Vyrážení čepů

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#16 » sob 7. bře 2015, 16:03

morty: glock armorer tool

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » sob 7. bře 2015, 16:45

Jestli myslíš tenhle nesmysl tak na to se nedá pořádně praštit. Na to Lego od Gastona asi dobrý ale jinak...
gatweb.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#18 » sob 7. bře 2015, 19:37

ano... jeste sem do niceho nepotreboval mlatit palici...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#19 » čtv 25. srp 2016, 14:38

Dobrý den, narazil jsem na takovou nepříjemnost. Potřebuji u staré Bersy vyrazit čep vytahovače a za živého boha nejde. Podobnou věc jsem prováděl u mojí oblíbené ČZ 92 a absolutně no problem. U Bersy nejde ani na jednu stranu a to ani po třech dnech ve Wédéčku. Je teda pravda, že zatím používám jako vyrážecí tyčku dost krátký zlomený vrták, už jsem se praštil i přes palec a nejde a nejde. Dneska si jdu koupit vyrážeč a ještě mě napadlo, že by možná pomohlo ohřát. Nemá někdo nějaký dobrý fígl na umíněné čepy?



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#20 » čtv 25. srp 2016, 14:42

Vrtákem toho moc nevyrazíš, pokud to drží. Zkus ten průbojník a pevnou podložku, ať ti to nepruží



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#21 » čtv 25. srp 2016, 14:54

Teplo nejspíš nepomůže - při povolování zatuhlejch šroubů na autech jsme používali nějakej sajrajt ve spreji, kterej prudce podchlazoval. Celkem to pomáhalo u věcí, který jinak zaboha nešly povolit.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#22 » čtv 25. srp 2016, 15:07

Mě se osvědčilo nechat to chvíli bzučet v ultrazvukové čističce. Ledacos se uvolní.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#23 » čtv 25. srp 2016, 15:20

Díky, super rady. Přiznám se, že o tom podchlazení jsem přemýšlel a (možná si to myslím špatně) teplem se teoreticky materiál roztahuje a chladem smršťuje, takže když materiál teplem "nabyde", tak že by se díra zmenšila a naopak? A ultrazvuková čistička je taky super, všechno vyzkouším a snad se zadaří.



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#24 » čtv 25. srp 2016, 15:48

S tím teplem je to jinak. Pokud je to alespoň trochu mimo celistvý blok železa, tak by se měla také zvětšit.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#25 » čtv 25. srp 2016, 16:03

Pokud je čep na těsno, ochladí se/ohřeje také. Na skládání je to OK, na rozebrání o moc horší. Nejlepší je opravdu ten průbojník a pevná podložka. Pozor aby na sobě neměl čep ještě nějaké jištění nebo pružiny v zářezech.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#26 » čtv 25. srp 2016, 22:07

Mám radu která bude vypadat divně ale funguje. Potřeboval jsem povolit šroub který ne a ne povolit ani WDčkem, konkorem a podobnými. Bylo to u auta, na jedno fóru jsem našel info o použití coca-coly a světe div se, fungovalo to, po koupeli dílu v cocacole to šlo povolit! Myslím že to by zbrani nemělo ublížit.



KubaDostal
Příspěvky: 200

Příspěvek#27 » čtv 25. srp 2016, 23:04

S coca colou opatrně, žere černění.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#28 » pát 26. srp 2016, 08:09

To, co v Coca-Cole funguje je m.j. kyselina fosforečná, která se běžně používá na odrezování. Proto platí to, co píše tomblaha ale i KubaDostal.

Uživatelský avatar
tormans
Příspěvky: 56

Příspěvek#29 » pát 26. srp 2016, 16:36

ren píše:Dobrý den, narazil jsem na takovou nepříjemnost. Potřebuji u staré Bersy vyrazit čep vytahovače a za živého boha nejde. Podobnou věc jsem prováděl u mojí oblíbené ČZ 92 a absolutně no problem. U Bersy nejde ani na jednu stranu a to ani po třech dnech ve Wédéčku. Je teda pravda, že zatím používám jako vyrážecí tyčku dost krátký zlomený vrták, už jsem se praštil i přes palec a nejde a nejde. Dneska si jdu koupit vyrážeč a ještě mě napadlo, že by možná pomohlo ohřát. Nemá někdo nějaký dobrý fígl na umíněné čepy?

Hele, s Bersou to není jednoduché, ta moje má taky kónický kolík. Zkus to na druhou stranu :)
EDIT: koukám, že jsi zkoušel... Pak to fakt chce spíš lis a vyndat to klidným tlakem.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#30 » pát 26. srp 2016, 17:40

peggy píše:Mě se osvědčilo nechat to chvíli bzučet v ultrazvukové čističce. Ledacos se uvolní.


Ultrazvuková čistička je pěkná potvora, já jsem si před lety do ní dal kovový tah k hodinkám a po ultrazvujovém čištění se tak uvolnily válečky, spojující jednotlivé články tahu, že se mi dodnes rozpadá a rozpojuje. Takže opravdu opatrně a s rozmyslem, dát do čističky na vyčištění spoušťový mechanismus bych si asi neodvážil, robustní díly zbraně jsou jistě v pohodě.

Jinak na vyrážení čepů je nejlepší lis s vhodným nástrojem, je to více "pod kontrolou" než při bušení průbojníkem. Malý lis se dá koupit za pár korun a v domácí dílně má své místo...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů