Hellcat H11 vs CZ P-10S

Co jinam nepatří...


ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#16 » ned 16. kvě 2021, 18:30

P10S sa obcas da najst po inzeratoch za 12k, nevim jak to je teraz s hellcatom, ale posledne co som pozeral, tak boli dost po republike vypredane. Mozes sa rok rozhodovat, alebo mozes kupit levne z druhe ruky co je dostupne, pol roka to nosit, nasledne takmer bez straty predat, kupit hellcat a polroka nosit toho. voila, namiesto rocneho spekulovania mas vlastny nazor, mozes kupit fungl to co ti viac vyhovovalo, alebo skusit uplne nieco ine, ked zistit, ze na kazdej ti nieco vadi

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#17 » ned 16. kvě 2021, 19:04

jestli má někdo dojem, že mini pistol 9x19 je nezvladatelná bestie, tak ano je to tak. Kdo si nedá obrovský pozor, při střelbě vyskočí pistole z ruky a přískoky po pružinách si jde hledat nového majitele.
Naposledy upravil(a) audis dne ned 16. kvě 2021, 19:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#18 » ned 16. kvě 2021, 19:16

No Honzojane, vidíš, asi fyzika nefunguje vždy, jak by člověk očekával :lol: ... já jsem hodně chtěl zůstat u ČZ, měl jsem možnost si vyzkoušet vše z rodiny ČZ10, protože prostě ČZ ... ale když jsem přišel na střelnici a měl za pasem ČZ 75 semicompact a zkusil jsem za pasem P10S od kterého jsem měl velká očekávání ... zjistil jsem fyzika nefyzika, že to není takový přínos, jaký jsem očekával, aby mě za to stálo si pořídit (prostě mě nesedla tak, abych nechtěl jinak ... asi očekávání byla nepřiměřeně vysoká). To je pro mě u zbraně důležité ... vyzkoušet, co člověku vyhovuje a sedne a ne jen slepě hledět a vybírat podle nějakých fyzikálních tabulek, nebo recenzí a doporučení jiných ... bo nosit se s tím a používat budu já ... stejným způsobem jsem vyzkoušel nespočet potenciálních zejména PET hraček, až jsem našel ... parametrově a papírově obdobné, jako P10S a přesto subjektivně lehčí, kompaktnější, nositelnější, do ruky padnoucejší ... to jsou věci, které fyzikou nevysvětlíš ;)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#19 » ned 16. kvě 2021, 20:12

Jako teoretik, který řeší v podstatě stejnou otázku, jakou zbraň na nošení, ale který nemá s nošením žádnou zkušenost, jsem k tomu přistoupil z opačné strany. Než se snažit vydedukovat, co by mi mohlo vyhovovat (ať už z videí na YT, nebo z příležitostného "osahávání") rozhodl jsem se prostě koupit Hellcat a na něm všechny teorie otestovat. Nic lepšího na nošení (z pohledu velikosti, hmotnosti a kapacity) stejně neznám a pokud se s tím naučím střílet, tak to mám vyřešené. Druhý důvod, proč zrovna Hellcat, docela mě láká (pokud si sedneme) dát na to kolimátor, a to je u Hellcatu taky poměrně přímočará věc.



Hillman
Příspěvky: 13

Příspěvek#20 » ned 30. led 2022, 16:29

Alfréd z hor píše: ... stejným způsobem jsem vyzkoušel nespočet potenciálních zejména PET hraček, až jsem našel ... parametrově a papírově obdobné, jako P10S a přesto subjektivně lehčí, kompaktnější, nositelnější, do ruky padnoucejší ... to jsou věci, které fyzikou nevysvětlíš ;)


Zajímá mě, co jsi našel. Napíšeš, co je to za zbraň?
Díky
H.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#21 » pon 31. led 2022, 03:37

Tipuju Taurus G2c ...

Uživatelský avatar
Alfréd z hor
Příspěvky: 83

Příspěvek#22 » úte 22. úno 2022, 19:13

Ano, správný tip ...



Milan68
Příspěvky: 3

Příspěvek#23 » ned 7. srp 2022, 19:10

Ahoj chlapi, není tady někdo kolem Opavy vlastnící H11? Dost dlouho nad ním uvažuji ale dokud si ho trošku neosahám a nestřelím si z něho tak ho nechci kupovat úplně na slepo. Dekuji za případné odpovědi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů