Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1681 » čtv 26. říj 2017, 16:29

Drag: pokud chceš střílet, ber jednoznačně toho Glocka. Nějakou méně praktickou libůstku si můžeš pořídit později.

Střílel jsi někdy z revolveru v DA v trochu svižnějším tempu? Revolver a pistole je jako koloběžka a kolo. To první má pár svých výhod a pro někoho jisté kouzlo, ale víc se nadřeš a budeš pomalejší.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1682 » čtv 26. říj 2017, 16:43

A ještě poněkud jiný úchop. Třeba mně se revolver jako udělátko líbí, ale prostě moje ruce s ním nejsou dostatečně kompatibilní...takže sice bych taky doma nějakej našel, ale pro mne spíš jako rekvizitu na focení :D

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1683 » čtv 26. říj 2017, 18:01

Gatowicz: Walther CCP je jednořaďák (asi víš), jezdila s tím jedna střelkyně na LOSy a furt jí to závadilo. Vem klidně to XDM, sice v CZ dovozce nevede (pokud se to po půl roce nezměnilo) běžné náhradní díly, ale místní brownells by to měl jistit.



Gatowicz
Příspěvky: 2

Příspěvek#1684 » čtv 26. říj 2017, 18:54

Ladaj: CCP, P99 a Ruger som po zvážení vyradil. Zostal mi teda XDM, na SK ho majú skladom za 575€. Ešte by som sa chcel opýtať, že ako je to zo servisom? Rozmýšľam, že by som si ho časom prihlásil ako svoju služobnú zbraň.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1685 » čtv 26. říj 2017, 19:40

XDM teď zelený sport dovezl, ale nevím jestli už nejsou rozebrané. Každopádně jsem ho měl, je to dobrá zbraň, prodal jsem ho jen proto, že se mi ho nedařilo na těle skrýt a potřeboval jsem placku. Spoušť i přesnost byla vynikající. Servis zajišťuje oficiálně dovozce, což je Zelený Sport. Mají takovou zvláštnost, že při nevyčištění zbraně si účtují tisícovku navíc a za nevyčištěné (prý - já zkušenost nemám) považují skoro všechno. Ale XDM je spolehlivá, když nebudeš mít smůlu na vyloženě vadný kus, tak v záruce servis potřebovat nebudeš.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1686 » čtv 26. říj 2017, 20:50

ladaj píše:Drag: pokud chceš střílet, ber jednoznačně toho Glocka. Nějakou méně praktickou libůstku si můžeš pořídit později.
Střílel jsi někdy z revolveru v DA v trochu svižnějším tempu? Revolver a pistole je jako koloběžka a kolo. To první má pár svých výhod a pro někoho jisté kouzlo, ale víc se nadřeš a budeš pomalejší.


Co se krátkých týče tak jsem střílel jen z Glocka a různých CZ 75/85 a z revolveru z nějakýho 4 palce od SW. Double jsem si zkusil, ale o moc horší než double třeba u CZ mi to nepřišlo. (ale to těžko říct takhle z hlavy) Mě se líbí ta možnost volby mezi .38 a .357 a výkon toho náboje. Ta sranda když člověk do válce ty torpéda láduje, žádná starost se zásobníkama atp. Tomu rugeru bych samo musel koupit nový střenky, tady ty miniaturní dřevěný nevím nevím.
Vím že Glock je taková jistota se spoustou výhod, doplňky a pouzdra všude, náhradní dily všude, trvanlivá hlaveň. Ale je to plasťák, striker a má ho každej a je docela tlustej.
Co ten SIG má s ním někdo zkušenost? Jendořadej zásobník na 8 nábojů je sice na střelnici otravnej ale jinak...



quicky
Příspěvky: 13

Příspěvek#1687 » pát 27. říj 2017, 11:32

Tak ja som nakoniec po dlhšej úvahe zakúpil Berettu APX ....

pametám si ako mi ju v predajni dali asi pred mesiacom do ruky, hneď som ju odmietol, že ani bohovi... následne som sa k nej náhodou na nete, ako to už býva zvykom, dopátral a po tom ako som prezrel všetky možné recenzie a testy, som si ju absolutne zamiloval :lol: :oops: milujem tvarovanie (rebrovanie) záveru.

ernogomia top, spúšť je "luxusná" (príjemný rovnomerný chod) double tapy krása (nehádže ako ppqm2), jediný menší mínus vnímam mieridlá (sights) v tom defaultnom vyhotovení mi predné mieritko dosť splýva, časom buď investujem do nižšie uvedených sights... alebo laser/ red dot..

Ak sa tu niekto venuje IPSC alebo LOS, viete mi povedať čo je vhodnejšie? laser/red dot/kvalitné sights ???

http://www.berettausa.com/en-us/apx-fib ... x/eu00066/

p.s. teraz má môj Sig 1911 Scorpion silnú citovú konkurenciu :lol: :twisted:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1688 » pát 27. říj 2017, 12:16

Co se mířidel týče, tak si načti pravidla IPSC/LOS osazení typu mířidel s tím dost úzce souvisí a podle toho budeš v divizi. Kupříkladu v IPSC je APX production, ale dáš-li kolimátor tak jsi open :) Takže těžko Ti odpovědět :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1689 » pát 27. říj 2017, 12:31

McFly píše:....... v IPSC je APX production, ale dáš-li kolimátor tak jsi open

dáš li kolimátor , kam patří, jsi Production Optics
což začátečníkovi může být vcelku šumák
Obrázek

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1690 » pát 27. říj 2017, 12:36

Pravda, zapomněl jsem na divizi PO..



quicky
Příspěvky: 13

Příspěvek#1691 » pát 27. říj 2017, 15:53

nebudem klamat zas nemam ambicie ist ako profik...proste pre radost si zastrielat / zucastnit sa ... celkovo mi vsak ide o radost zo strelby a s tym spojene mieridla ...je to vyslovene osobna preferencia alebo je lahsie/presnejsie mierenie napr red dot/laser ako sights? chapete pointu :D
pusinky :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1692 » pon 30. říj 2017, 12:54

pusinko dokážeš pochopit , že úplnýmu začátečníkovi nelze naordinovat, jestli se mu bude radostněji mířit tečkou na skle, tečkou na terči či mechanickými miřidly ?



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#1693 » pon 30. říj 2017, 14:19

aneb, kde nic není ani buh nepomuze.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1694 » pon 30. říj 2017, 14:40

no Bůh se asi nemýlí, čili by pomohl ale nechodí sem na forum
a třeba já fakt nevím jak někomu kdo má "najeto nula km poradit s výběrem auta"



quicky
Příspěvky: 13

Příspěvek#1695 » pon 30. říj 2017, 16:39

oukej pointu ste nepochopili, nevadi, najdem odpoved inde...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů