Vyrážení čepů

Co jinam nepatří...


morty
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » pát 20. led 2012, 10:07

Dobrý den zbrojnoši a pistolníci,

vím, že na běžné rozebrání zbraně pro čištění není potřeba žádného náčiní a nářadí, ale v případě, že budu chtít vyčistit u své CZ 75 compact úderník či vytahovač budu muset ze zbraně vyrazit pár kolíků. Abych zbraň neponičil a neodřel nebo kolíky ať už plné nebo pružinové (rozříznuté) nerozklepal na kaši potřeboval bych od vás "amatérských puškařů" radu, čím to vytloukáte a vytlačujete vy. Našel jsem na internetu plno nástrojů, ale nevím jaké průměry jsou na zbraň potřeba. To co prodávají je většinou v průměrech 3 - 8mm což mi přijde hodně. Průměr 1mm jsem nenašel nikde a s průměrem 2mm jsem našel jen tyto: http://www.batacz.cz/tona-expert-rucni- ... 87975.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Neprodávají se nějaké přímo na zbraně? Jaké průměry jsou potřeba? Neprodal by mi někdo třeba některé co už nevyužije? Nebo Je něco z čeho to snadno improvizovaně jde vyrobit? Všem díky za reakce.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » pát 20. led 2012, 10:56

Tahle sada Ti bude stačit na většinu rozebírání, je potřeba použít vždycky co nejsilnější vercajk a nedomršit si pracovní plochu oboucháním a nebo zbroušením. Musí být čistá a kolmá pak nic nepoškodíš (specielně na pérové kolíky). Na nějaké fajnovosti si můžeš pořídit mosazné tyčky ale s těma se musí opatrně zacházet.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#3 » pát 20. led 2012, 20:27

\Já používaám kakzvanou " STŘÍBRNICI ". V jedný fabrice to tady používali ani nevim k čemu, ale různý průměry. Není to zas až tak tvrdý, ale na to vytlučení kolíku to stačí.



morty
Příspěvky: 11

Příspěvek#4 » pát 20. led 2012, 22:13

Pod pojmem Stříbrnice si představím jen jednu obec naší republiky. Jak to tedy vypadá nemáte nějakou fotku? A kde je možné to sehnat? Já dnes zjistil, že třeba na má zbrani pro vytažení úderníku je potřeba vyrazit pružinový dvoukolík složený z kolíku průměru 3mm a vnitřního s průměrem 2mm. Nejspíš na těch pistolích budou stále podobné velikosti a těch průbojníků nebo vyrážečů nebude třeba tolik. Kolega mi radil at si koupím levnější sadu vrtáků a na brusce je zarovnám a tak... ale to se mi moc nezdá ještě když vím jak blbě jsou vrtáky kalené to je tak aby se tam zalomil či při ťuknutí praskl a vlítl do nechráněných očí.

Uživatelský avatar
dejment
Příspěvky: 111

Příspěvek#5 » pát 20. led 2012, 22:24

Nevim, co to je za materiál, je to jako hlazenka ( kulatina ), akorát to je tvrdší. No vrtáky bych ti doporučil spíše HSS, ale ty jsou kalený spíš ve spirále, ale co takzvaný cobaltový vrtáky??



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pát 20. led 2012, 23:56

Nástrojová, stříbrnice j.19 421.3 (107CrV3)
Ocel Cr-V, nízkolegovaná, nástrojová pro práci za studena. Dobrá houževnatost, obtížnější tvárnost za tepla, dobrá obrobitelnost. Nástroje řezné: vrtáky, výstružníky, závitníky pro menší řezné rychlosti. Nástroje pro stříhání za studena: jednoduché nástroje na prostřihování materiálů menších tlouštěk, pomocné části nástrojů a forem pro stříhání za studena (vyhazovače, kolíky apod.). Nástroje pro tváření: jednoduché a velké nástroje na tažení, velké průvlaky. Nástroje ruční: závitové nástroje, výstružníky, záhlubníky, zubní vrtáky. Svařitelnost obtížná.

Na 99% stačí vyrážeč průměru 2, někdy 3, častěji 1, ten se dá vybrousit z 2 nebo udělat ze stopky vrtáku vsazené do kulatiny, není tak kalená a spíš se ohne než zlomí.

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#7 » sob 21. led 2012, 20:04




kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#8 » sob 21. led 2012, 23:55

krapet rozdil v cene.....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » ned 22. led 2012, 09:13

To jsou nesmyslné ceny :roll: ta sada v prvním příspěvku je dostatečná a maj jí kolem 100,- v každým krámě (třeba i OBI atp.) Používám tyhle sady dvě už několik let, mám dvě, jednu v garáži "navšechno" a druhou na "fajnovou" práci. Obě jsou pořád jak nový jen u té navšechno občas přebrousím čela když je někde otluču.

Uživatelský avatar
BusDriver
Příspěvky: 91

Příspěvek#10 » ned 22. led 2012, 10:37

To taky nebyl odkaz na nejlevnější, ale spíš že toho je všude mraky a je z čeho vybírat.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#11 » pon 23. led 2012, 01:54

morty píše:Čím vytloukáte kolíky a závlačky?

Kladivem. :lol:



morty
Příspěvky: 11

Příspěvek#12 » stř 25. led 2012, 08:24

Všem moc děkuji za připomínky a rady. Hlavně pak BusDriver, který našel přímo vyrážeče na zbraně. Ano cena je u nich tak vysoká, že raději koupím ty od Tony, ale jsem rád, že někdo vyrábí i takové, které by si mohl objednat puškař a nestydět se za ně. Jasný puškař si na soustruhu sjede z tyčoviny vlastní, ale tak tedy movitější šťoural amatér a fanda do rozebírání a čištění zbraní. Budu rád, když téma zůstane ještě chvíli odemčené. Určitě se ještě někdo s něčím vytasí. Nějaký šikovný home-made třeba právě z vrtáků a tak. Určitě nejsem sám co takovou věc řeší a od toho tu to fórum snad je aby poradilo i nováčkům a laikům. Díky všem co se chtějí podělit o zkušenost a názor k věci.



Wotikotas
Příspěvky: 36

Příspěvek#13 » sob 7. bře 2015, 11:35

Koupil jsem si tuhle Vyrážečů sadu asi za 220,- Kč.

Problém ovšem je, že ačkoli na všech těchto sadách je u nejmenšího vytloukače uvedeno 1/16 nebo 1,5 mm, ve skutečnosti má celé 2 mm. Nechápu proč na těch sadách je údaj o 0,5 mm vedle...

Ví někdo, kde za rozumný peníz sehnat podobné vyrážeče v kalibrech 0,6 - 1,5 mm (aspoň 1 mm a 1,5 mm) ? Děkuju.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#14 » sob 7. bře 2015, 12:11

Skoč si do Ferony pro "hlazenku" průměry jsou odstupňovaný po 0,1mm. V nouzi poslouží i stopka z vrtáku ale je to krátký a blbě se s tím dělá.



Wotikotas
Příspěvky: 36

Příspěvek#15 » sob 7. bře 2015, 12:28

OK, díky za tip. Já jsem zkoušel 1 mm vrták a bouchat do korunky, ale to se hned zláme, chce to plný matroš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů