Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#2011 » sob 27. dub 2019, 12:22

A teď tedy ta otázka.

Walther PPS - výborná spoušť, lepší mířidla, lepší výsledky při rychlé střelbě (na 10 m). Budí dojem kvalitního výrobku. Má výstražník úderníku vzadu, takže jsem pořád v obraze, jak "je to uvnitř". Větší, těžší, hůře vyvážený - těžiště je u závěru, to může dost vadit.

Glock 43 - glockovská spoušť, mířidla a zpracování (...). Při pokusu o rychlou střelbu jsem tam měl i nějaký úlet, prostě je to náchylnější na strhnutí. Ale je lehčí, má pro skryté nošení skoro ideální tvar a připadá mi dobře vyvážený - jako kompaktní kus hmoty s těžištěm uprostřed.

Cenově je to prašť jak uhoď.

Má cenu obětovat komfort nošení a koupit pistoli s (asi) lepším zpracováním a zaručenou přesností střelby? Nebo raději si ten komfort zachovat s vírou, že ovládání zbraně tréninkem zlepším? A teď babo raď.

Pochopitelně uvítám jakékoliv postřehy a zkušenosti s nošením obou zbraní.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#2012 » sob 27. dub 2019, 12:34

Divny ze ti drhla ta p10s... chtel bych znat pricinu ale asi to bude jenom necistenim



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#2013 » sob 27. dub 2019, 14:21

To nedokážu říct. Neznám ani vnitřní konstrukci zbraně. Drhnutí jsem vnímal někde na půli cesty spouště - začátek i konec byl normálně hladký. Ale bylo opravdu výrazné.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#2014 » sob 27. dub 2019, 14:52

Hmm to je divny. Mam p10s a nic takoveho na spousti nepozoruji. Ze by fakt nejaky bordel?



wert
Příspěvky: 161

Příspěvek#2015 » sob 27. dub 2019, 19:17

SC1: Co se týče G43 vs. PPS, už se to tu probíralo několikrát a myslím, že jsi to sám shrnul úplně přesně, včetně popisu LC9, kterou jsem sám ze stejných důvodů poslal dál. Já osobně zvolil G43, protože mi taky přišla vyváženější, o 100g lehčí a navíc jsem už měl doma G19, takže výhoda stejné platformy.
Souhlasím, že díky větší váze a trochu robustnějším rozměrům se 'při prvním seznámení' většině lidí asi bude líp střílet z PPS, ale G43 mechanicky 'umí' střílet velmi přesně a ono je to všechno o tréninku, zvyku a svalové paměti, takže si troufám tvrdit, že je skoro jedno, co si člověk vybere, protože pokud s tím bude pravidelně střílet, tak si tu zbraň zažije a bude to fungovat.
Každopádně G43 je štíhlá, výborně se nosí a 100g rozdíl u takhle malé pistole není u denního nošení úplně zanedbatelný. Ale rozhodnutí musíš udělat sám a ani s jednou neuděláš chybu.



vendelin
Příspěvky: 108

Příspěvek#2016 » sob 27. dub 2019, 20:07

SC1: Taky mi u P10C po necelých 5000 ranách začala drhnout spoušť. Pomohlo vyčistění spoušťového mechanismu u puškaře, byla tam prý už docela vrstva.



Sida
Příspěvky: 6

Příspěvek#2017 » ned 13. pro 2020, 11:38

Ahoj, jsem čerstvý držitel osvědčení odborné způsobilosti a brzy snad i zbrojního průkazu :D

Teď mě čeká velké rozhodování, kterou zbraň si pořídit jako první. Logicky první volba padla na CZ P10, sympatickou zbraň české provenience. Později tím rozhodnutím lehce otřáslo to, že jsem se dočetl jistých nedostatcích - nepohodlná na držení, tuhý záchyt závěru, a co mě zarazilo nejvíc, pružinka na úderníku (kterou se výrobce snažil odlišit systém od Glocka), která v mých očích představuje zbytečnou součástku, co se může snadno posr**.

Alternativami jsou pro mě Glock, anebo Smith & Wesson MP9. Přičemž glock jsem měl příležitost vyzkoušet už dostkrát a něměl jsem k němu žádných výhrad. Na S&W jsem dostal tip od kamaráda z USA, co mi u něj vadí je případná nedostupnost náhradních dílů v případě poruchy.

Máte někdo zkušenosti s některou z těch zbraní? Co byste mi doporučili?

Díky moc všem!



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#2018 » ned 13. pro 2020, 11:43

Zajdi si na strelnici, nech si predvest vsechno co tam maji a z ceho chces si zastrilej. Doma rekni, ze to mas pod stromek, at te nemrzi prachy.
A az si jich par osahas, tak muzes cilene vyzkouset par kandidatu na porizeni.
A samozrejme precist si reference neuskodi.

A jeste...rekl bych nespechat.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#2019 » ned 13. pro 2020, 11:52

Vem tu, která Ti nejlíp sedne do ruky a bude se Ti s ní nejlíp střílet. Nějaký pružinky atd všechno ostatní jsou podružnosti, natož u první zbraně.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2020 » ned 13. pro 2020, 12:07

Glock je udelany tak, ze jednoduseji to skoro ani nejde a kdyz se o to nekdo pokusi, tak to nedopada dobre (cz p10m). Takze vlastne vsechny ostatni zbrane jsou oproti Glocku zbytecne slozite. To ale neni nic na tom, ze to muzou byt vyborne zbrane.
Nikam nechod, nezkousej. Nemas ani zbrojak. Nevis jak ti ma pistole sedet v ruce, ani jak se ma spravne strilet. Kup p10c nebo p10sc(chova se lip). Tyhle bouchacky nemaji na trhu konkurenci, co se vykon\cena\chovani tyce. P10c bych byt tebou kupoval novou, protoze bys jinak mohl narazit na zkusebni prototyp. P10sc uz ma vsechny upgrady od jejiho vydani, tak tu muzes koupit starsi.
P10ky uz jsou na trhu dost dlouho, takze ti sasci, co ji vyrabi, ji stihli predelat, aby fungovala a ona funguje. Zachyt zaveru se ochodi a me osobne se ovlada lip nez mikroplech co je Glocku.
Nevymyslej blbosti.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#2021 » ned 13. pro 2020, 12:39

CZ P-09, cim vetsi, tim lepsi !



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#2022 » ned 13. pro 2020, 12:50

Jako první zbraň jsem si vybral Taurus TX22 - je to .22 LR, obecně chválená, strike fire, plasťák. Střelivo od 1,6 Kč/kus a má to tu výhodu, že až zjistím, že mi nevyhovuje (což se stane určitě, nebo to bude záminka pro další koupi), tak bude mít pořád pro mě hodnotu kvůli ceně střeliva. Navíc s ní budu moci nastřílet cca 3x víc za stejnou cenu jako 9mm a to si myslím, že je v začátku dost důležitý.
Zrovna o tom TX22 jsem projel snad úplně všechno co na netu je, tak bych ho taky doporučil ke zvážení jako vstupní zbraň



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#2023 » ned 13. pro 2020, 12:59

Souhlasím s Idahovými argumenty ohledně malorážky. Jen bych ještě možná zvážil koupi již použité. Např. Beretta 71 je bazarově nabízena dost často za rozumný peníz.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#2024 » ned 13. pro 2020, 13:07

Berettka je super.
Jen je potreba rict, ze navyky z .22LR se na 9mm moc neprenaseji.
Ale jsem taky skudlil a malorajdy doporucuju.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2025 » ned 13. pro 2020, 13:12

Opakování je matka moudrosti, těchto dotazů tu na fóru musí být hromada. Výsledek bude, že buď se trefíš na poprvé nebo na podruhé... na podesáté. Každý tady bude doporučovat většinou to svoje, protože majoritní většina střelců nemá zkušenost s více produkty a vlastní jednu, dvě zbraně celkem. Těch co mají relevantní zkusenost na příč prodávaným spektrem zbraní je jako máku.

Mimochodem, proč doporučujete pistoli v ráži .22, když v úvodu hledá 9L? Naučit se může rovnou s 9L a navíc se oprostit od zbytečných zlozvyků z malorážky. Je to jako doporučit místo prvního auta kolo, aby se naučil jezdit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jenikw a 13 hostů