Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » ned 30. kvě 2010, 18:31

Od Iron Defendera mě při výběru pistole ostatní kolegové celkem odrazovali. Mimojiné prý nějak raději reznou, ale co jsem mluvil s jedním majitelem, ten s ní neměl problém. Pár ran jsem si taky vystřelil a co mohu soudit
Navrhuji o Defenderovi pokračovat tady: viewtopic.php?f=16&t=694



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#62 » sob 12. čer 2010, 00:04

Ahoj, mám dotaz obecně k pistolím. Když ji chci pro obranu a ochranu, nechci ji moc nosit, ale občas z ní střílet na střelnici pro trénink, vyplatí se kupovat si novou zbraň? Nebo nemá smysl investovat a mohu spoléhat na kvalitu zbraně v komisi? Jaké zbraně máte? Nové, či z druhé ruky? A poku z druhé ruky, jaké máte zkušenosti? Neprodávají prodavači šmejdy?
Mám zálusk na CZ a asi na klasiku - 75 v nerezu...

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#63 » sob 12. čer 2010, 01:46

Myslim, ze vsichni z nas "zkusenejsich" Ti reknou, ze maji nove i komisni zbrane. Za sebe muzu rict, ze s "opotrebovanymi" zbranemi mam jen ty nejlepsi zkusenosti. Svoji uplne prvni jsem koupil v krame (CZ UB v Praze, 100% spokojenost)), ostatni primo od majitelu, na sousednim foru.

Osobne jsem presvedcen, ze je blbost si kupovat prvni zbran funglovku. Vetsina z nas casem prisla na to, ze mu/ji lepe vyhovuje neco jineho, a na ojete zbrani prodelas podstatne mene, nez na nove. Zvlaste, kdyz jeste nevis, co s ni chces primarne delat, jestli nosit, sportovne strilet, ci co. Pokud Te strileni chytne, urcite pro sportovni strelbu budes mit neco jineho, nez pro bezne noseni. Cili hlavni je neco koupit, sbirat zkusenosti (LOS je jedna z nejlepsich cest) a casem se uvidi.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#64 » sob 12. čer 2010, 05:51

Přesně tak, většinu zbraní jsem koupil z druhé ruky a zatím jsem nekoupil šmejd. Když tak si sebou vezmi někoho zkušenějšího aby Ti ji pomohl vybrat.

Ještě technická: CZ75 se nedělá v nerezu ale niklovaná.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#65 » sob 12. čer 2010, 09:01

Sided: CZ 75 B stainless

Za sebe - mám všechny zbraně komisní nebo z inzerátů a zatím jsem měl štěstí, vše funguje. U starších CZ je ovšem riziko, že ji měl v rukách "kutil garážovy", protože těmto zbraním přece musí rozumět každý čech.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#66 » sob 12. čer 2010, 09:50

A hele, to jsem netušil :shock:

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 238

Příspěvek#67 » sob 12. čer 2010, 10:41

V současnosti už bych si taky jako první pořídil nějakou starší zajetou zbraň. Ale s čerstvým zbrojákem jsem se zamiloval do výše uvedené nerezové pískované pětasedmdesátky a prostě jsem jí chtěl. Mám ji na nošení, na střelnici se s ní trefuju, i na LOSu (zatím jednom) fungovala. Do ruky mi sedne, zatím dlabe všechno, ač to může někomu přijít divný, tak co jsem nabil, to jsem vystřílel bez jediné závady. Od té doby se rodinka zbraní rozmnožila, ale číza byla první ...

Jinak u nové nezajeté zbraně je třeba si uvědomit, že nebude chodit tak hladce jako zajeté zbraně. Ale to se po prvních tisíci nábojích srovná.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » sob 12. čer 2010, 11:44

Já mám zatím jen dvě zbraně (Norinco TT Olympia a ZPT 01) a obě jsem kupoval z druhé ruky. Obě byly skoro nové (ZPTčko bych od nové poznával jen těžko) a přitom cca za polovinu ceny. Až budu přesně vědět, co od zbraně chci, budu uvažovat o koupi nové.



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#69 » sob 12. čer 2010, 18:21

Ok, dik, přesvědčili jste mě. Přijde mi blbost vysolit hned na začátek skoro dvacítku...



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#70 » stř 16. čer 2010, 11:31

Ahoj

Takže včera jsem udělal papíry na E :-) a chtěl bych si pořídit svoji první pistoli. Četl jsem mnoho rad a příspěvků, ale žádná mi vcelku neodpověděla, zda-li pro začátečníka je dobré novou zbraň nebo starší.

Takže bych chtěl poradit:
1, Novou nebo starší?
2, Popř typ. Když starší as ilepší CZ-75? Starší alfy asi ne, že?
3, Ještě by mě zajímala cena starších pistolí, alespoň orientační.


Všem díky za rady

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#71 » stř 16. čer 2010, 12:23

To jestli koupit novou nebo starší ti nikdo neporadí, obě volby jsou dobré a jak nová tak nošená může mít závadu, která se ti projeví až časem. Je to čistě o tvých financích.
Co se týče typu je to jako první odpověď, můžeš koupit starší CZ, Gloka, Alfu či cokoliv a může ti jet bez problémů 50.000 ran, nebo ti selže po první 100-ce. Např u Glocka máš výhodu, že za dobré peníze a bez problému seženeš cokoliv náhradního. U CZ (nemam tak neporadim) se tu často psalo, že fabrika nemá moc dobrý přístup k zákazníkovi.
Co se týká cen, je to různé, ale glocka si myslim že za 10 seženeš, alfu asi levněji a CZ nevim. Když dostaneš nabídku koukni prostě na tržní cenu modelu, aby to nebylo levnější o 1000, to pak radši počkat na další nabídku, nebo kup novou



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#72 » stř 16. čer 2010, 13:14

To Nogi: 1) to ti nikdo neporadí, neznáme tvé finanční poměry. Pokud máš na novou tak jdi do nové se všemi výhodami a bez rizika.
2) nikdo nemůže vědět jaká zbraň ti sedne do ruky. CZ je osvědčená klasika s dobrou ergomii a navíc je i pěkná. Glock je škaredý ale funkční pracovní nástroj.
3) cena může začínat na 1500 za starou CZ27 nebo taky 50.000 za lehce jetý sportovní speciál.



nogi
Příspěvky: 37

Příspěvek#73 » stř 16. čer 2010, 13:49

moje fiananční představa na první zbraň je kolem 7000 max. Dá se v této cenové relaci sehnat slušná zbraň?



Verca
Příspěvky: 50

Příspěvek#74 » stř 16. čer 2010, 14:08

já mám taky takovou představu... v praze v Opletalce (ne v obchodě ČZ, ale té prodejně se zbraěnmi) jsem koukala na CZ-75 i 83, které všechny byly pod 10.000, což mi přijde slušné. Otázka je, jak dalece věřit kvalitě "(o)jetých" zbraní, nevěřím ničemu ze sekáče, co mám ještě používat - je to jako s auty. Taky vám bude prodejce říkat, jak je to super a bez vad,protože to chce prodat. Ale prodavačka v té Opletalce mi přišla slušná, hned mi říkala, že asi pro mě coby pro začátečníka nemá smysl si kupovat fungl novou zbraň a ukazovala mi ty komisní, mají i revolvery :-)

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#75 » stř 16. čer 2010, 14:23

Verco: doporučuji Ti sledovat všechny ostatní zbraňové servery a hlavně: Bazary. Na inzerát na netu se dá sehnat často kvalitní zbraň za dobrou cenu a nemusí to být ani 10tis. Mnoho z nás, kteří se známe z netu pod nickem se známe i osobně z různých střeleckých soutěží a to je právě šance dobře koupit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů