Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


JoeBiden
Příspěvky: 80

Příspěvek#1711 » úte 19. pro 2017, 18:13

U Kevina se zastaví, u dalších zbraní spíš projde, ale s relativně nízkou energií. Spíš na těžké zranění.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1712 » úte 19. pro 2017, 19:57

Jako kdyby mi RomanB74 mluvil z duše. Taky mám u krátkých sjednoceno na 9 Luger a .22 LR. To proto, že jsem lakomý a myslím si, že i praktický. Lakomý - je to nejlevnější střelivo a praktický - co si budeme namlouvat, zbraně mám i (a možná hlavně) pro případ tzv. velkého průseru, který bohužel není vyloučený a v mnoha zemích proběhl. Myslím, že v takové chvíli se bude zrovna 9 Luger a .22 LR nejlíp shánět. Když jsem kupoval první zbraň, taky jsem nevěděl co, ale dnes už mám docela jasno, kdybych měl mít jenom jednu jedinou zbraň, koupím G-19. Dá se docela dobře skrytě nosit, na střelnici není opruz, je odolná a jsou na ni dostupné díly za rozumnou cenu. Ale když se podívám do záznamů, nejvíc mám odstříleno z krátké malorážky Bersy a taky se nestydím ji občas nosit. Kazí mi to akorát stará niklovaná DUOvka, ale je mi líto ji prodat.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1713 » stř 20. pro 2017, 10:21

Kde se tyto mýty berou? 40s&w není lepší obranná ráže než 9mm Luger! 40 vrtá víc než 9mm. Stačí jednoduchá matematika. Podělte si hybnosti obou ráží (obě ráže se dělají s komolým kuželem) a jejich plochu.
Plocha 40 je 1,279x větší než 9mm. Hybnost 40 je 1,309x větší než 9mm. Takže sice má 40 větší plochu než 9mm, ale má nepoměrně vyšší hybnost než 9mm. Energie střely nemá s prostřelováním nic společného. To má na triku právě hybnost.
Takže pokud chci ráži, která bude mít nejmenší prostřelující účinek, je to 45 acp s lehkou střelou z krátkého laufu.
Tolik mluví čísla. Jelikož důvěřuj, ale prověřuj, vyzkoušeno i v praxi na různých věcech - 45 s 230gr střelou se zavrtá méně hluboko než 9mm se 124gr střelou (oboje S&B). To samé platí o 45 se 185gr střelou vs 9mm se 100gr (oboje black mamba) v obou případech hlaveň kolem 96mm.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1714 » stř 20. pro 2017, 12:04

Není hybnost náhodou hmotnost x rychlost? Jako fyziku jsem měl naposledy na střední, ale mám dojem, že tvrdit generálně, že hybnost 40SW má nějakou neměnnou hodnotu než v případě 9x19 je minimálně nepřesný a zavádějící - musely by se porovnat konkrétní náboje a z konkrétní hlavně. Jestli se pletu, tak sorry...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1715 » stř 20. pro 2017, 12:35

Ok, tak pro přesnost se přiznávám, že vycházím z tabulek pro přebíjení, kde jsou hmotnosti střel uvedeny, stejně tak i délka zkušební hlavně a tlaky dosahované. Takže vycházím z přebíjecího maxima, co daná ráže umožňuje. Což je myslím více než dost porovnatelné.



alterego2411
Příspěvky: 6

Příspěvek#1716 » stř 20. pro 2017, 13:11

Díky za názory a inspiraci pro rozhodování :-). Musím říct, že u mě značně pracuje "vjem" obou ráží. Stačí vzít náboj 9mm a 40SW, delaborovat střely, a porovnat je. Tady jde zase o něco jiného, než o čísla, nebo i případné zkušenosti s obranou. 9mm vypadá jako malý kamínek, 40SW vypadá oproti němu (a to i váhově) mnohem působivěji, vzbuzuje více důvěry. Jasně, vím, že tohle je asi to poslední, posuzovat něco podle vzhledu... Ale berte to jako názor do diskuze.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1717 » stř 20. pro 2017, 17:38

Ked si dohladas statistiky pouziti zbrani v USA, tak len zhruba 50% vystrelov zasiahne protivnika. Oproti tomu pripady kedy priestrel protivniky zrani alebo zabije nezucastnenu osobu sa daju ratat na prstoch jednej ruky za velmi dlhe obdobie. Preto mi pride dookola preberane prestrelovanie ako nezmysel.

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#1718 » stř 20. pro 2017, 17:52

Jednak souhlasím s tím, že kolem "prostřelení" je zbytečná hysterie, ale druhak si myslím, že poměřitelnost není na maximu, ale naopak v možnosti nejvhodnější střely a laborace jako takové. A stejně tak jsem zastáncem toho, aby při používání čísel, coby podpory objektivnosti názoru byly pochopitelně a správně použity (ostatně použitý příklad s .45ACP vs 9x19 navádí selský rozum spíše k podobnému, byť méně znatelnému výsledku, i s .40SW a 9x19). Nicméně ať si koupí každej, co uzná za vhodný a stejně tak používá, co mu zákon a kapsa umožní.



Mazac
Příspěvky: 9

Příspěvek#1719 » pon 25. pro 2017, 17:40

Dobrý den mám dotaz ohledně výběru první zbraně pro rekreační střelbu a trochu do sportu. Vybral jsem si dvě GP K100 Mk12 nebo CZ 75 P-07.
Mám dotaz ohledně zkušenosti s těmito zbraněmi a pro začínajicího střelce jaká by byla vhodnější ,jinak je mi jasný že si zbraň musím ošahat abych věděl jak sedí. Děkuji za případné odpovědi.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1720 » pon 25. pro 2017, 21:55

Nejdřív si je osahej - pokud ti jedna sedne a druhá ne, máš vybráno. Tvůj osobní komfort je pro dobrý trénink zásadní.



Mazac
Příspěvky: 9

Příspěvek#1721 » pon 25. pro 2017, 22:07

To máš pravdu no díky.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1722 » pon 25. pro 2017, 22:55

Gp vsema 10. Neni tak siroky, ikdyz siroky je azaz, mnohem lepsi spoust, vic masa na zaveru,se ktery se da manipulovat,plne oboustranne ovladani, nevypadavajici barva v miridlech, fullsize vs kompakt. Pro k100 je spis konkurence p09 se smesne dlouhou rukojeti,aby se tam nacpalo 19 naboju pri stejne sirce zasobniku jako ma k100.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1723 » pon 25. pro 2017, 23:09

Na krame vubec nezjisti,jak se mu kver drzi. Strileni a osmatlani v obchode jsou 2 diametralne odlisne veci, zvlaste u zacatecnika.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1724 » úte 26. pro 2017, 12:57

To sice ano, ale stále je to mnohem více vypovídající, než když mu někdo na internetu napíše ať si koupí tamtu, protože proto.

Minimálně na první kontakt pozná, zda musí (nebo nemusí) ruku pro něj nepřirozeně kroutit. Zda by potřeboval širší/užší střenky, .... Jako zkouška na střelnici je to nejlepší, ale ne každý má tu možnost na jednom místě prostřídat přesně ty svoje kandidáty.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#1725 » stř 27. pro 2017, 19:50

Honzajan píše:Na krame vubec nezjisti,jak se mu kver drzi. Strileni a osmatlani v obchode jsou 2 diametralne odlisne veci, zvlaste u zacatecnika.

Tak to zas taková pravda není. Pravě, že už aspoň něco zjistí. Já si například dřív chtěl jednu dobu zastřílet z CZ Rami. A když jsem ji konečně držel v ruce v obchodě, zjistil jsem, že mi vůbec nesedí do ruky a upustil jsem i od střelby z ní, po které už netoužím.
Takže naprosto souhlasím s tím, co napsal mikymoto.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů