Divný nákup zbraně ČZ

Co jinam nepatří...


zcapek
Příspěvky: 5

Příspěvek#1 » stř 6. kvě 2020, 08:52

Ahoj, mám dotaz měl bych si teď ve čtvrtek koupit zbraň od nějakého pána z Ostravy, bohužel se mi na tom něco nezdá a potřebuji se s někým poradit.
Již dříve jsem kupoval zbraně z druhé ruky, ale vždy to bylo tak že ten člověk byl vlastníkem zbraně, a jen tu svou chtěl poslat dál.
Tady to je jiné, pán prodává více zbraní značky ČZ a vždy jsou ty zbraně nové, nikdy nestřílené (podle fotografií to tak i vypadá), ale po telefonu mi nebyl schopen vysvětlit kde ke zbraním přišel.

Tak se chci zeptat jestli náhodou neexistují třeba zbraně druhé kvality nebo tak něco.
Prostě se mi na tom něco nezdá a nevím co :-)
Zde je pár inzerátu ale když jsem pátral tak jsem našel i další a vždy se jednalo o nové zbraně.

http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/44 ... 75-d-rami/
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/44 ... d-compact/

Díky moc za každou radu.

Z.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#2 » stř 6. kvě 2020, 09:16

Napadlo mě, jestli to nemohl třeba hromadně nakoupit na "policejní slevu", když ještě platila, s vidinou zisku?

Nějak si nedokážu představit, že by s těma zbraněma bylo něco špatně. Možná tak, že jsou kradené. :D
Nevím, jestli se nějak u CZUB dá ověřit číslo zbraně?

To jen tak, co mě napadlo. Určitě tu bude někdo, kdo bude alespoň tušit.



zcapek
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » stř 6. kvě 2020, 09:25

Díky moc, za každou radu.
Taky jsem přemýšlel jestli to není kradené, protože pan byl strašně aktivní i přenosnou tiskárnu má v autě a přijede až z Ostravy a v Praze má 3 schůzky.
Zase říkám že takhle se přece kradené zbraně neprodávají, ne :-)
Z.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#4 » stř 6. kvě 2020, 09:32

Vysvětlení to může mít několik. Buď je , jak bylo výše zmíněno, příslušník nějaké ozbrojené složky a využil slevy CZUB než byla zrušena, nebo to koupil od nějaké likvidované firmy se zbraněmi, nebo, a to je asi nejpravděpodobnější, je to "obchodník kuchyňský". Má sice licenci, ale nemá prodejnu - provozovnu a prodává ze "zabezpečené kuchyně" a drobně si tak přivydělává. Až mu na to přijde OZSBM PČR, tak dostane jen pokutičku ve správním řízení.

Pokud jsou ty zbraně v CRZ a vyjede "šedivák", nebo už registrované, tak bych v tom nic nehledal.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#5 » stř 6. kvě 2020, 09:34

Ještě mě napadlo, jestli třeba neměl někde regulérní krám a kvůli nastalé situaci to neřeší přes inzeráty.

Ale zvláštní je, proč by to tajil. Třeba se to dělat nesmí, nemám ponětí.

Mj. přenosná tiskárna mě pobavila. Nemá v autě i střelecký stav? :D

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#6 » stř 6. kvě 2020, 09:52

Není to ten týpek, co se řeší v tématu "tipy na komisní kousky"?

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#7 » stř 6. kvě 2020, 10:03

@P.V. Myslíš ten, kterému se u zbraní snižoval počet výstřeů a zbraně mel často bez zásobníku, který mu ukradli z auta?
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/447497-cz-p-09/

Vypadá to na někoho jiného. Navíc, kdyby mu vykradli auto, tak by mu tam nenchali tu přenosnou tiskárnu. :D



zcapek
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » stř 6. kvě 2020, 10:17

Koukám že tebe ta tiskárna fakt pobavila :lol:

Já jsem si aspoň uvědomil díky odpovědi od "Petzold - Pokud jsou ty zbraně v CRZ a vyjede "šedivák", nebo už registrované, tak bych v tom nic nehledal."
Tak jsem se uklidnil že nebudou kradené.

Z.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#9 » stř 6. kvě 2020, 10:26

Nedá mi spát, holka jedna. Tak jasně, pokud by ukázal průkaz zbraně, tak bys mohl být v klidu.

Mj. čím šedivák poukazuje na legálnost zbraně? To by se přeci stejně zjistilo až na policajtech, ne?



zcapek
Příspěvky: 5

Příspěvek#10 » stř 6. kvě 2020, 10:50

Nemyslel jsem šedívák ale průkaz zbraně bude znamenat že zbraň na PČR už byla.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#11 » stř 6. kvě 2020, 14:06

Nevím jestli je to ten samý prodejce, ale takhle kupoval kamarád P10S. Když jsme přijeli na adresu, vyklubala se z toho firma VSO trade, prodejce zbraní a střeliva. Akorát člověk se kterým jsme jednali se jmenoval jinak. Jednání bez problémů, perfektní přístup, zbraně opravdu nové a za neuvěřitelně nízké ceny. No neměl jsem tam jezdit, za týden jsem si jel pro ZVS P20 za 9.900,- a k tomu kydex Falco holster za 500,-.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#12 » stř 6. kvě 2020, 14:09

Na huntingu už celkem dlouho (určitě víc než půl roku) vídám inzeráty, kde prodejce přímo uvádí, že kupující bude první majitel. Nepamatuji si přesně dikci, ale psal to jinak a specifičtěji, než v Tebou odkazovaném inzerátu a zatím jsem nepostřehl nějaký případ, že by to někdo někde komentoval. A to v době, kdy se píše o "německých extremistech, kteří si v ČR opatřovali zbraně" -> ze střelnice si odvezli pár nábojnic :-D

A pokud ověříš průkaz totožnosti, tak bych se nebál - jednání v dobré víře.

Spíš ta zmínka o "druhé jakosti", to je něco, čeho bych se bál; pokud existuje "exportní kvalita"... :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#13 » stř 6. kvě 2020, 14:12

No, já bych se spíš bál, aby to bylo případně kde reklamovat v případě problému.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#14 » stř 6. kvě 2020, 15:28

Indian kto kupuje na bazári s reklamáciou predsa veľmi nepočíta, max tak aby zbraň bola v tak zlom stave že ju polícia odmietne prihlásiť a vydať preukaz zbrane.

Možno je to firma ako písal erteple, podniky majú teraz ťažké časy. Na huntingshop bazáre nemôže firma inzerovať bezplatne ale musí si inzerát zaplatiť - čo by im vyžralo značnú časť marže - tak to tam dávajú tak nejako opatrne a nenápadne, aby im to admin nezmazal.

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#15 » stř 6. kvě 2020, 15:31

@Arc: To by i vysvětlovalo, proč nechce říct to telefonu kde ke zbraním přišel...
A navíc má tu tiskárnu, to bude firma. :D

P.S. Nápad s rouškou avatara jsem od tebe ukradl, přiznávám se.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů

cron