Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1351 » čtv 15. zář 2016, 07:25

K revolverom - to fakt treba vyskusat ci to cloveka oslovi. Ak bude nutne, prebijat proste zacne. Az taka veda to nie je. Ale je to samozrejme investicia naviac. Vyhoda je moznost nalaborovat si silnejsie alebo naopak slabsie strelivo (co pre poniektorych subtilnejsich u maleho revolveru na nosenie moze byt zaujimave). A ako pise kolega o prispevok nahor - spotreba streliva je minimalne zo zaciatku u revolveru rozhodne nizsia (hlavne ak clovek striela .357 :D).

Znacne obmedzenie by som videl v dost neprijemnej (ne)dostupnosti konkretnych veci. Na Alfy sa co som teraz pocul uz tiez caka niekolko mesiacov, Rugre / SW - cena vyletela znacne nahor, je neiste co a ako importeri dovezu a kratko po dovezeni sa rozoberu :(. Toz ten vyber je o dost obmedzenejsi nez u pistoli.

Sice na "wheelguny" nedam dopustit (pominuc cistenie :D) ale ako prvu zbran vyslovene len ak clovek vie ze prave toto chce.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1352 » čtv 15. zář 2016, 22:37

Jakožto úplnému začátečníkovi s čerstvým ZP se mi stává, že pistole občas nepřebije a nábojnice se mi kousne v okénku.
Stalo se mi to u CZ 2075 RAMI i Glock 19 zapůjčených na střlnici. Nejspíš se jedná o jev nazývaný "limp wristing", kdy člověk dovolí zbrani jít po výstřelu moc dozadu a výstřel nepřetáhne závěr. Malé zbraně jsou prý na tento problém náchylnější než full size.
Vím, že potřebuji naučit se držet zbraň pořádně. I tak by mě ale zajímalo, které z compactů nebo subcompactů jsou proti tomuto druho záseků hodně odolné. Třeba Glocky jsou prý jinak hodně spolehlivé, ale tato náchylnost k záseku při blbém držení je s nimi často spojována.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1353 » pát 16. zář 2016, 06:19

když to budeš pořád blbě držet tak ti nic nepomůže, maximálně používat revolver

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#1354 » pát 16. zář 2016, 07:01

Nech si pořádně ukázat správný úchop a trénuj. Klidně i na atrapě vhodné velikosti, kuličkovek je všude dostatek.

Hledat konkrétní zbraň, která, navzdory špatnému úchopu, přebije, je hloupost. Úchop má vliv i na přesnost střelby, takže raději trénuj.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1355 » pát 16. zář 2016, 07:14

Je mi jasné, že to chce trénovat, trénovat a zase trénovat, navíc si občas zaplatit instruktora. :-)
Spíš si ale řikám, že pokud by se člověk někdy dostal do krizovky, ve které bude muset střílet a může se stát, že bude držet zbraň třeba jen jednou rukou, trochu blbuvzdorná pistole by nemusela být špatná. :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#1356 » pát 16. zář 2016, 07:18

No, ta blbuvzdorná pistole se jmenuje revolver :-)

Trénuj úchop !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1357 » pát 16. zář 2016, 07:19

No v krizovce bývá spíš problém dostat zbraň do ruky včas a bezpečně...

Pardon za OT. :silent:

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1358 » pát 16. zář 2016, 07:51

kolombo píše:............Hledat konkrétní zbraň, která, navzdory špatnému úchopu, přebije, je hloupost.........

není, když jsem nosíval malý pistole, tak každá musela projít testem střelby při úchopu pouze prostředníkem pod lučíkem
a prošlo tehdy XD stejně jako G26 (jen s jinými pružinami)
každá pistole to neumí, a už vůbec ne s jakýmikoliv náboji

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1359 » pát 16. zář 2016, 08:00

U G26 není problém? Zrovna G19 je na to nejspíš hodně náchylná a čekal bych, že menší pistole stejné konstrukce bude ještě náchylnější. Každopádne, když do googlu v sekci videa zadáte "limp wristing", asi dvě třetiny odkazů na prvních místech se týkají nějakého z Glocků.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1360 » pát 16. zář 2016, 08:08

(jen s jinými pružinami)
zkus to číst celý, když už se s tím někdo píše

ode mne ji časem bral Stengun pro tehdejší přítulku, klidně si tu spolehlivost u něj ověř

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1361 » pát 16. zář 2016, 08:19

A to přímo výrobce nabízí různé pružiny, nebo se jednalo o nějaký tuning? :-)

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1362 » pát 16. zář 2016, 08:26

Hele byl jsem na střelnici, kde jeden kolega učil střílet holku. Zkoušeli to s g19, cca 8 ran z 10ti měla zášprc hilzny v okýnku. Půjčil jsem jí g17, ale to samé. Pak jí kolega poradil, ať zkusí víc tlačit do slabé ruky a tou ať má neustále podepřený lučík. Ne nijak brutálně, stačí by neustále cítila kontakt ukazováčku s lučíkem. Od té doby měla tak jeden zášprc z pěti ran. Bylo to dost křehké děvče, ale rozdíl byl znát okamžitě. Křečovité svírání rukojeti silnou rukou jí, ač se o to viditelně snažila, prostě nepomáhalo. Tohle jo.
Jinak jsem tohle viděl i u další fullsize, relativně oproti dnešním kompaktům těžké 1911. s kamarádem jsme vzali na střelnici naše manželky, on je nechal střílet z toho klonu 1911 v ráži 9mmL. Jedna měla zášprcy neustále, druhá ani jeden. Tudíž se domnívám, že to nebude až tak zbraní jako úchopem.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1363 » pát 16. zář 2016, 08:40

No jo, musim prostě trénovat. Někomu to jde skoro samo, někdo je trochu větší dřevo. :-) Zbroják jsem si vyzvedl teprve před tejdnem, takže je to asi podobné jako řidič tejden po autoškole. :-)
Nicméně, třeba s velkou CZ 75 se mi ale během kurzu na ZP nábojnice nekousla ani jednou. Tak mě trochu překvapilo, když se mi Glock párkrát kousnul.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1364 » pát 16. zář 2016, 08:53

klon 1911 "out of box" v 9mm má veškerý rozměry a hmotnosti odpovídajíc 45acp krom díry do laufu,
a to že tam strčí namísto 20-liberních jen 14lb vratný péra to obvykle nezachrání
to je blbej příklad, to je jako chtít po cz75 aby šlapala spolehlivě se 7,65 při špatným uchopu

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1365 » pát 16. zář 2016, 08:58

No, o to jednodušeji se tedy ten špatný úchop pozná, ne? Pokud je na to klon s hmotností závěru pro .45 náchylnější.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů