Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#1966 » pát 11. led 2019, 14:23

Scathach: Místo G19 se mrkni na tu CZ P10c. z vlastní zkušenosti mě to přijde za ty samé peníze lepší pistole.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#1967 » pát 11. led 2019, 14:56

A co Glock 48?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1968 » pát 11. led 2019, 15:13

Pokud úvaha držet glock je otázka, tak je to odpověď, že v tom výhoda není pro uživatele. Jiní v tom výhodu vidí, ok. Ty ne, ok.

Svět není jen glock a ČZ. neplatí, že kdo má jinou než z těchto dvou, má méně cenný výrobek.

Asi bude hrát roli vzhled zbraně. Neboj se pořádně porozhlédnout po netu a vyzkoušet.


Já doporučím jako velkou pistol na střelbu
HS product Xdm-9 4,5 (dlaňová pojistka, zachyt závěru v dosahu palce malé ruky - snad nejblíže hřbetu rukojeti ve své kategorii velikosti, nízká cena, celosvětová spokojenost spolehlivost, černá nebo nerez verze, prima střelba, zásobník 19 nábojů, výměnné gripy součástí balení) http://www.beareka.cz/pistole/pistole-x ... -luger.htm

, nebo s delší hlavní Xdm-9 5,25 (navíc delší hlaveň, pravděpodobně kratší a lehčí spoušť, seřiditelná mikrometricka mířidla) http://www.hunting24.cz/pistole-xdm-9-9 ... -25-black/

Na půjčení to někde mají, ale nepamatuji si kde všude. Zbraň to je méně častá k zapůjčení.
Naposledy upravil(a) audis dne pát 11. led 2019, 15:29, celkem upraveno 6 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1969 » pát 11. led 2019, 15:16

Na co glock 48 svými dispozicemi? (středně velká pistol, oproti jiným dospělým pistolím mírně tenčí, malá kapacita zásobníku, na nošení je již určena jiná zbraň). Na nic glock 48 v tomto případě.

Uživatelský avatar
Scathach
Příspěvky: 38

Příspěvek#1970 » pát 11. led 2019, 17:12

Co se vzhledu týká, ten nějak extra neřeším - je to pistole a ne lodičky :)

Ohledem G48 - nevím, jestli má smysl mít doma dva single stacky. S mými proporcemi už je to na schování pod oblečení stejně moc dlouhé a navíc zbraň na nošení už mám.

XDM mě trochu odrazuje tou dlaňovou pojistkou, ale porozhlédnu se kde by šla vyzkoušet.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1971 » pát 11. led 2019, 17:39

Čím odrazuje? U mě "ani o ní nevím". Funguje automaticky spolehlivě, stačí držet pistol aspoň trochu jako člověk (ne nutně odborník, ne retard) a lze střílet.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#1972 » pát 11. led 2019, 17:46

Dlaňovka více méně ničemu nevadí, ale to po vyzkoušení člověk pozná sám. Aspoň u toho chorvatského plastu (a nebo 1911). :)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1973 » pát 11. led 2019, 18:07

Co nevadí, ale hlavně je super. Dlaňová pojistka jistí nechtěný výstřel pro pohyb zbraně setrvačnosti nebo působením nechtěně na spoušť (zip oděvu, dítě, útočník vytahujici zbraň z pouzdra) směrem vzad, pojistka spoustě směrem vpřed. Oba směry mám jištění automatické a nemusím se o víc starat.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1974 » pát 11. led 2019, 19:57

Audis pises rozumne, ale mezi streleckou verejnosti, zejmena instruktory obrane strelby je dost casty nazor, ze jde jen o dalsi kurvitko, ktere muze selhat v momentu nejvyssi nouze...

Mam dlanovky u 1911, tam to je soucast hry (bez ni v condition 1 nevim nevim :) ,ale neprijde mi rozumne to montovat na Glocka. ;)

Je to proste vec poplatna konstrukci a dobe. Mimo SA system mi to prijde jen jako kurvitko, ktere muze selhat.

Mam doma krasne kvery a nosim JEN.... Glocka. :)
To neni hejt XDM - osobne se mi ta pistol libi. Bez dlanovky by se mi libila mozna vic...



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#1975 » pát 11. led 2019, 23:48

Scathach : Počkej až vyzkoušíš HK SFP 9 ;) Myslím, že možná zapomeneš na ostatní pistole. Je to vynikající, kvalitní, při střelbě kultivovaná, přesná zbraň. A do 20 tis. se také ještě vejdeš. Já se do ní zamiloval na první dotek, a to po vyzkoušení spousty jiných zbraní.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1976 » sob 12. led 2019, 10:49

radim78: Ano do jisté míry máš pravdu a protože bez ztlačené dlaňové pojistky nejde pistole rozebrat. Samozřejmě, jde deaktivovat, ale nedoporučoval bych to. Je třeba siuvědomit že XDM není sprostá kopie Glocku, protože ona do jisté míry je SA, k žádnému dopnutí úderníku moc nedochází. Já ji využivám rád k tomu, že při zasouvání do kydexu ji prostě nemačkám.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#1977 » sob 12. led 2019, 11:26

Ano, xdm (a ostatní pistole HS Produkt) není kopie glock.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1978 » sob 12. led 2019, 12:16

Strilej s tim, co nosis. Cili g43. Jestli chces neco na zavodni strileni, kup Shadow. Ostatni jsou sluzebni krumply s odpovidajicima omezenima.
Ad dlanovka...pokud je dobre udelana, tak ma vyznam,odpada pripadny vystrel pri ukladani do pouzdra. A na Xd\m je na SA zbrani.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#1979 » sob 12. led 2019, 12:43

Scathach: no ono to chce ale hlavně umět se trefovat s tim co člověk nosí na obranu, jinak je to tak trochu naprd, když to nosí, ale nic s tim pořádně netrefí



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#1980 » sob 12. led 2019, 21:06

zdravim,
ja nikde netvrdil, ze XDM je kopie Glocku.
kazdopadne diky za vypichnuti - rozebrane jsem to nikdy nemel.
dlanovku nevyrazovat ani omylem - neni tam pro srandu kralikum! ;)
z toho, co pisete, se da usoudit, ze spoust bude oproti Glocku v kategorii z rise snu a pohadek, coz je pro zbran velke plus.

jak jsem psal - dlanovka na SA je nutnost, bez ni...

strilim leccos, G43 davno flakam, ale tak nejak si 50kusu dam pri kazdem treninku.
zadna mirenka se nekonna - NO na 50m neni prilis realna ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů