Pistole/revolver pro začátečníka – co si koupit?

Co jinam nepatří...


mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1381 » pát 16. zář 2016, 14:27

4mike píše:poněvadž obrazec miřidel nekoresponduje s osou vývrtu a čím silnější ráže, tím je tento jev markantnější

Šlo by tohle poslat nějak podrobněji? Nějak jsem to úplně nepobral - to jako že mířidla na revolveru nejsou v ose zbraně?

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#1382 » pát 16. zář 2016, 14:35

směrově jsou, výškově nikdy (u silnějších ráži nejen že neprotínají pomyslnou osu vývrtu ale s touto se rozbíhají)
stačí změnit gripy, střelce nebo citelně navážku a lítá to výš či níž
proto třeba takový rev. ani teoreticky nejde natřelit na vložný laser, všecko jen poctivě "na ruku"



Pasr
Příspěvky: 2

Příspěvek#1383 » ned 9. říj 2016, 10:54

Zdravím zkušené střelce..
Mohl bych Vás poprosit zda by byl někdo schopen a ochoten poskytnout nějaké srovnání mezi CZ Shadow 2 a Grand Power X-Calibur???
Zvažuju koupi jedné z těchto zbraní. U CZ se mi celkově líbí design, povrchová úprava a údajně snížený zdvih při výstřelu.
U GP se mi líbí nízká hmotnost, povrchovka, četl jsem na ni mnoho kladných recenzí, zatímco s Shadow2 nikdo moc zkušeností nemá..
Našel by se tu někdo kdo zkoušel obě a může poskytnout nějaké srovnání a celkový dojem??
Účel by měl být víceméně univerzální, tedy ideálně na mířenku i IPSC, LOS, ale víceméně na začátečnické úrovni.
Hodně čtu, že na IPSC, LOS by stačil i Glock, nicméně ten se zase nehodí na mířenku, v podstatě se hledám a zjišťuju co by mě v budoucnu mohlo bavit a v čem bych se chtěl dále více rozvíjet, proto hledám kvalitní zbraň která zvládne oboje.
Moc nestřílím, takže bych si chtěl koupit novou a tak by mi snad měla vydržet až do smrti:D Ale zase chci kvalitní zbraň, kde bude kvalita střelby limitována mými schopnostmi a ne zbraní jako takovou v případě, že by mi to šlo a někam jsem se jakožto střelec posouval.
Líbí se mi i CZ SP-01 apod. ale vadí mi tam, že nemá povrchovku a kamarád hodně bojuje s korozí, což by mi u nové zbraně dost vadilo a cenový rozdíl už není takový a design je zase trošku jinde..

Mockrát děkuji a omlouvám se zda je můj dotaz hloupý či povrchní, jsem amatér, začátečník a hlavně nadšenec.

Uživatelský avatar
SimonW
Příspěvky: 105

Příspěvek#1384 » ned 9. říj 2016, 18:57

Pasr. Pro začátek bych raději volil starší Shadow 1. Dá se koupit i okolo 17 litrů. A rozdíl v ceně bych nechal na střelnici v nábojich. Nedá se říct která je lepší jestli GP nebo CZ. Prostě si kup z čeho se ti bude střílet nejlépe. Každý to ma jinak. Ergonomie , velikost, ovládací prvky, povrchovka atd. Určitĕ se vyplatí vyzkoušet co nejvíce pistolí.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#1385 » ned 9. říj 2016, 19:53

Já si jako první zbraň pořídil SW 66 v .357 Magnum a 2,5" od uživatele tady z fóra (dokonce dvou :D). Kompromis na střelnici s občasným nošením. A nelituji. Ač jsem se bál kratší hlavně, na střelnici jsem v černým a krom boule pod tričkem s velkýma střenkama ideál. Jak tu někdo psal, revolver je diagnoza. Rád bych zkusil i nějaký kurzy, ale na to zatím nebyl čas. Tak třeba v zimě :)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1386 » sob 15. říj 2016, 17:40

Rough boy píše:Nojo, taky jsem jí nikde nenašel. Nicméně máš ještě minimálně dvě možnosti. Buď zkusit napsat do vlákna "nechám vystřelit, chtěl bych si vystřelit" a nebo si počkat na toto:
http://mpicz.com/prehled-akci/13-prehle ... -b-t-krnov
rezervovat si včas místo a tam si vyzkoušet těch kompaktů a subkompaktů víc. Já se zůčastnil dvakrát a pokaždé super, nestálo to víc jak 250 + co prostřílíš.

Tak jsem konečně našel střelnici, kde celoročně půjčujou Glock 26. Nejblíže Praze je asi Vražkov na Litoměřicku, tedy alespoň podle webu jsem na nic bližšího nenarazil. Udělal jsem si dnes výlet a G26 vyzkoušel. Celkem mi sedne do ruky a nestřílí se mi z něj špatně. Zřejmě ho pořídim jako svou první zbraň. Líbil se mi i G43, který jsem vyzkoušel před něakou dobou, ale do toho se zamilovla žena a nechci mít doma dvě stejné zbraně. :-)
Jeden dobrodinec mě také nechal parkrát vystřelit z G43, ve kterém měl upravenou o něco lehčí spoušť. S tou lehčí spouští se mi střílelo opravdu výborně. U tak lehké spouště už bych se ale jako začátečník trochu bál při nošení s nábojem v komoře, tak nejspíš pro začátek ponechám standardní odpor.



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#1387 » sob 15. říj 2016, 19:37

Na nošení je tu ještě G42 9mm Br. Odpor spouště by na rozhodování o nošení v komoře neměl mít vliv. Při správné manipulaci, pouzdru a technickém stavu zbraně nemůže nikdy dojít k nechtěnému výstřelu.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1388 » ned 16. říj 2016, 06:53

9mm Browning neni moc dobry na noseni...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1389 » ned 16. říj 2016, 07:48

Tak rychle bych 9mmBr neodsuzoval, co se týče ohrožení nezůčastněných osob, je vhodnější než 9mmL.
S kolegou jsme zkoušeli 4 vrstvy látky z kapsáčů, cca 35cm nacucaných novin a za tím coulové prkno. Veškeré fmj jak z browningu tak z lugru prošly skrz hadry, noviny, prkno a zmizely ve valu. Jediné, co zůstalo z povolených, byla black mamba v browningu (24cm, přetočená, proti celoplášti větší střelný kanál) a z lugrů to byl vlašimskej polplášť (100 grs, zaseklý v prkně, také přetočený a také větší kanál). Tudíž v hodnocení 9mmBr bych zase tolik skeptický nebyl ;)



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#1390 » ned 16. říj 2016, 08:39

A zkouseli jste i mambu 9mmL?

Jinak imho jde i o cenu naboju a dostupnost, se zbrani na noseni se musi hodne trenovat

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1391 » ned 16. říj 2016, 09:10

rcc píše:Na nošení je tu ještě G42 9mm Br. Odpor spouště by na rozhodování o nošení v komoře neměl mít vliv. Při správné manipulaci, pouzdru a technickém stavu zbraně nemůže nikdy dojít k nechtěnému výstřelu.


Myslel jsem, že různé bezpečnostní prvky jsou na zbrani proto, aby nedošlo k nechtěnému výstřelu ani při určitých chybách v manipulaci. Přeci jen, člověk je tvor chybující a obzvlášť v krizových situacích může chybu udělat.
Samozřejmě je správné nenechávat pistoli padat na zem, přesto většina dnešních zbraní pro denní nošení určitou formu zajištění proti výstřelu při pádu má.
No, a samozřejmě je správné dávat prst na spoušť teprve ve chvíli, kdy mířím na cíl, přesto jsem viděl videa, kdy si někdo při tasení prostřelil nohu. Proto bych asi zabezpečení v podobě tužší spouště nepodceďoval.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#1392 » ned 16. říj 2016, 09:35

Při tasení si prostřelil nohu borec, co měl Blackhawk Serpa, na pouzdru je pojistka na ukazováček. Podle spousty lidí je to největší blbost, co byla kdy v tomto směru vynalezena. Pak je taky video, kde to ten dotyčnej vysvětluje, proč a jak se to stalo.



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#1393 » ned 16. říj 2016, 09:37

Pasr píše:Zdravím zkušené střelce..
Mohl bych Vás poprosit zda by byl někdo schopen a ochoten poskytnout nějaké srovnání mezi CZ Shadow 2 a Grand Power X-Calibur???
Zvažuju koupi jedné z těchto zbraní. U CZ se mi celkově líbí design, povrchová úprava a údajně snížený zdvih při výstřelu.
U GP se mi líbí nízká hmotnost, povrchovka, četl jsem na ni mnoho kladných recenzí, zatímco s Shadow2 nikdo moc zkušeností nemá..
Našel by se tu někdo kdo zkoušel obě a může poskytnout nějaké srovnání a celkový dojem??
Účel by měl být víceméně univerzální, tedy ideálně na mířenku i IPSC, LOS, ale víceméně na začátečnické úrovni.
Hodně čtu, že na IPSC, LOS by stačil i Glock, nicméně ten se zase nehodí na mířenku, v podstatě se hledám a zjišťuju co by mě v budoucnu mohlo bavit a v čem bych se chtěl dále více rozvíjet, proto hledám kvalitní zbraň která zvládne oboje.
Moc nestřílím, takže bych si chtěl koupit novou a tak by mi snad měla vydržet až do smrti:D Ale zase chci kvalitní zbraň, kde bude kvalita střelby limitována mými schopnostmi a ne zbraní jako takovou v případě, že by mi to šlo a někam jsem se jakožto střelec posouval.
Líbí se mi i CZ SP-01 apod. ale vadí mi tam, že nemá povrchovku a kamarád hodně bojuje s korozí, což by mi u nové zbraně dost vadilo a cenový rozdíl už není takový a design je zase trošku jinde..

Mockrát děkuji a omlouvám se zda je můj dotaz hloupý či povrchní, jsem amatér, začátečník a hlavně nadšenec.


Kupovat GLOCK jako sportovní pistoli je nesmysl. Mám SP-01 a G17, s G se dá soutěžit, ale kdykoliv si mám vybrat, beru SP-01. Těžší rám, lehčí závěr, když nic jiného jenom tohle jsou neoddiskutovatelné výhody čízy (i proti GP), kope prostě míň. Z Excaliburu (a Q100) jsem si teď střelil na předváděčce, ale pořád (kdybych si teď kupoval novou zbraň), koupím Shodow2. Těžká pistole s dlouhou hlavní a velice dobrou ergonomií. Nic lepšího v této cenové kategorii není. Stačí se podívat čím se střílí IPSC Production. Většina ČZ (Shadow 1 a 2), Tanfoglio, pár Glocků, Excalibury (obecně GP) bych spočítal na prstech jedné ruky a pak samozřejmě nějaké drahé exotiky.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#1394 » ned 16. říj 2016, 10:23

Enerccio píše:A zkouseli jste i mambu 9mmL?

Ten jsme neměli, nicméně střela je velmi podobná tomu spčku. Tudíż lze očekávat podobný výsledek.
Nejlépe dopadlo v lugru neplášťované olovo, krásný hřib o průměru cca 2cm, nalezený někde v polovině balíku.

Jste OT



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#1395 » úte 1. lis 2016, 07:43

KUWA. Zkoušky hotový, čekám na vydání ZP a NP jsem z toho celej tumpachovej. Takhle vyřízenej jsem byl naposledy když jsem se rozhodoval mezi trakenskou kobylou a emerickým QH :-)

Tápu jakou píďoli si pořídit. Spousta lidí říká že Glock je boží. Jenže nemá kohout. A všechny správný pistole mají kohout.
Tak tedy CZ. Líbí se mi P-09, jenže to je nějaké polymerové tělo. To nevím kolik to vydrží. U 9L jsou rázy myslím docela razantní, a bakelit je prostě jenom bakelit. Vím, kámoši říkají že se z podobných materiálů dělají třeba křídla letadel, jenže ta jsou namáhané jinak.

Tak tedy něco ocelovým tělem, s kohoutem, velikost standard, délka hlavně 114mm (P-09 má 115mm), ráže 9L, aby to samo o sobě bylo přesné (netrefení si už zařídím sám), aby to bylo dílensky minimálně velmi slušně zpracované a aby mi to nějakou dobu vydrželo, abych se s tím strefil do terče a aby to bylo možné použít i na nějaké to soutěžení (časem), a rozpočet mám cca 16k, ale když mě tu někdo správně seřve tak se třeba nechám ukecat na skoro dvojnásobek (ale zase co nevrazím do bouchačky můžu vrazit do střeliva ...)
Máte nějaký typ?
A kdyby mě někdo uměl přesvědčit že P09 je naprosto boží a nebudou se na ní objevovat třeba prasklinky tak by to bylo úplně nejhustější.

tak jsem si zafňukal a jdu se zase topit v katalozích

Téma sloučeno. Netřeba zakládat nové. Peggy

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů