Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#1576 » pát 2. čer 2017, 09:45

notobi píše:odpovim jako každej jinej dokud si je neosaháš a nevystřelíš si nepoznáš jaká ti bude vyhovovat víc

Ještě bych k tomu doplnil...dokud z ní nevystřílí pár tisíc ran a nezkusí si střelit i z něčeho jiného. Důležité je nabytí zkušenosti.
Pokud nekoupí jako první zbraň Glocka, který vydrží i když si koupí další, většinou si aktivní střelec vyhlédne něco na disciplínu, které se bude věnovat.
McFly: Ten příměr s tím hračkářstvím je přesný :D S hledáním kompromisu - naprosto souhlasím.

moje zkušenost:
1. byla zbraň K100 - aktivně používaná na LOS, při prvním pokusu o IPSC jsem ji nahradil CZ75TS do divize standard...K100 leží v trezoru
2. zbraň byla .22 Norinco TT Olympia - to abych se naučil střílet a zjistil co dělám blbě /doporučuji/...už jen leží v trezoru
3. G26 pro LOS MPi, vydržela a denně ji nosím
...dál už to není zajímavé z pohledu preferencí, samý experiment a něco po kamarádovi, nejzajímavější je ten počáteční vývoj a to, u čeho člověk skončí



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#1577 » pát 2. čer 2017, 11:30

comman53: Sice ti tady chlapi radí v dobré víře, ale tak nějak na pytel. Jestli jsi teda správně ve vláknu o "Jakou CZ - první zbraň" :-) Kromě 75TS, jsou všechny výše zmiňované kvéry, dávno vyřazeny z aktuálního katalogu CZUB. Prej se jim to moc neprodávalo... :twisted:
Díky za upozornění, přesunuto :) McFly

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1578 » úte 6. čer 2017, 09:58

G26 podle mě není špatná volba pro začátečníka, který hledá zbraň především vhodnou pro občasné nošení a trénink. Záleží ale i na postavě a osobních preferencích.
Přesto, že je G26 při mých asi 178cm a 68 kg v celkem dobře nositelný, a někdy ho nosím, stejně to není zbraň, kterou bych chtěl tahat denně, a na 100% vím, že bych nebyl ochoten nosit cokoliv většího než G26.

Ke G26 jsem pořídil ještě Ruger LCP Custom, který bych neoznačil jako zbraň pro začátečníka, určitě tedy ne, jako jedinou zbraň, kterou hodlá vlastnit.
Hlavní přednosti LCP jsou velikost a hmotnost super pro nošení, všechno ostatní je určitý útsupek těmto přednostem.
Možnost volby mezi G26 a LCP Custom při tréninku a nošení v tuto chvíli plně uspokojuje mé potřeby. :-)
Kdybych však dnes vybíral znovu a mohl mít jen jednu jedinou zbraň, ze které budu trénovat a kterou budu relativně často nosit, asi bych sáhnul po G43.

Glocky celkově jsou podle mě pro začátečníky vhodné i z toho pohledu, že jsou spolu s různými modely CZ na našem trhu nejběžnější, snadno se pro ně shání příslušenství, rady atd..

Nicméně myslím, že ať se začátečník, kerý chce nosit, rozodne pro libovolný model kteréhokoliv výrobce, klíčové je mít alespoň jednu zbraň v 9 x 19, protože tato ráže je v ČR ideální kompromis: cena tréninku/použitelnost pro sebeobranu.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1579 » úte 6. čer 2017, 13:59

G43 bych začátečníkovi nedoporučoval, zvláště pokud má větší ruku. G26 mě osobně sedí mnohem líp a se zásobníkem s botkou má plnohodnotný úchop. Na denní nošení je velmi vhodná, např. v Alabama Pocket Holsteru, nic lepšího jsem zatím nenašel. Taky se dají použít zásobníky z G17,19 a dokonce i 33 ranný. Na sebeobranné vzdálenosti délka hlavně nehraje roli. S odstupem, kdybych si měl koupit první zbraň, tak by to byl zbrusu nový G26 Gen4, pár zásobníků s botkou, pak třeba i pro G19 s návlekem a hlavně, pohodlné a praktické pouzdro, to je podle mě ještě důležitější než model zbraně.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1580 » úte 6. čer 2017, 16:00

pelanj: Asi dost záleží na postavě, velikosti ruky atd. Pro mě G26 rozhodně není kapesní pistolka a nemám problém s úchopem bez botky. G43 mi padne do ruky také dobře.
Manželka si jako svou první zbraň pořídila G43 a je spokojená.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1581 » úte 6. čer 2017, 23:07

Když už se mluví o glocku, není při nošení problém, že se umí pohnout a zaseknout závěr? Resp se nedorazit?

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#1582 » stř 7. čer 2017, 06:10

DJ Die: ??? Jak to myslíš? Nosím G cca 10 let a takovou věc slyším poprvé.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#1583 » stř 7. čer 2017, 06:16

Proč by se měl závěr zasekávat? Respektive proč víc než ostatní zbraně? Nikdy jsem o takovém problému neslyšel a asi zase tak palčivy nebude, když jsou Glocky dvacet let jedny z nejrozšířenějších zbraní....

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#1584 » stř 7. čer 2017, 08:55

Revolver taurus 2",celochrom, přesný model a rok neuveden, plus kožené pouzdro, za 5300 Kč je jak výhodná nabídka?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1585 » stř 7. čer 2017, 09:23

Na tauruse jsem dřív koukal, konkrétně hlavně na 85 (ráže .38Sp) - za model 85 je to celkem normální cena, kolem 5000 je měli v BVS a u Brymové. Za předchozí modely trochu vysoká. Samozřejmě záleží na stavu zbraně.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#1586 » stř 7. čer 2017, 10:20

Novej stojí kolem 10-12 podle toho jakej. Za pulku je to slusny, pokud je ve stavu.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1587 » stř 7. čer 2017, 10:48

DJ Die píše:Když už se mluví o glocku, není při nošení problém, že se umí pohnout a zaseknout závěr? Resp se nedorazit?

Při nošení se mi nic takového nestalo. A zdá se mi téměř nemožné, že by se při nošení (třeba i bez pouzdra), mohl závěr nějak pohnout. Nicméně při střelbě ze zapůjčeného G19 těsně po získání ZP se mi zbraň zasekávala. Nejspíš to ale nebylo zbraní, asi šlo o špatný úchop a jev nazývaný "limp wristing." Při přípravě na zkoušky jsem totiž střílej jen z CZ 75 a těžší zbraně nejsou na blbý úchop tak citlivé jak plasťáky.
Nyní mám G26 a se zásekama problém nemám. Předpokládám, že teď už by se mi asi nesekal ani G19. :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1588 » stř 7. čer 2017, 19:45

Jo, při střelbě je mi to jasné. To umí i můj norek s "lehkým" rámem, když to někdo drží moc volně.
Ale bavil jsem se s nějakýma policajtama a prý je u zásahovky problém, když se Glockem "opřou" o podezřelého. Pokud se pohne závěr dozadu, tak se nedorazí a zasekne se kousek vzadu. Stalo se vám to někdy?

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#1589 » stř 7. čer 2017, 19:58

Pochybuju, že by se v průměrném pouzdru něco takového stát mohlo při nošení. Umím si představit, že se to, s trochou smůly, může stát při ukládání do pouzdra. Ale nebude to specifikum Glocků.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#1590 » stř 7. čer 2017, 20:23

Zbraní se o násilně zadržovanou osobu nikdy neopíràš. To je základní taktická chyba. Jediné co se může stát je že použiješ donucovak " úder střelnou zbraní" a závěr ti popojede natolik dozadu, že si vytvoříš závadu. To se může stát u jakékoliv zbraně. Nerad přiznávám, že u bezkohoutové zbraně je tato možnost pravděpodobnější, protože závěr nemusí překonávat odpor bicí pružiny. Další možnosti je, že pokud zatlačís na závěr zbraně a ten popojede dozadu, dojde k odemknutí nábojové komory a tím pádem přerušení spojení mezi spouští a spoušťovým mechanismem. To se ale stane u každé zbraně, je to ochrana proti výstřelu dokud není uzamčena nábojová komora.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů