Zbroják, zbraně a policejní kontroly

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#31 » pát 29. črc 2011, 11:53

sááááákra taková diskuze díky přízpěvku od maribora :-), tak něco k němu.
skoro bych se ho zeptal, kdo mě naprášil, že jsem ozbrojen?
Ale osobně mi od příslušníka (PČR) při kontrole nebude vadit, když bude chtít vidět soukromé zavadlo, pokud to nebude lodní kufr a nebude ho po mě chtít vysypat, pak ho předem upozorním že to srovná zpátky a do komínků (kontrolu security v obchoďáku slušně odmítám). Ale spíš mě udivila kontrola čísla zbraně, pokud tím myslel přímo na zbrani. Pokud bych měl špatnou náladu odmítl bych a v případě dobré nálady ho upozornil že není příslušný útvar policie a ukázal

Uživatelský avatar
maribor
Příspěvky: 35

Příspěvek#32 » úte 16. srp 2011, 18:42

už to nebudeme řešit...



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#33 » sob 29. říj 2011, 20:21

Při brouzdání internetem jsem narazil na zajimavý dokument. Zejména na straně 3 a 4 je zajímavé vidět jak rozdílný pohled můžou mít zůčastněné strany na vzniklou situaci.



PaF
Příspěvky: 877

Příspěvek#34 » pát 4. lis 2011, 19:55

Typicka ukazka toho, jak policiste znaji zakony. On ma pravdu, ma prece uniformu :)

Misto toho, aby chlapika napomenul, udela mu opruz az na pudu. Co se asi tak mohlo stat, kdyz chlapovi byla videt Dckova zbran kdyz sedel v aute nebo se kolem nej motal v pritomnosti 2 policajtu :roll: ???

Jenze slusne upozorneni a laskave napomenuti, to by s nami asi seklo, co? :)



Andy
Příspěvky: 82

Příspěvek#35 » ned 6. lis 2011, 13:08

Policista ví kulový a ještě rejpe. Já znát zákony podrobně a jak by se policajt (obdobného typu) dopustil něčeho (např. že by nepostupoval podle paragrafu blabla a ja nvm co)tak bych mu hned vyhrožoval inspekcí. Protože tihle lidi si myslej, že sežrali svět a že můžou všechno. A ihned jak člověk zastaí, tak hned ho upozornit, že mám sebou zbraň a předložit doklady (Zp+Pz), jelikož v autě mám takový pocit člověk může nosit viditelně a přitom drží vím že se to na jednom foru resilo. A pokud by policajt rejpal tak okamžitě jeho číslo, placku, prukaz kontakt na nadrizeneho atd..proste ho tky vydusit.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#36 » pon 30. čer 2014, 10:14

Oživím trochu téma. Silniční kontrola PČR je jasná. Otázka je, co když mě někde kontroluje celní správa. Teoreticky by neměla, ale prakticky je vidím pořád. Taky občas probírají vlaky. Jelikož ČD nemá proti zbraním nic (akorát nesmí být nabité v zavazadle při přepravě, o nošení jsem nic nedohledal). Jak správně reagovat? Na zbraň mi nesmí sáhnout, je to tak? Pokud to udělá, musí mít vážné podezření - a když to udělá bez toho, tak je to jeho průšvih? Jak to je? S PČR nikdy nebyl problém, ale celníci jsou trochu jiná sorta.



pajapety
Příspěvky: 294

Příspěvek#37 » pon 30. čer 2014, 10:47




pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#38 » pon 30. čer 2014, 14:14

To jsem právě četl před tím, než jsem napsal sem:)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#39 » pon 30. čer 2014, 15:40

Tuším, že platí výše řečené:
Andy píše: A ihned jak člověka zastaví, tak hned upozornit, že mám sebou zbraň a předložit doklady (Zp+Pz)



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#40 » pon 30. čer 2014, 15:48

Tuhle mně zastavili na R1. Zkontrolovali dálniční známku, vysvětlili mi, že má být nalepená v jiném rohu okna, a jeli pryč. O zbrani nepadlo ani slovo, přestože jí pod rozepnutou košilí mohli zahlédnout. Buď nezahlédli a nebo se nezajímali. Já je rozhodně neupozorňoval.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#41 » pon 30. čer 2014, 16:10

Andy píše:jelikož v autě mám takový pocit člověk může nosit viditelně a přitom drží vím že se to na jednom foru resilo


Neví někdo o nějakém oficiálnějším vyjádření k viditelnému držení v autě?

Mám pocit, že základní myšlenka byla, že celé auto je uzavřený obal, takže nenabitá v autě je klasicky držená.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#42 » pon 30. čer 2014, 16:12

Z představy, že mi Burešovo komando filcuje osobní věci, se mi dělá rudo před očima. Asi poslední místo, kam stát nemůže jen na základě zvůle jednoho fízla, je obydlí, ale už se na tom určitě pilně pracuje. Je to tady pěkně k zblití přátelé.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#43 » pon 30. čer 2014, 16:19

Andy: auto není nemovitost; zbraň a střelivo nesmí NOSIT VIDITELNĚ, takže jestli je auto průhledný nebo neprůhledný obal v tomto případě nehraje roli; pokud je nošená zbraň v autě vidět ať už odložená nebo viditelně umístěná na těle, je to přestupek.

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#44 » pon 30. čer 2014, 16:22

Ptal jsem se na to Mgr. Jančíka a není. Auto je podle něj obal. Takže za mě klidně na sedadle.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » pon 30. čer 2014, 16:27

DanielX: nesmysl, o obalu se v zákoně píše jen v souvislosti s drženou zbraní, tj. nenabitou v uzavřeném obalu za účelem přemístění z místa na místo. Netýká se to nošených zbraní, tam je pokuta až 30.000,- Kč. Otázka samozřejmě je, jakým způsobem může hlídka prakticky ověřit, jestli je zbraň nabitá nebo ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů