Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#16 » úte 17. bře 2020, 20:43

Kdyby to někoho zajímalo, tak mě mail taky dorazil. :D
@genu: Kolik SMS ti zatím příšlo? Mě totiž jen dvě. 1. 14.3.20 a 2. 16.3.20



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#17 » úte 17. bře 2020, 20:48

vidocqcz píše:No jako v pondělí jsem si byl ještě vyzvednout objednávku a rychle na OSZBM přihlásit. Dostal jsem jen kopii potvrzeného šedáku. Prý to mám zatím používat jako průkaz zbraně, který bude do 30 dnů. A prý ať jsem rád, že nechtějí abych zdůvodňoval, jak jsem si to šel koupit haha.

Měl jsi říct, že kurýr ti ji při ezl a nechal před vchodem. :)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#18 » úte 17. bře 2020, 21:22

No ja kupoval minuly tyden ve ctvrtek a dneska volal zda tam jsou a bylo mi receno ze ne, takze jsem poslal sedivak emailem a prisla odpoved, ze jim to prislo a ze fyzickou kontrolu zbrane provedeme az to bude mozne.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#19 » úte 17. bře 2020, 23:56

DZimmy píše:@genu: Kolik SMS ti zatím příšlo? Mě totiž jen dvě. 1. 14.3.20 a 2. 16.3.20

Tak kontrola a taky 14. a 16. ale 2x ... pak jsem zjistil, že díky duálnímu telefonu (služební, soukromé) to chodí duplem.



MojeTikka
Příspěvky: 1595

Příspěvek#20 » stř 18. bře 2020, 00:01

Ja mam zkusenosti s peti ruznymi oddelenimi PCR pro zbrane a strelivo ruzne po CR v ramci meho stehovani a vzdy a bez vyjimky to byli naprosto rozumni lide.

Mail mi prisel, SMS mi chodi denne, pokud jedu do/z prace pres caru. Vetsinou vyhruzky, ze se mam nabonzovat a jit do karanteny. Zatim jsem to nezablokoval.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#21 » stř 18. bře 2020, 00:30

AndreasBaader píše:Pozor na to. Potvrzeny sedak nenahrazuje prukaz zbrane ani ve stanu nouze. Stahuje se na tebe stale povinnost, ze bez PZ nesmis zbran nikam nosit.


I ve stavu nouze je majitel povinen zbran zabezpecit a s ohledem na rozhodnuti vlady o uzavreni prodejen (nelze napr. poridit trezor) muze byt noseni u sebe jediny zpusob. Ne ze by se me to tykalo...



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#22 » stř 18. bře 2020, 08:43

Technická: Vybitá v uzavřeném obalu u sebe není nošení, ale držení. Jak ovšem prokázat její legálnost, to je otázka.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#23 » stř 18. bře 2020, 09:07

Myslim, ze vzhledem k situaci by meli policajti privrit oci. Ikdyz ciste teoreticky se trezor da koupit po internetu.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#24 » stř 18. bře 2020, 14:57

AToM,asi uplne stejna situace jako v beznem stavu mezi nakupem a vydanim pz....



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#25 » stř 18. bře 2020, 21:16

vvitty píše:[quote="AndreasBaader"]
Pozor na to. Potvrzeny sedak nenahrazuje prukaz zbrane ani ve stanu nouze. Stahuje se na tebe stale povinnost, ze bez PZ nesmis zbran nikam nosit.


I ve stavu nouze je majitel povinen zbran zabezpecit a s ohledem na rozhodnuti vlady o uzavreni prodejen (nelze napr. poridit trezor) muze byt noseni u sebe jediny zpusob. Ne ze by se me to tykalo...[/quote]
To je naprosto scifi predstava. Zakon o zbranich nikdo stavem nouze nezrusil.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#26 » pon 20. dub 2020, 10:48

Pro ty, kteří nechtěli sdílet svůj email je tu update:

Informace o změnách na úseku správních činností v oblasti zbraní v rámci vyhlášeného nouzového stavu



Vážený pane, vážená paní,

z důvodu šíření nákazy virem SARS-COVID-19 („koronavirus“) byl v České republice nařízen nouzový stav podle § 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb. Vláda průběžně nařizuje opatření směřující k omezení šíření nákazy, a to zejména prostřednictvím snížení četnosti fyzických kontaktů mezi obyvatelstvem.



Jedním z vládních opatření je Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 9. dubna 2020, na základě kterého orgány veřejné moci a správní orgány, počínaje dnem 20. dubna 2020, obnoví standartní úřední hodiny v rozsahu, jaký byl před vyhlášením nouzového stavu, avšak za současného přísného dodržování zvýšených hygienických požadavků. Nadále bude platit omezení osobního kontaktu zaměstnanců s veřejností na nezbytně nutnou úroveň s upřednostňováním písemného, elektronického či telefonického kontaktu ve všech případech, kdy je to možné, avšak při současném umožnění osobního kontaktu klientům v úředních hodinách ve stejném rozsahu, jako tomu bylo před vyhlášením nouzového stavu.

S ohledem na zvýšená hygienická opatření žádáme všechny, kteří mají v úmyslu možnosti osobního kontaktu využít, aby před návštěvou příslušného pracoviště služby pro zbraně a bezpečnostní materiál toto pracoviště nejprve kontaktovali (telefonicky, e-mailem) a domluvili si termín návštěvy.



Jak již shora uvedeno, i přes obnovení úředních hodin nadále platí omezení osobního kontaktu zaměstnanců s adresáty veřejné správy na nezbytně nutnou úroveň. Úkony podle zákona o zbraních nepatří mezi neodkladné úřední záležitosti, a proto bude převážná většina podání podle zákona o zbraních vyřizována až po ukončení nouzového stavu. Vzhledem k povaze přijatých opatření, bude možné u všech lhůt podle zákona o zbraních prominout jejich zmeškání podle § 41 odst. 1 správního řádu.



Bližší informace o omezení provozu příslušných pracovišť služby pro zbraně a bezpečnostní materiál a některá doporučení k postupu pro vyřizování neodkladných záležitostí naleznete na https://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-strel ... 84336.aspx

Kontakty na jednotlivá pracoviště služby pro zbraně a bezpečnostní materiál lze nalézt na webových stránkách Policie ČR na adrese https://www.policie.cz/imapa.aspx .



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#27 » pon 20. dub 2020, 10:51

kk píše:No ja kupoval minuly tyden ve ctvrtek a dneska volal zda tam jsou a bylo mi receno ze ne, takze jsem poslal sedivak emailem a prisla odpoved, ze jim to prislo a ze fyzickou kontrolu zbrane provedeme az to bude mozne.


Tak dnes jsem volal na své oddělení a byl jsem příjemně překvapen. Ptal jsem se na registraci céčka a nebyl jsem odmítnut. Bylo mi řečeno, ať zbraň nafotím (čísla, zkušebnu) a pošlu jim to s číslem jednacím a obratem mi doporučeně pošlou průkaz zbraně. Fyzická kontrola proběhne až se to šílenství přežene. Musím jim donést kilové kafe))



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#28 » pon 20. dub 2020, 10:55

sonor: me dneska prisel email at jim zavolam a domluvim se na fyzickou kontrolu zbrane ... ad kafe: jo, ja taky neco planuju jim prinest, protoze byly dost ochotni nad ramec svych povinosti (nebudu se radeji vyjadrovat jak) ale nejake podekovani musim vymyslet.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#29 » pon 20. dub 2020, 10:58

To je potěší. Vždy jim něco přinesu, mám to dvacet kilometrů a jezdit dvakrát se mi nechce. kafe udělá svoje)))

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 686

Příspěvek#30 » pon 20. dub 2020, 11:10

Omlouvám se za OT, ale chlapi neblbněte, tohle jim tam nosí 99% lidí a určitě jsou z toho už otrávení, mám ženu ve zdravotnictví :)
Vymyslete něco jiného ... (třeba pár chlebíčků či zákusků jim ke kafi, kterého tam mají díky vám tuny, udělá určitě větší radost)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů