vhodnost zbraně pro sebeobranu a Home defence

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#106 » sob 1. říj 2016, 18:26

s baterkou a laserem?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#107 » sob 1. říj 2016, 18:37

U brokovnice nejde ani tak o výkon, ale o to, že neprostřelíš u sousedů ledničku a není nutné zase tak přesně mířit. A když si pořídíš krátkou s pistolovou pažbou, tak není nijak extra dlouhá.

Na to jsou kombinované moduly, případně střenky s laserem. Uvidíme kdy se to u nás začne objevovat, jestli hned po odvolání zákazu nebo později.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#108 » sob 1. říj 2016, 18:45

To, že brokna neprostřelí tak snadno zeď sem neuvážil a je to správnej poznatek a plus pro volbu! s tím mířením se ale trochu mejlíš. ten shluk broků se pro vzdálenost 5 m nerozvine. já takhle nablízko brokně nefandím protože zásah je prakticky jistá smrt. mimoto krátký pumpy sou šíleně drahý..



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#109 » sob 1. říj 2016, 19:19

Nerozvine se nijak moc, ale je to porad lepší než jen čistě bodová střela.
Jinak zase tak drahé nejsou, resp. jde o výrobce. Měl jsem v ruce Karatay Defender, co má 32cm hlaveň s kapacitou 4+1, což není špatné a dodávají ji s pistolovou rukojetí, pokud chceš ještě kratší. Cena se pohybuje okolo 8-9tis. korun. Samozřejmě, když budeš chtít Mossberga, tak za něj dáš víc.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#110 » sob 1. říj 2016, 21:39

Já se na to (čistě teoreticky - snad nikdy prakticky) dívám z pohledu pasivní obrany, tj. stojím na místě v nějakém dobrém obranném bodě - schodiště, chodba, průchod - a nehýbu se, mám namířeno jedním směrem a držím pozici. Tím pádem brokovnice nemusí být vyloženě krátká, může to být jakákoliv pumpa nebo samonabíjecí. V případě, že přijde Alibaba a čtyřicet loupežníků, je to asi jen o tréninku rychlého nabíjení. K tomu jako doplněk jakákoliv krátká zbraň v pohotovosti, kdyby se něco podělalo a/nebo bylo nutné se začít hýbat...



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#111 » sob 1. říj 2016, 21:42

Pozn. zastavení broků v bariéře byl můj hlavní důvod pro volbu. Z nečekané noční návštěvy můžu mít strach, ale strach z toho, že kulovou zbraní postřílím nezúčastněné osoby za druhou zdí, je větší.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#112 » sob 1. říj 2016, 22:34

Uf, čtu tady záložní zásobníky, dokonce záložní zbraně... Pokud mě někdo vzbudí, budu rád, když si uvědomím, že mám po ruce zbraň.

A k přestřelkám doma, opravdu myslíte, že na ně dojde? Bude-li to zloděj, po první ráně se bude koukat zdekovat. V takovém případě už je další použití zbraně na pováženou, celkem snadno to může být vyhodnocené jako exces z nutné obrany. A jestliže to bude někdo, kdo půjde přímo po člověku (únosce, vrah...), pak:
a) to bude amatér a dopadne jako zloděj výše, nebo
b) to bude profesionál, který si zjistí informace, do čeho jde. Bude vědět, že proti němu je držitel zbraně a podle toho si zařídí taktické výhody (např. noční vidění, balistická vesta a jiná technika, možná i jiné místo - neznámý prostor je pro něj rizikový).

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#113 » sob 1. říj 2016, 22:47

Lynx: Někde jsem četl "obhajobu" zloděje, který vyjádřil v tom smyslu, že po perníku měl chuť jít krást (mimo jiné i byt, kde spaly asi 4 osoby, nic si nezjišťoval, nevybíral, prostě šel, přes větračku si otevřel okno a odnesl věci asi za 50tis. + auto, od kterého vzal klíčky). Myslíš, že sjetý bude reagovat útěkem? Já bych to moc jasně neviděl... Možná jo, možná ne...

Jinak ano, pokud se někdo rozhodne, že mě zabije, tak mě "v klidu" bodne do zad... Šance na obranu je proti magorům, co mávají kudlou apod., ale pokud se někdo cíleně rozhodne pro konkrétní cíl útoku, tak bude nejspíš úspěšný.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#114 » sob 1. říj 2016, 22:54

Ano, myslím, že zloděj po výstřelu nebude dál šmejdit po domě. Pouze v případě, že na sebe narazíte na metr, pak to vidím 50:50, že uteče nebo dojde k tahanici o zbraň. A pak je vcelku jedno, co má obránce v ruce, vše bude stejně účinné a úspěch bude záležet jen na pohotovosti obránce.

To, že si někdo zjišťuje informace, jsem psal o profesionálním zabijákovi nebo únosci, ne o náhodném pachateli.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#115 » sob 1. říj 2016, 23:05

Problém je, že on nemusí chtít utíkat... V týdnu jsem se bavil s maníkem co dělá ochranku v tescu, když manželka něco vyřizovala. Nemají ani blbé obušky a týden před tím se nějaký 190cm feťák, co kradl, rozhodl, že se bude prát a ve 3 měli co dělat, aby ho aspoň vytáhli ven. Samozřejmě, pokud uteče jedině dobře, ale pokud ne.....

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#116 » sob 1. říj 2016, 23:06

Lynx: No nevím, jak máš velké bydlení, ale že bych na zloděje narazil na víc jak 3-4m vzdálenost nevidím moc reálně... Leda bych střílel preventivně, ale abych pak nezjistil, že mi do kuchyně vlezla sousedovo kočka... :oops:

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#117 » sob 1. říj 2016, 23:12

DJ Die píše:Problém je, že on nemusí chtít utíkat... V týdnu jsem se bavil s maníkem co dělá ochranku v tescu, když manželka něco vyřizovala. Nemají ani blbé obušky a týden před tím se nějaký 190cm feťák, co kradl, rozhodl, že se bude prát a ve 3 měli co dělat, aby ho aspoň vytáhli ven. Samozřejmě, pokud uteče jedině dobře, ale pokud ne.....

To je úplně jiná situace, tam má celkem jistotu, že ochranka střílet nebude, nic neriskuje (dokonce mu to ani nezvýší trestní sazbu, což většina z nich moc dobře ví). Výstřel situaci dost změní, ví, že mu jde o život.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#118 » sob 1. říj 2016, 23:14

P.V. píše:Lynx: No nevím, jak máš velké bydlení, ale že bych na zloděje narazil na víc jak 3-4m vzdálenost nevidím moc reálně... Leda bych střílel preventivně, ale abych pak nezjistil, že mi do kuchyně vlezla sousedovo kočka... :oops:

V rodinném domě to není problém. A umím si to představit i v některých bytech - delší chodba, dva pokoje...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#119 » sob 1. říj 2016, 23:18

Problém je, že fetka si tohle vůbec nemusí uvědomit. Proto se jich bojím víc než zlodějů.... Zloději dám tech par stovek co u sebe nosím a je klid. U feťáka člověk nikdy neví....

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#120 » sob 1. říj 2016, 23:54

Tady asi došlo k menšímu nedorozumění, reagoval jsem na obranu doma.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů