Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Střelec
Příspěvky: 1665

Příspěvek#1831 » stř 16. kvě 2018, 11:46

Tak starou cz, ve smyslu jako typem, ne vylítaným krámem, člověk do začátku asi chybu neudělá, ale minimálně od cz75 výš. Takovou cz70 bych jako první zbraň fakt nechtěl... Jo a mimo řadu 100.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1832 » ned 17. čer 2018, 21:15

To: Sedmej- ten druhý odstavec bych zfleku podepsal... S ohledem na to, že za několik návštěv střelnice člověk prostřílí í víc tisíc penĕz, tak proč si kupovat starý kvér co by mne nebavil, jen abych ušetřil pár tisíc. Holt máme koníčka trošku dražšího než hraní kuliček... :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#1833 » ned 17. čer 2018, 21:24

Sedmej píše:.....
Rady koupit nejakou starou CZ a hlavne strilet nevim nevim. Aby to pak dotycneho neotravilo a od strelby spis neodradilo.


Problém začátečníka je že tomu nerozumí a tak neví, jak a co zkontrolovat. A cenový rozdíl mezi starou a novou není takový, aby se vyplatilo šetřit ...



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1834 » ned 17. čer 2018, 22:40

Jako zacatecnik jsem porizoval kratke v tomto poradi:
- G43 (skvelej kver, idealni na noseni, bohuzel v zakladu jen 6+1)
- P10C FDE (nejlepsi allround pistole v mem sejfu, ekvivalent G19)
POKUD bych mel mit jen jednu pistoli, volim P10C/G19
- 1911 Kimber (lestenka, krasny, ale ne uplne prakticky single stack .45)
- pak jsem dostal napad poridit si nejaky "netradicni" revolver - driv nez o Ruger Alaskan .454 Cassul jsem nastesti zakopl o poznani exotictejsi, ale k memu zapesti privetivejsi, Chiappu White Rhino v .357



Tjalfi
Příspěvky: 21

Příspěvek#1835 » stř 20. čer 2018, 16:32

Ahoj,
Mám prosbu, jsem levák a nový držitel ZP. Hledám něco levnějšího, protože nemám tak vysoký kapitál, ale chtěl bych novou.
Řeším dilema mezi 3 zbraněmi. Poradíme mi zkušenosti, pokud je někdo má a když tak i odpověď na mé poznámky.?
Taurus PT 24/7 G2 compact 9x19 - řeším nemožnost sehnat náhradní zásobníky, jinak mi padne do ruky a příjemná manipulace.
Bersa Thunder 9, ultra compact pro - poslední kousky a bojím se, že časem budou náhradní díly problém (přeci jen je to exotika)
GP P1 MK12/1 - bojím se hrozně té rozborky, vcelku mě s ní straší i v obchodě, a zatím nebyla možnost to vyzkoušet.
Chtěl bych hlavně pistoli v ráži 9mm luger, oboustranné ovládání a slabší pružinu závěru...třeba CZ P10 nenatáhnu kvůli pružině. Třeba jsem ještě neobjevil všechny alternativy samonabijecí pistole, takže když navrhnete i jinou pistoli budu rád =) PS do těch 16 tisíc
Děkuji Vám moc a přeji hezký den.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1836 » stř 20. čer 2018, 18:01

tak jsi si odpovedel sam - chces oboustranou zbran v rozumne cenove relaci - vklidu zustan u te P10C, nebo koukni na Glock.
Zkus si nejaky ochozeny kousek a bud naprosto vklidu - s lehcim treninkem to natahne predskolak.
Kdyz prsty nepouzivas a nemas uchop adekvatni pro pretazeni zaveru, tak Ti to prvnich par dni muze prijit dost tezke.
Po dvou tydnech suseni si ani nevzpomenes, ze jsi ten problem nekdy mel.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#1837 » stř 20. čer 2018, 19:31

kolombo: jo souhlas. neumím si představit, že bych tehdy šel kupovat nějakou jetou pistoli, když jsem pomalu neměl ani představu jak to uvnitř má vypadat, když to trochu přeženu. natož poznat jaké opotřebení je normální a jaké ne.
pokud začátečník nemá někoho, kdo se vyzná a komu i věří, přijde mi jistější jít do nové i za cenu ztráty pár tisíc, když se za rok ukáže, že to nebyla ideální volba.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1838 » stř 20. čer 2018, 20:40

Tjalfi: No třeba Glock (19) jde podle mně natáhnout velmi lehce. Pocitově lehčeji než moje HS XDM. Nenatahuj závěr prsty ale celou rukou tak, že budeš mít malíkovou hranu směrem k mušce a na závěru tak budeš mít "co nejvíc ruky" Pak případně místo závěruru do zadu talč i zároveň silnou rukou dopředu.
Na totálni oboustranost bych tolik netlačil, stačí zásobník, byť i ten jde. Záchyt závěru je IMO zbytečnej.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#1839 » stř 20. čer 2018, 20:57

pro mě záchyt závěru zbytečnej není. Závěr jde shodit při levé ruce i ukazováčkem (pokud nejde fakt ztuha).

