Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1876 » úte 16. říj 2018, 07:23

Indian píše:Už jste někde viděli, že by někdo prodal 3 roky staré vytuněné auto za víc než je cena nového? To jen tak na okraj o použitém zboží... Ale když neviditelná ruka trhu zatemní mysl...

jo viděl , i mnohem starší a za mnohem víc ,"vytuněný" a zdaleka ne jedno :-)
Obrázek

ono je to o tom, co, kdo , jak , čím a k čemu to "tuní" a co si kdo dovolí nazvat tuningem

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#1877 » úte 16. říj 2018, 08:02

No a toto by už vážně stačilo: Za další OT budou padat odměny.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1878 » úte 16. říj 2018, 09:49

Tedy zpět k tématu - podle svých skromných zkušeností bych nováčkovi doporučoval nejlépe novou zbraň:
1. "plnotučnou" nebo alespoň kompaktní pistoli. Nezačínat subkompaktem. Je jedno jestli plast nebo železo.
2. za sebe bych doporučil H&K SFP9, G17 (nebo G19), CZ P10 - vše je v cenovce do 20 tis., nebo taky CANIK TP9 SF Elite (cca 15 tis.), příp. CANIK TP9 V2 (14 tis. Kč). Heckler je z této skupiny nejdražší.
Z kovových zbraní asi CZ Shadow (2) - ale to jsme nad 2é tis.
Tohle jsou zbraně, u kterých předpokládám odůvodněně, že mají dostupný kvalitní servis od výrobce nebo dovozce a mám osobně vyzkoušeno, že se mi z nich dobře střílelo i jako začátečníkovi (tedy kromě Caniku, to už jsem měl odstříleno víc, když jsem je vyzkoušel a líbil se mi).
Tolik mé doporučení. CANIK bude mít předváděčku v Brně v Trigger Servisu v listopadu. Je dobře si to vyzkoušet, než se něco koupí.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1879 » úte 16. říj 2018, 10:27

Ad1: Jako první pistol může být i malá. U mě to je tak, že mám slim sub kompakt (třeba jako glock 43) , protože nosit a mně velikost připadalo nejlepší pro mě) . Druhou Větší pistol bych moc a moc chtěl, ale z důvodu financí se mi nechce dávat prachy do něčeho, z čeho nebudu mít čas střílet. Nemám moc čas střílet ani z té první, což jsem věděl předtím. A cvičit s tím, co nosím, považuji za prioritu.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1880 » úte 16. říj 2018, 10:42

"Tohle jsou zbraně, u kterých předpokládám odůvodněně, že mají dostupný kvalitní servis od výrobce nebo dovozce "
tohle bych vypíchnul, ale není to o předpokladu ale o zkušenostech, čili číst fóra,
jak se ke komu dovozce či dealer zachoval, co se komu s prominutím pokakalo na tom kterém modelu, jak dlouho a jak se to řešilo.
Předpokládat můžu na základě zkušeností a je jedno zda svých či cizích, jinak pardon ale jde o naivitu.
zkuste si třeba cvičně před nákupem "omailovat" dovozce, co kdo má skladem za náhr. díly a na jaký modely



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1881 » úte 16. říj 2018, 18:58

Klasicka stara CZ75. Lacno kupis, lacno predas. Ked ta strielanie nechyti, v trezore moze kludne odpocivat. Je nositelna, da sa aj mierenka aj akcnejsie ako napr. LOS, IDPA...



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#1882 » pát 9. lis 2018, 20:50

Ahoj,

před 20ti lety jsem skončil se závodní střelbou (juniorská repre - v zimě vzpi60, přes léto SP 30+30, RP 20+20+20, LP60) a nyní bych se chtěl vrátit, ale do jiné kategorie - do kategorie hobík :-) Jen tím naznačuji, že jsem střílet jakž takž uměl, ale to o čem přemýšlím, je jiný sport :-)

2x měsíčně si jít udělat radost na střelnici, zablbnout si na terč, plechovky, poppery a tak. Neřešme dlouhé, nyní jsme u krátké, vzhledem k ceně střeliva mně vychází 9mm luger jako akorát. Udělá bum, dá se uplatit a tak. Je možné, že občas budu nosit, ale ne do města, spíš když budeme s rodinou někde na horách, na samotě a tak, takže nevadí velikost standard.

Tím, že nejde o terčovku, ale občas vyrazím na kurz defence, občas možná LOS, uvidím...tak se koukám na plastovky. Vzhledem ke kvalitě, pověsti, pocitu (všechny známější v kategorii compact i standard jsem držel a střílel 100 ran a více z každé) to zatím vypadá na v nadpise uvedené typy. Mám z obou celkem nějaký pocit, dá se strefit (byť přechod z 22lr se závodní spouští na 9mm se spouští cca 2,5kg se specifickým chodem je masakr) a tak.

Teď mně zajímají uživatelské zkušenosti vás, uživatelů...jakou a proč ano, proč ne. Neřešme design, ale zcela primárně spolehlivost, pak až praktičnost, spoušť, náhradní díly, podpora, možnost doplňků...

Díky moc za diskuzi, pokud možno k věci. Bude -li názor, že jsme mimo, že je tu jiná, lepší varianta, s důvodem proč, budu také rád.

Díky a těším se na info.
Naposledy upravil(a) luger9 dne pát 9. lis 2018, 21:19, celkem upraveno 2 x.



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#1883 » pát 9. lis 2018, 20:53

Ještě dodám, pokud je nyní či do budoucna možnost dokoupit novou hlaveň se závitem, je to plus, ale není to dogma. Neřešme prosím proč

přesunuto sem, a prosím než začneš zas plevelit forum přečti si pravidla a zjisti zda se tu už nenachází vhodné tema! McFly

Uživatelský avatar
OtravnyPomeranc
Příspěvky: 105

Příspěvek#1884 » pát 9. lis 2018, 21:22

Ej, na to ze strilis tak dlouho, tak bys treba mohl pouzit nejdrive vyhledavani a zdravejsi usudek :D
Ono takovehle rady jakou pistoli, kdo co poradi, se tu resilo XXX a na jinych forech taky.
S prominutim, je to porad dokolecna a vzdy je to zavisle na tom, co se komu libi, jaky druh spouste preferuje atp.

Takze, i kdyz sis dal tu praci, a vypsal zde tve rozsahle zkusenosti, uvahy a postrehy, tak se to stejne zvrhne v to, ze Glockari ti reknou, at si koupis Glocka a druzi zase HK... Potom tu vznikne boj, o tom co je lepsi a co je horsi...Ty budes v pasti, tak ti stejne kazdy poradi, at se domluvis s nekym, kdo ma takovou, nebo makovou zbran a jdes si zastrilet a udelas si usudek sam. Potom uz neni takovy problem, procist si pripadne neduhy a vyhody u kazde tehle pistole :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1885 » sob 10. lis 2018, 01:10

HS product xdm 5,25 (navíc dlanová pojistka - bezpečné, mikrometrická mířidla - na míru seřídit, hlaven 5,25" - lépe se trefit - nosit není prý problém, nevelká cena, zásobník 19 nábojů - fun faktor). popř. model s kratší hlavní model Xdm 4,5" (zde mikrom. mířidla nejsem si jist)
Naposledy upravil(a) audis dne sob 10. lis 2018, 01:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#1886 » sob 10. lis 2018, 09:44

luger9: CZ P10C nebo zkusit počkat na P10F. a pokud ti jde primárně o spolehlivost, zkusil bych G19/17, jestli se ti bude dobře držet.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#1887 » sob 10. lis 2018, 16:58

Vhledem k tomu jaké disciplíny jsi provozoval ti není nutné vykládat že výsledek v terči je hodně o spoušti.
Poohlížel bych se výhradně po SA.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1888 » sob 10. lis 2018, 20:13

Z plasťáků má SA třeba H&K SFP9. Tam je plně předepjatý úderník. Mám ji, jsem velmi spokojen (Za 10 měsíců cca 5600 ran).



luger9
Příspěvky: 19

Příspěvek#1889 » sob 10. lis 2018, 21:07

Diky za prispevky,

Pistole jsem si osahal, neco vystrelil, ale neni to zatim takove, abych jednoznacne na neco ukazal a rekl je to vitez.

Jde mne i o praktickou zkusenost...Walther sice fajn ergonomie, ale droli se hlavne a tak. O podobne veci mne jde...

Jde i o poprodejni podporu, tedy pokud neco chci (doplnek, nahradni dil atd.), tak zda je je realne to dostat ihned, za delsi cas, nebo vubec...to jsou data, ktere na webu tolik nenajdu.

Diky



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1890 » sob 10. lis 2018, 21:17

Waltheru už se nic nedrolí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů