Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#1441 » stř 11. led 2017, 09:48

4mike píše: ...
ona je to uplně blbá ráže, poněvadž náboj je semiRIM a umí se zašprajcovat v zásobníku tak, že ho vypáskuješ jen rozebráním o což na obranu moc pacientů nestojí, proto se ani zbrojovky nepředhání v nabídce
tuším se tomu říká overlock
kdysi jsem v 7,65 poptával Berettu 84, prodejce mi to tehdy vymluvil ve smyslu, že se mu nechce řešit následný reklamace


Je řeč o 7,65 mm Browning? Střílím tuto ráži léta (PPK, nově i Škorpion-S ZS), ale s podobným problémem jsem se nesetkal, ani jsem o něm neslyšel - není to třeba jen problém víceřadých zásobníků s jednořadým vyústěním? Protože ani dvouřadý ve Škorpionu nemá žádný problém.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1442 » stř 11. led 2017, 10:57

u šuplete cz83 mi stačilo lehce přitlačit na střely a bylo zaděláno



Honza.
Příspěvky: 6

Příspěvek#1443 » stř 8. úno 2017, 19:47

Zdravim Vás všechny, pořizuju svoji první pistoli a chci Vás poprosit o zkušenosti. Rozhoduji se mezi Walther PPQ M2 45, CZ P-10C .40 S&W nebo Glock 17 gen4, ale ten se mi moc nelíbí vzhledově. Všem děkuji

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1444 » stř 8. úno 2017, 19:52

A na co ji hodláš používat a kolik nábojů měsíčně hodláš střílet ?



Honza.
Příspěvky: 6

Příspěvek#1445 » stř 8. úno 2017, 19:59

Na nošení a cca 2x měsíčně střelnice ...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1446 » stř 8. úno 2017, 20:51

U P-10C bych zatím počkal, jak se osvědčí a než se vyřeší dětské nemoci. .40SW podle mě není úplně dobrá ráže pro začátečníka, ten zpětný ráz není nijak příjemný a je pěkně drahá....
Spíš na vzhled hleď na to, jak ti která padne do ruky. Glocky nejsou sice nijak pěkné, ale zase s nimi nikdy nic nezkazíš a pokud ti bude G17 sedět tak nic neřeš.
Akorát na nošení je G17 celkem velký a to PPQ taky není nejmenší, tím tě samozřejmě nechci nijak odrazovat, protože sám nosím full-size pistoli, ale jde o tvoji tělesnou konstituci :) Jestli máš 150cm a 40kg tak ji těžko schováš :)
Co tě vedlo k výběru těch zbraní cos napsal?



Honza.
Příspěvky: 6

Příspěvek#1447 » stř 8. úno 2017, 21:19

mam 180cm a 100kg :D Vzhledově je to přesně to co bych si představoval, je pravda, že by to chtělo asi zkusit ale tyhle dvě asi jen tak někde nemaj/mít nebudou ... cena pro mě není limitující, chci aby mi plně vyhovovala a byla kvalitní ... vím, že Glocky jsou spolehlivé a maj výbornou podporu náhradních dílů a příslušenství ale jsou fakt ošklivý :D možná jsem jako ženská, ale musí se mi i líbit ...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1448 » stř 8. úno 2017, 21:44

Takže něco jako já :) Pokud pro tebe cena není problém a máš větší ruce, tak zkus Sig 226. Sigy jsou drahé, ale dost kvalitní a jetý se dá sehnat třeba za 20-25k. Zvážil bych taky XDM, které jsou kvalitní, nijak extra drahé a i slušně vypadají navíc mají i několik možných konfigurací ráží, hlavní a rámů. PPQ mělo nějaké problémy s vypadávání vnitřku hlavně, ale nemělo by to snad mít vliv na přenost/životnost.
Ještě je tu HK, které taky vyrábí výborné pistole a celkem často dělají předváděcí akce.

Osahat si je to vždy nejlepší, ale dostupnost záleží na tom, odkud jsi....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1449 » stř 8. úno 2017, 21:51

Ak mas velke ruky, skor nez PPQ si zober SW MP (9/.40/.45 ... dokonca aj .357Sig sa vyskytuje). Kaliber vyber podla preferencii. Ergnomiu to ma niekde uplne inde nez Glock. A vyzor tiez :twisted:. Springfield / HK co spomina kolega o prispevok vyssie tiez nie su zla volba.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1450 » stř 8. úno 2017, 22:18

Honza. píše:Na nošení a cca 2x měsíčně střelnice ...

Mé doporučení: G42 na nošení, G17 na střílení.



Honza.
Příspěvky: 6

Příspěvek#1451 » stř 8. úno 2017, 22:52

Po přečtení příspěvků mě hodně zaujala Sig P226 MK25.



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#1452 » čtv 9. úno 2017, 07:50

Na skryté nošení? :shock: Kovový fullsize? Puč si od někoho železnou fullsize airsoftku a zkus s ní týden žít. To není jenom procházka, ale taky sezení v autě, tlačenice (v metru, v autobuse), veřejný záchodky (zkus si to u pisoáru), atd. A i kdybys to všechno snesl, tak určitě budeš mít potrhaný všechny trička, protože ta pistole má nesmyslně ostrých hran. Tohle určitě není pistole vhodná na skryté nošení.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1453 » čtv 9. úno 2017, 07:57

Honza.: Pokud máš při 180cm metrák a nejsi zrovna hromada svalů, budeš mít nejspíš se skrytím fullsize problém.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#1454 » čtv 9. úno 2017, 08:57

Honza. : Myslím, že řešíš to samé, co většina z nás. Čerstvý ZP a snaha rychle něco mít :-)

Rada je jednoduchá, neuspěchej to, leda by jsi hodlal pořídit celkem rychle zbraní více. Ona ideální zbraň na nošení se nerovná ideální zbraň na výuku a nebo LOS, IPSC a podobně. Prostě se Ti může stát, že koupíš něco, co bude problém nosit jinak, než v tašce, a nebo něco, co se sice bude prima nosit, ale na střelnici si s tím neužiješ ...



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#1455 » čtv 9. úno 2017, 09:08

pokud siga a velkýho, tak bych na nošení uvažoval i o
https://www.zbraneostrava.cz/zbrane/esh ... M-cal-9Lug
nebo možná o nějakým H&K
a nebo potom dvě zbraně ideálně od stejného výrobce se stejnými ovládacími prvky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Erix, Sody a 12 hostů