A co je špatného na Grandpower? já čtu jen chválu.. Rozborka je v pohodě https://www.youtube.com/watch?v=y2W_NtAPx-8 Třeba Springfield pro rozborku také musí zachytit závěr vzadu... no a co no. V Peugeotu ručičky rychloměru nejdou zleva doprava jako u všech aut, ale obráceně. no a co. (mj. v Aston martin také zprava doleva :-)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1840 » stř 20. čer 2018, 22:01

@Tjalfi - to natahovanie je ako pisu o cosi vyssie fakt o technike. Aj kamaratku co ma +-50kg vratane postele som to nakoniec naucil - da sa to napriklad "opacne" - tak ze slabou rukou drzis zaver a silnou potlacis zbran dopredu.

Co sa tyka cenovej hranice - ok, v poriadku, ale uvedom si ze napr. 1000 CZK naviac su 4 krabicky 9mm Luger. Za kolko to vystrielas ? Za mesiac ? Za dva ? Takze si posun hranicu o cosi nahor a mas na vyber X veci ... vyfiltruj z toho to co moze mat vypustanie zasobniku pre lavaka (ci potrebujes obojstranne ovladanie zachytu zaveru uvidis) a vyskusaj co ti sadne do ruky.
Fakt by som pri takom nakupe 1000-2000 korun neriesil - vyberaj tak nech sa ti paci a sedi ti. A pokial to bude na nejaku dobu jedina - daj si na cas.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1841 » stř 20. čer 2018, 22:48

audis: Myšleno oboustraný záchyt, ne jeho úplná absence. :) Proto jsem radil úplně nevyřazovat ty co to oboustrane nemají.
Jde to docela pohodlně vystavovat, ale shazování bych radši řešil trhnutím za závěr. Ale lidi se naučí kdo ví co.
A otáčkoměr milý Watsone.

MM: Zase to s tím posunováním člověk nesmí přehnat :D :D :D Já jsem se naposunoval docela dost :D



Tjalfi
Příspěvky: 21

Příspěvek#1842 » stř 20. čer 2018, 22:58

Děkuji Všem moc za radu.
Co se týče toho Grand Power, není kde si tu rozborku vyzkoušet, a když Vás od toho odrazuje i prodejce, tak je to trošku k zamyšlení. Ale díky za rady. Co se týče techniky, tak to dělám, jako že z ,,nadhmatu,,a ta CZ P 10 mi fakt nešla, i když mě se dosti potí ruce. Jinak prvotní krůčky mám na CZ 75 SP 01 orange.
A díky za radu s těmi investicemi, tak si ještě chvilku počkám a ušetřím víc tedy =)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#1843 » čtv 21. čer 2018, 05:38

Prodejce miluje glock a všechno ostatní je špatně.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#1844 » čtv 21. čer 2018, 08:14

Shazování závěru se všude učí trhnutím za závěr. Ano, jde to i záchytem, ale tím závěrem je to stejné na každé zbrani.

Jiná věc je, jestli dokážeš záchytem vystavit závěr dozadu, to opravdu potřeba je ...

Uživatelský avatar
lebi
Příspěvky: 60

Příspěvek#1845 » čtv 21. čer 2018, 08:32

Ahoj. Take jsem levak a vloni touto dobou jsem resil naprosto stejnou vec. V zasade jsem mel v hledacku ty same zbrane. Koupil jsem nakonec GP P1. Jelikoz neni moc cas, tak jsem doposud nastrilel 1000 ran a z toho byl 1 selhac, jinak pistole funguje bez problemu. Info ohledne rozborky je totalne mimo misu. Rekl bych, ze jednodussi rozborka nez u GP neni. Tauruse jsem mel taky v ruce a proti GP mi prisel jako levna hracka z Ciny a CZ P10C jsem nakonewc zavrhnul kvuli prilis vyrazne protiskluzove uprave. Co me ale nyni zaujalo a je o tom tady vlakno, tak pistole Canik. Design hezkej, cena si myslim hodne dobra a vypousteni zasobniku se da prestavet na levou ruku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 11 hostů