Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1846 » čtv 21. čer 2018, 08:44

Ještě bych do toho výběru zařadil HK P30 a HK SFP. Závěrem se manipuluje fakt pěkně a oboustranností taky disponujou. Akorát je třeba si ji osahat a vyzkoušet (hlavně spoušť u P30 v dvojčinném režimu má opravdu nepříjemně dlouhý chod, nebýt toho, tak jsem ji asi koupil).

Jsou sice dražší než uvedené zbraně, ale myslím že je to opodstatněná investice.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#1847 » čtv 21. čer 2018, 09:18

jhora: Hawk a Kabar už spoušť P30 poladili... :) Akorát se nemůžu k Hawkovi nějak časově dostat, abych to prubnul... :(



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1848 » čtv 21. čer 2018, 14:24

HK SFP 9 určitě. Po 3000 ranách ji mám už snad "zaběhlou". Spoušť OK. Dobrá na obrannou střelbu a taky na naučení se obecně.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1849 » čtv 21. čer 2018, 18:08

Tajifli : vzhledem k tomu, že v nabídce pár zbraní se zachytem závěru a zásobník poj. Vpravo jsou, doporučuji trvej si na tomto provedení. Jsi levak , nabídka je, nabídka nejsou žádné jakostne druhorade pistole , tak proč se omezovat.



Koleczko
Příspěvky: 8

Příspěvek#1850 » sob 13. říj 2018, 17:05

Zdravím, plánuji si koupit svou první zbraň. Co vím téměř jistě, bude to pistole, pravděpodobně nová, 9 mm L (22 LR jsem jako první zbraň zavrhl), spíše přímoběžný úderník ale kohout s dekockerem nezavrhuji. Použití: střelnice, časem LOS, občasné nošení (resp. musí pro mě být nositelná, tedy celokov ne). Takže takový "univerzál", rozšířený i v našich končinách. Cenová relace zhruba jako cena nových, dále uvedených modelů. Hlavní kandidáti jsou G19 gen5 a CZ P10C. Pokud bych měl vybrat jen kohout tak asi GP (P1/P11).

Obě úderníkové pistole jsem vyzkoušel na střelnici. P10C má hrubší rukojet', ale subjektivně "hladší spoušt", což mi na G19 trochu vadí, podobně jako rukojet' na P10C (to neberu jako nepřekonatelné problémy). G19 g5 mám možnost vy-zkoušet dosyta v sociálním kruhu, CZ nikoliv. Proto mě také volba vede k rozmyslu zda má cenu kupovat novou G19 popř. použitou gen4 (vyplatí se to nováčkovi) a nekoupit CZ?
Stran nositelnosti, tady vidím trochu problém, jsem menší hubené postavy 168/60. Pod "větší" mikinou nebo tričkem a bundou kompakt za normální situace schovám, ale co když se oteplí (chci-li důsledně skrýt)? Řešení vidím asi v oblečení o číslo větší :( Původní kandidát byl i G43, ale po jeho vyzkoušení si nemyslím, že je to pro mě vhodná první zbraň. Snad jsem uvedl potřebné info. Děkuji za veškeré rady.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1851 » sob 13. říj 2018, 17:58

O velikosti jsi rozhodnut. Z uvedeneho výběru bych volil P10c, i když já bych raději koupil HS product xdm ve velikosti compact (tuším hlaveň 3,8")



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1852 » sob 13. říj 2018, 19:13

Já bych dneska po zkušenostech novou pistoli nekupoval. Když jsem začínal, pokládal jsem si stejnou otázku jako Koleczko, co koupit, a na radu zkušeného člověka z bezpečnostních složek jsem koupil G19. Na základě intervence manželky, že to nemám na dva roky, ale pravděpodobně napořád, novou. Pak jsem dokoupil několik dalších zbraní, všechny jeté, za dobrou cenu a v dobrém stavu. Kdybych tehdy měl dnešní zkušenosti, i tu G19 bych koupil jetou, protože si myslím, že když nebudu střílet 20K ran ročně, nemá nová zbraň pro mě cenu. Ono to chce nepodlehnout naléhavému nutkání hned něco koupit a denně se dívat na bazar hunting shop, případně komisní kousky prodejen se zbraněmi a určitě se něco pěkného a za dobrou cenu nejpozději do dvou měsíců najde. Nejlepší kousky jsou většinou z pozůstalostí. Jo a k tomu, jak Koleczko píše, jestli novou G19 gen.5 nebo jetou gen.4 můžu klidně prohlásit, že k první nové G19 gen.4 jsem časem dokoupil velmi levně téměř nejetou G17 gen.2 z pozůstalosti (měla ještě na závěru zlatou pastu z výroby) a jsem s ní náramně spokojený, takže za mě klidně i gen.3. Stejně u jedné nezůstane...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#1853 » sob 13. říj 2018, 19:29

U cloveka ktory sa v tom este nehrabe / nevyzna do detailov pripadne nema za zadkom niekoho takeho je kupa novej zbrane pochopitelna. Su veci ktore pokojne kupim starsie (kedze viem ze pripadny nahradny diel kupim za par supov a vecer pri caji v klude vymenim) a su veci ktore radsej kupim nove - a to uz som co-to rozobral. Neda sa to generalizovat.

@Koleczko - tych pistoli v 9mm co si nespomenul je tolko ze mas IMHO este znacne medzery co sa tyka prehladu (neviem, mozno si mal uz v ruke vsetky bezne veci od Beretta / HK / Sig / SW / Walther ...) . Ale pokial si sa nezalubil do niektorej z dvoch spominanych, este by som chvilu hladal. Prvu podla moznosti kupuj tak aby sa ti pacila ergo zostala aj ked pre dany ucel nasledne najdes lepsie.

Nosenie v lete je kapitola sama o sebe - ale tym si tiez kazdy musi prejst sam. Nechaj tomu cas - aktualne mas minimalne 3/4 roka na zbieranie skusenosti, potom to budes vidiet inak ;).

EDIT: Moj tip, urcite skus Walther PPQ (M2), je to skor compact, sice dost kope kedze je lahky, ale ma super spust. Mne nesedel, prevzal ho syn, ten ho aj nosi a je spkojny. Pripadne SW MP 2.0 Compact.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1854 » sob 13. říj 2018, 19:35

S ohledem na použití na střelnici, potom LOS a sem tam nošení bych spíš doporučil G 17. G 19 je takový kompromis, se říká. Pokud ti nevadí vypouštění zásobníku na lučíku, tak doporučím H&K SFP9. Ten mám, od začátku roku jsem s ním nastřílel cca 4800 ran a jsem velmi spokojený. Za celou dobu jen JEDNA zádržka subsonicu. Na vypouštění na lučíku se dá dobře zvyknout. Nosím v tašce Falcon nebo v IWB OnGear.
Z "kompromisních" velikostí bych doporučil vyzkoušet ještě H&K SFP9 SK. Velmi dobře se drží.
Časem stejně koupíš ještě něco dalšího. :-)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1855 » sob 13. říj 2018, 19:52

Ten Walther PPQ M2 doporučuji vyzkoušet na střelnici, a to v řádu pár set ran během několika návštěv. Opravdu nemusí sednout střelecky každému. Do ruky pane všem a to nádherně, ale to není vše.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1856 » sob 13. říj 2018, 20:03

Kolega že střeleckých tréninků PPQ M2 prodal, protože mu nesedla spoušť. Zkrátka se mu nedařilo s tou zbraní nastřílet. Někdo jiný na PPQ nedá dopustit...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#1857 » sob 13. říj 2018, 21:02

Přesně tak, ono se napoprvé každý rozzáří, jak ta spoušť jde tak lehce, ale nakonec může zjistit, že se svým G19, který nepadne tak sexy do ruky, a defaultní spoušť má tvrdou, střílí o poznání lépe.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#1858 » sob 13. říj 2018, 21:08

k těm bazarovým pozor: 80 % nabídek je snížení ceny použité zbraně k smíchu. Nová pistol stojí 16 kkč, použitá 13- 15 kkč. Použitá s troškou příslušenství 15,5 kkč. Použitá s hodně příslušenstvím o mnoho tisíc dražší než nová holá, jako třeba zde bazar g19 za 22 kkč viewtopic.php?f=4&t=9932 .

To si raději koupím novou, na kterou nešmatlal bůh ví kdo, do drážek a záhybů nezanesl svou špínu z rukou, potu od pasu, bůh ví kam všude ta pistole zajela při nošení a zůstalo to v těch drážkách a otvorech pro čepy. Sprchuje se ta pistole denně? ne. Podáte si ruku s někým, kdo si 2 roky nemyl ruce? A za kolik peněz byste mu tu ruku podali? To je vaše hodnota slevy z nové zbraně za použitou :-)

Vím proč ty cenou jsou, netřeba řešit (protože ovce to kupují). takže aby se to vyplatilo, koupit to, kde je snížení ceny více než kosmetické (minimálně o třetinu a příslušenství za 50 % ceny k tomu).



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1859 » sob 13. říj 2018, 21:40

U použitých je těžko poznat, jestli zbraň opravdu nastřílela 5000 ran a nebo 25000 ran. Nový střelec nemá šanci to poznat. Nová je nová. A navíc vzhledem k nákladům na střelivo se stejně brzy ukáže, že cena zbraně jestli za 15 nebo za 20 není až tak podstatný rozdíl.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#1860 » ned 14. říj 2018, 00:07

audis, zbraň se dá vyčistit (pokud to tedy nevíš)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů