Co na trhu chybí?

Co jinam nepatří...


Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#16 » ned 12. lis 2023, 12:03

Já myslim, že nutně potřebujeme Annihilator 2000: https://www.imfdb.org/images/thumb/3/3a ... r_2000.jpg



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#17 » ned 12. lis 2023, 13:42

Petr z Braníka píše:Já jsem nenašel truhláře, který by se zabýval takovýma těma vychytávkama na všelijaký tajný skrýše pro zbraň v nábytku.


Zdar, s tímto si již delší dobu myšlenkově pohrávám, třeba na YT jsou zajímavé nápady, něco se nechá udělat i svépomocí. Klasický truhlář to dělat nebude, jelikož je to opravdu atypická výroba a najít šikovného je opravdu problém.

davidu11 píše:Tak třeba kdyby existovala nějaká zátka do ústí hlavně, která by se při tasení automaticky uvolnila.


Toto by šlo udělat formou vložky do pouzdra-3d tiskem.



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#18 » ned 12. lis 2023, 13:54

LordSalix píše:Mně na trhu chybí nějaká superkompaktní PCC na glock zásobníky. Ale jako fakt micro compact. Něco jako jsou H11 nebo P365 ve světě pistolí. Když může taková kapesní pistolka v pohodě zvládat vystřílet desetitisíce lugrů, tak proč by PCC musela být tříkilová obluda .. a obvykle hrozně objemná. Čili něco jako BT TP380, ale v lugru a na glock zásobníky.


Toto mě taky napadlo, proč se toho někdo nechytil. U klasiky PCC AR9 mě nejvíc štve ten úhel zásobníků, ale i toto by se dalo vyřešit. Pokud se využila pistolová koncepce ala UZi nebo naše vz. 26,tak by to taky nebylo marné. Záleží co by bylo více preferované-jestli zásobník do pazbičky, nebo klasicky do samostatné šachty. Velikostně bych se držel rozměrů odvozených od Sa vz. 61, ráže 9 mm.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#19 » ned 12. lis 2023, 17:29

Petr z Braníka píše:Já jsem nenašel truhláře, který by se zabýval takovýma těma vychytávkama na všelijaký tajný skrýše pro zbraň v nábytku.


Vím o dvou skrýších co se dělaly, samo nemůžu dát vic infa kde, ale dělaly je obyčejní nábytkoví truhláři právě na základě videa na YT. Moc složité to není, a pro šikovného truhláře to není problém. Jedna je v šatní skříní v chodbě a jedna v manželské posteli. V té chodbě je to za zrcadlem na namáčknutí, chytře je uděláno, že skříň má to zrcadlo jen cca 2/3 takže tam může být položená taška a zbraň je na tom otevíravém křídle, aby byla blíž (je to pumpa). Ta v kuchyni je v liště pod indukci, ale tam se řešilo větrání a TI , ale funguje to obdobně. Namáčknutí a aktivace výsuvu. Tohle jsou řešení jednoduchá, takže by to měl zvládnout každý truhlář.



Satanáš
Příspěvky: 134

Příspěvek#20 » pon 13. lis 2023, 07:30

HiPoint.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 62

Příspěvek#21 » pon 13. lis 2023, 07:55

HiPoint opravdu nechybí, to může navrhnout a lidem doporučit opravdu pouze nějakej... Satanáš :D

Já myslím že chybí Superpeforator, má nejlepší reklamu ale není k sehnání
https://youtu.be/mMa5pNSu17c

A vážně - chybí služba na střelnicích kde by se dalo koupit 15 nábojů (prostě velikost zásobníků) více značek a provedení jako třebe FMJ / hollowpointů / softpointů / kuželů.., třeba celkem 150 - 300 nábojů aby si člověk ze své zbraně vystřelil vzorku a uvidí které dopadají stejně a které ne, a pak třeba které nosit a které trénovat... člověk si to buď sežene sám, jenže s větším balením, nebo ho zkasírujou tak že i to celé balení by snad bylo levnější.

Taky chybí internetovej portál který by fungoval pro prodej zbraní a byl opravdu dobře upravenej pro prodej zbraní, jak bazarových tak nových... Bazar huntingshop je populární, ale neodpovídá požadavkům dnešní doby. Zbrane.cz se o to pokusili ale není to tak dobré, aby to přetáhlo lidi z víc populárního i když horšího huntingshopu.

Taky chybí nějaká kooperace mezi střelnicemi a obchodníkama ve velkých městech, kde by si třeba kurýrem uměli přeposlat zbraň. Třeba že je v Praze, ale zákazník je v Olomouci. Zbraň může putovat od obchodníka v Praze do Olomouce, zákazník si jí prohlídne a pokud nekoupí zaplatí 500 nebo něco a pokud koupí tak alespoň 250 pro zprostředkovatele nebo tak nějak. Pořád je to levnější než cesta do Prahy a jednou týdně by to šlo udělat takové kolečko kurýrem a myslím že by se to mohlo vyplatit.



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#22 » pon 13. lis 2023, 14:01

Zdar, tak ten nákup vzorků je celkem díra v nabídce obchodníků. Sice jsem narazil na odkaz na prodejce, který spotřebitelské balení dělí, ale je to opravdu výjimka. Opravdu by stačilo z klasické 50 ks krabky udělat třeba 5x10 ks test. SB fabrika to udělá těžko, ale odepsat jedno klasické balení v obchodě a rozpočítat na ks není těžké-navíc tam může být klidně přirážka za dělení. Jediná, ale možná klíčová věc, co to omezuje je, že i na pár kusů musí být přibalen popis, jako na originální krabičce s náboji.

Já bych menší balení ocenil i u střel (50-100 ks na testy stačí).

P. S. Přeposílání zbraní trochu funguje, někteří jej v klidu realizují(stačí se zeptat na partnery prodejce v okolí svého bydliště).

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#23 » pon 13. lis 2023, 14:07

Velmi tu chyba fungujuce zasobovanie nahradnymi dielmi na exotickejsie znacky. Uplne by stacilo na +- aktualne modely aj ked dostupnost veci pre starsie typy by potesila samozrejme tiez.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#24 » pon 13. lis 2023, 15:38

Kromě levné Nutelly by se mi hodila pasivní sluchátka s odstupňovaným tlumením.
Nasadím a slyším hovor, střelba z nějakých 20m je OK. Potřebuju vyšší tlumení - přepnu na druhý stupeň a chrání mě před práskáním zblízka.
Já vím, že existují elektronické verze, ale přece jen bych radši plně mechanickou variantu. Blbuvzdornou.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#25 » pon 13. lis 2023, 16:24

audis píše:Lépe bych chtěl T-x. Kdykoliv mít po ruce šroubovák pacidlo nůž akučku pilu, sexy robotku schopnou samostatného uvažování uspokojovat moje sexuální představy jen na základě nevyřčeneho přání a měnit fyziologické rozměry všech částí těla v reálném čase a na požádání, v neposlední řadě ochránce, se vždy hodí.


Koukám, ty máš stejně úchylné představy jak já... :lol: :twisted:



paulus.u
Příspěvky: 71

Příspěvek#26 » pon 13. lis 2023, 16:36

aukce typu egun a hlavně obchod se starými zbraněmi(ww1,ww2), který by se nestyděl udělat víc jak 2 fotky nabízené zbraně, detailní popis pro sběratele a detailní fotky klíčových míst na zbrani jako je v zahraničí běžné a v tuzemsku tot nemá nikdo...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#27 » pon 13. lis 2023, 16:49

Zdovolením otázku otočím... co na trhu je ? CZUB s masovou snad až už propagandou, Norinco, Taurus a další Indické, Turecké, Pakistánské a další pralesní pekla. Poslední smutek byl MPX. Zban udajně poslední dostupná, ale bez pažby na kterou ci počkám rok, dva či tři roky ? ND či custom doplnky na SIGa či HK velmi nejistá sezona, nejčastěji to zámořské shopy nepošlou. Lovím P08, MP40, M1 atd. není nic a když náhodou se něco pěkného objeví, tak cenu v aukci vystřeli nadržení sběratele do stovek tis. Hlavně nikdo pls nepište, že na na Huntingu jsou ... :-)



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#28 » pon 13. lis 2023, 16:53

Jo takhle.. ještě origo Dragunov do 30 000 bych bral :-)



Erix
Příspěvky: 102

Příspěvek#29 » pon 13. lis 2023, 21:26

Minimálně stav ohledně ND na exotiky lze v řešit částečně již při nákupu oné zbraně-možná je to paranoidní, ale snažil bych se zjistit z různých fór, případně od puškařů, nebo distributora typické závady a dle toho různé díly objednal spolu se zbraní.
Kdo jezdil třeba na závody VzPu či VzPi, tak měl po ruce kufřík s díly skoro na celou zbraň, tak prostě taková obdoba i u ostré.

No prodejní pekla tu budou i nadále, prostě to má svou koncovou skupinu. Třeba levné pumpy z Turecka, tuším přeprodává i CZUB. U CZ Evo je škoda, že spolupráce s Laugo Arms nepokračovala déle (asi se moc firmy nepohodly). Výsledkem je sice funkční zbraň, ale kvalita za dané peníze mohla být vyšší. ;)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1154

Příspěvek#30 » pon 13. lis 2023, 22:58

ND - ale ano, samozrejme ze to tak mam :) . Ale dost to obmedzi cloveku vyber zbrane ktoru intenzivne striela. Co je skoda. Mam kontakty na AT, DE ... aj tam sa situacia u zbrani US proviniencie postupne zhorsuje, aj ked daju sa stale najst veci co tu nie. Ked clovek caka 3 roky na (preventivne) objednane diely na revolver, tak si pripada ako z ineho sveta :D .

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti