedná se o označení velmi váženého avšak vzácně se vyskytujícího nadšence, který si opakovaně kupuje novou zbraň a po pár měsících pouští do světa za příjemnou cenu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů