Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#1696 » sob 4. lis 2017, 16:32

Ahoj kolegové,
na stole se mi hřeje moje první nákupko a ač jsem se cítil býti rozhodnut, podlehl jsem dilematu, ke kterému bych vás chtěl poprosit o pár podnětů. Rozhoduji se mezi CZ SP-01 Shadow a USP 9mm, přičemž okrajově, ale stále ve hře je i HK P30L - je mi jasné, že jde o značně nesourodou směsici, každá s jinou sadou vlastností.
Všechny mám osahané, oku lahodí, všechny v ruce sedí skvěle, střelba mne baví, dokážu si představit, že bych je nosil, ani ta shadowka mi nepřijde nenositelná.
Co s tím chci dělat: Primárně taktická a obranná střelba, naučit se základy mířené, občas navštívit LOS, sporadicky nosit (20-35% venkovního času) a především se dobře bavit.
Budget je připraven max. na novou Shadow 1, více bych byl nerad.
Povězte mi, prosím, kolegové, o svých zkušenostech s výše zmíněnými, proč byste upřednostnili jednu před druhou (ze svého vlastního pohledu) a podělte se prosím o nějaké objektivní informace stran životnosti, citlivosti na čištění, závady atp.
Popř. pokud vám přijde, že jsem jeden z mnoha pomatených začátečníků, tak mě prosím trošku usměrněte :D (Žádné Glocky! Přes ten design se nepřenesu)



Korzybski
Příspěvky: 54

Příspěvek#1697 » sob 4. lis 2017, 20:23

Všechny koncepčně i provedením policajtské krochny, všechny pro mne na skryté nošení příliš velké. Shadow nemá blokaci zápalníku, což mě trochu znervózňuje, ale ovšem proto lepší spoušť. USP a P30L jsou pro mne skoro totéž, až na výměnné hřbety (které upřímně řečeno po počátečním hraní tam a zpátky už ani nevnímám) a picatinny rail, nebo ne?



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#1698 » čtv 9. lis 2017, 05:32

Tak jsem si je nechal v obchodě vyskládat vedle sebe, pořádně jsem si je osahal a nakonec jsem podlehl tomu gripu na P30 (a vůbec to nesouvisí se slevou 2000,-! :-D).



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#1699 » čtv 9. lis 2017, 21:03

Za mesic mi expiruje nakupko na revolver, nevite o nejakem zajimavem kousku? Preference extra nemam ale spis nejaky velky kanon, hlavne na mazleni ;-)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1700 » čtv 9. lis 2017, 21:15

http://www.rehak-lov.com/m8-pouzite-zbr ... ke/s--p-4/ ...skus tuna. Niektore kusky tam nevyzeraju zle. A pokial tam uz lezia dlhsie, mozno sa bude dat aj dohodnut lepsiu cenu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1701 » čtv 9. lis 2017, 22:20

Shadow nema blokaci zapalniku...lol. protoze to je sportovni pistole. Sluzebni zakonite budou mit vetsi odpor

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1702 » čtv 9. lis 2017, 22:24

Satanas, obecne pro to co popisujes je vhodnejsi ful sajz, s nosenim asi budes trpet. Mi vadi i ve stehennim pouzdre



quicky
Příspěvky: 13

Příspěvek#1703 » pát 10. lis 2017, 12:22

mensi upgrade berettky :) este ma doma cakaju optic fibre sights :)

planujem este takticke svetlo (olight PL-2 / inforce apl) + 2 x 21rounds zasobniky + kydex

beretta.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1704 » stř 15. lis 2017, 18:04

Tak všem vám děkuju za rady. Nakonec jsem si řekl že na to kašlu, že první zbraň bude jen moje a koupil jsem novou podle toho co mi nejvíc sedělo v ruce - HS XDM-9 Compact s nerezovým závěrem. :D :lol:



alterego2411
Příspěvky: 6

Příspěvek#1705 » úte 19. pro 2017, 11:49

Ahoj,
rozhoduji se, kterou vybrat - Glock 19 vs 22 . Nejsem a nebudu sportovní střelec. Z časových důvodů také nebudu trávit na střelnici víc času, než "příležitostně" (a to hlavně v letních měsících), takže budu spíše v kategorii rekreačních střelců. Zbraň bude nejčastěji doma, nebo se mnou při nošení (asi ne úplně pravidelném).

Znám více či méně výhody a nevýhody obou ráží. Jen pro upřesnění, nezvažuji ani 17 ani 23. Pokud devítku, tak kompakt, pokud 40 tak full. Zkrátka si myslím, že na devítku kompakt bohatě stačí a ve 40 bude plná velikost více ovladatelná, bude mít lepší chování při střelbě.

Vím, že s devítkou si více zastřílím. Bude to levnější a snadno sehnatelný náboj, který existuje v mnoha provedeních. Myslím, že díky nižšímu zpětnému rázu s ním bude ten "příležitostný" trénink lepší - rychleji se naučím zpětný ráz dobře ovládat. O 40 jsem si zase načetl, že je vhodnější pro obranu. Na to vlastně zbraň i chci. Při případné, a samozřejmě velmi nepravděpodobné krizové situaci chci, aby stačila jedna rána. Zároveň, o něco větší prioritu má nižší průbojný účinek. To poslední co chci, je kulka, která proletí a se značnou energií pokračuje neřízeně dál. Podle toho, co jsem načetl, má k tomu blíž ta 40. Neříkám že je lepší, než 9, ale v těchto věcech by měla být o něco málo lepší. Pro mě je i to něco málo lepší, než nic.

S přebíjením nepočítám. Zbraň v plné velikosti mi rozměrově ani váhově nevadí. Naopak, co jsem držel kompakt v ruce, ruka mi přesahovala o maličko výšku rukojeti. U plné verze tento problém nemám a proto mám z úchopu lepší pocit.

Zajímá mě názor zkušenějších střelců. Trošku tuším, že dostanu i vynadáno za to, že se zbraní nebudu řádně a pravidelně trénovat. Pokusím se s tím do budoucna něco udělat 8-).

Díky!

Sloučeno sem. McFly

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#1706 » úte 19. pro 2017, 12:09

No zkušený střelec nejsem, ale mám nějakou zkušenost z oblasti sebeobrany... Musel bys být "natural born killer" a mít hodně natrénováno, aby v krizové situaci stačila jedna rána... Pokud nebudeš trénovat, tak si velmi pravděpodobně na zbraň ani nevzpomeneš nebo jí nedostaneš rychle a bezpečně do ruky.

Průstřel cíle na "běžnou konfliktní" vzdálenost (do 10m) bude vždy...

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#1707 » úte 19. pro 2017, 13:18

Tohle je dost těžké téma, zejména proto, že každý máme trochu jiné priority, možnosti, vztah ke zbraním. Takže asi nebudu radit ve smyslu "co a jak", ale spíš si dovolím uvést příklad, jak se k věci stavím sám a třeba tam bude nějaký bod k inspiraci.
Omezil jsem rozsah držených ráží na: 9x19 Luger a .22 LR, ostatní "exotika" šla z domu, včetně .32ACP.
V případě potřeby si umím sestavit přibližně sedm úrovní zabezpečení dle rozsahu výzbroje a doplňků (asi postižení z bývalých profesí ;) ).
Podle konkrétní situace pak nemám problém vyrazit ven jen s "dvaadvacítkou" ve stavu 8+0, v jiné situaci třeba s "G19 15+1 +z15" (15+1 = plný zásobník + komora a z15 = druhý zásobník).
Jsem si mimo jiné vědom toho, že jak jsem starej, tak jsem línej a tak jsem si naordinoval nějaký pravidelný základní trénink v rozsahu 1x týdně (sušení + pohyb, pár minut stačí), abych z toho úplně nevypadl. Střelnice 1-2x měsíčně (většinou mne vytáhnou děti) a přes zimu se mi taky moc nechce mrznout na stavu.
Vím, že bych si osobně vystačil s tím G19, ale mít možnost vzít si něco menšího když se zrovna nechystám pro výplatu, potrénovat za pár korun, navíc děti ani nechtěj střílet z "dospělých" ráží, má to prostě své výhody.
To období, kdy jsem nebral ohled na ráži je "s nějvětší pravděpodobností" (nikdy neříkej nikdy) za mnou. Rážím jako 40SW, 45ACP, Brown, Tokar, Makar, 357 atd atd bych se pokud možno vyhnul. A co se týče snížení průbojného účinku, pak je .22LR zaručeně jedna s nejslabším průbojem (někde se uvádí, že 6.35Br má podobnou sílu).
Každopádně, suším, nosím, střílím, a to praktikuji střídavě se vším co mám. Nicméně, pokud budeš mít zbraň většinu času v trezoru a na střelnici se dostaneš 1x za půl roku na 50-70 výstřelů, pak je to úplně jedno a lze se rozhodnout podle toho, co se líbí, dobře drží, ladí s hodinkama...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#1708 » úte 19. pro 2017, 13:28

Moc rozumu jsem nepobral, ale o 40sw se píše všude, že je obranné, podle mě to byla pouze reklama a dnes to je mýtus. Porovnavejte se mnou: vzhledem k tomu, že to je Fmj celoplast jako luger, neprodávají se se střelami Sp nebo Lrn na rozdíl od luger, energii to má jako luger, průměr skoro jako luger,rychlost a hmotnost střely skoro jako luger, takže si u 40sw nepředstavuji výrazně jiné destrukcni účinky než luger fmj. Ano vzhled komoleho kužele může být lákavý, ale to je hlavně pouze zdání. Predstavuji si o max 10 procent jiné destrukcni vlastnosti, což je bagatelni. Tedy 40sw neobhaji svoji cenu v Kč a nemá jiné výhody.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#1709 » úte 19. pro 2017, 13:36

No IMHO je důležité vědět, proč taková 40tka existuje. Existuje proto, že v US bylo potřeba něco, co má větší průstřel a zastavovací účinek než 9mm Luger a protože 10mm je prostě mimo policejní meze = zkrácení 10 mm na 40 SW. Tohle ale platí pro u nás zakázané JHP náboje. Sice záleží na druhu střely a "našlapanosti" střeliva ale myslím, že toho 40 pořád prostřelí víc.

Skoro člověk uvažuje nad .45 ACP. nebo měkou olověnou .38 Special



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#1710 » úte 19. pro 2017, 15:18

P.V. píše:Průstřel cíle na "běžnou konfliktní" vzdálenost (do 10m) bude vždy...

Platí to i pro 9 mm Browning court?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů