zvýraznění mířidel

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#1 » pát 13. kvě 2011, 13:01

Ahoj, jakozto cerstvi majitel ZP jsem zjistil ze na kryte strelnici nevidim musku svych revolverů, jednak kvuli přítmí (Avim) a jednak ze se miri na ten cernej flek, takze mi to vsechno spline. Pomohlo by mi tedy zrejme zvyrazneni miridel barvou. Jakou nejlepe pouzit? Hledi se take zvyraznuje? Diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 13. kvě 2011, 13:03

Já jsem nedávno narazil na netu na tohle:
http://www.defenceshop.cz/takticke-pris ... ridla-sada
ale zatím nemám peníze navíc abych to vyzkoušel...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#3 » pát 13. kvě 2011, 13:11

Viděl jsem LCP s miřidly vytuněnými lakem na nehty. Výhodou je veliký výběr odstínů a prodej v malém balení. :mrgreen:
Nejlepší je navrtat malý důlky do hledí i mušky, a ty vyplnit kapkou laku, ale chce to stojanovou vrtačku a pořádné upnutí, je to tvrdý materiál a ať to nemáš křivo.

Uživatelský avatar
koko
Příspěvky: 46

Příspěvek#4 » pát 13. kvě 2011, 13:18

Tak ty drahý mi opravdu prijdou drahy, ale to s tim lakem na nehty se mi libí. Vrtat se mi do zbraní nechce, nicmene na muskach mam vroubky, tak tam je to i zbytecne.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#5 » pát 13. kvě 2011, 14:25

proč neudělat mušku mosaznou, hledí je černé a terč taky, tak muška z mosazi je krásně vidět

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » pát 13. kvě 2011, 17:35

Mosazná muška je dobrá tak na brokovnici, pro kvalitní zamíření přes hledí není dostatečně kontrastní.

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#7 » pát 13. kvě 2011, 18:47

mám dobrou zkušenost s modelářskými barvičkami buď Tamiya nebo Revell. Na revolveru jsem použil matnou oranžovou ( nebo je to červená? ) reflexní od Revella.
Pokud máš mušku černou je vhodné nejdříve nanést první vrstvu bílou barvu a až potom požadovanou zvýrazňovací barvu.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#8 » pát 13. kvě 2011, 22:13

Od Revellu jsem zkusil použít na mušku CZ858 barvu "332 Barva červená - svítící polomatná", na víčku je napsáno SM 332 a vypadá tak nějak oranžovo-červeně a jasně. Koupil jsem jí jednoduše v Tescu. Pokud na mušku zezadu svítilo světlo, byla vidět velmi pěkně, ale pokud ne, bylo to o dost slabší. Zvlášť zajímavé bylo když byla muška nasvícená nesouměrně ze strany, opticky jí to, alespoň pro mě, posouvalo (vypouklá pohledová plocha, jedna strana nasvícená, druhá ve stínu). :( Nakonec jsem si raději zvykl na černou mušku. Tenhle efekt by se neprojevil u mušky, která nemá vypouklou zadní plochu, ale při střelbě z temného palpostu ta barva imho moc nepomáhá. I když, třeba je to individuální, já jsem individuum lehce šeroslepé. :)
EDIT: A také jsem jí tedy nepodbarvil bílou, třeba na černé nekryla dostatečně?

Uživatelský avatar
bacil.357
Příspěvky: 71

Příspěvek#9 » sob 14. kvě 2011, 07:23

jo ještě jsem zapomněl. použil jsem barvu od Revell číslo 25. Taky z Tesca..kdysi jsem jí měl na mušce CZ 75. Nevím, jestli to bylo k něčemu dobré, bylo to spíš experimentování co mi sedne lépe.
V současnosti jsem si tím poopravil mušku u revolveru, kde již byla červená plastová vložka mušky, ale poněkud vybledlá. Takže jsem bílý podklad nepotřeboval.



Fulda
Příspěvky: 1

Příspěvek#10 » úte 19. bře 2013, 16:13

Použil jsem na svou zánovní CZ 75 bílou korekční barvu na papír. Celková investice cca 50Kč, funguje to výborně a kdykoli se to ušpiní stačí seškrábnout, jde to velice snadno a znovu kápnout barvu.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#11 » stř 20. bře 2013, 14:04

No Fuldo, to jsi pro svůj první příspěvek exhumoval pěkně staré vlákno. Tak vítej na fóru. :)

Kdo to nechce opakovaně seškrabávat a přemalovávat, ten použije nepatrnou vrstvu bezbarvého laku.
Když si půjčíš od manželky bezbarvý lak na nehty, tvá investice bude pořád 50,- Kč a ještě to možná bude mít i UV filtr. :)

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#12 » sob 23. bře 2013, 11:16

UV filtr. :lol:



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#13 » sob 23. bře 2013, 12:21

No jasně, ochrání manželce nehty a tobě na miřidlech barvu před vyblednutím nebo změně odstínu. :)

Já si na miřidlech obnovoval fluorescenční barvu. Objednal jsem si v US nějakou kvalitní a zbylo mi toho asi na několik životů. Nanášela se postupně ve vrstvách (větší masa více světla) a na závěr šel právě bezbarvý lak. Ta miřidla jsou teď lepší než z výroby. Hlavně se díky tomu laku na závěr snadno čistí a ta pórovitá barva, která je vespod, se nezanáší špínou a mastnotou.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#14 » úte 26. bře 2013, 16:58

já mám kolem hledí 3 bílé čárky do tvaru "U" a odpovídající bílý pásek na mušce.nebylo tam při nákupu nic a je to o 100procent lepší



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#15 » sob 16. led 2016, 22:15

Momentalne skusam Revell 312 (svetlo zelena farba, asi 50Kc) na front sight pre ruger 10/22. Mam tak -0.5 az -1 deficit do dialky, ale ten "golden bead" tam nevidim ani s okuliarmi.

S vysledkom oproti tmavym podkladom som spokojny:
Obrázek

Oproti bielej stene to ale nie je to prave, mozno neskor skusim cerveno-oranzovu (ak tam nedam optiku).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů