Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


calvary
Příspěvky: 6

Příspěvek#256 » čtv 11. dub 2019, 14:44

Dobrý den,

přemýšlím nad Rugerem LCR (.357) nebo S&W 340PD pro skryté nošení. A chtěl jsem se zeptat, jeslti máte někdo s těmito revolvery zkušenost?

Děkuji



žlababa
Příspěvky: 2

Příspěvek#257 » pát 26. dub 2019, 13:13

Momentálně mám stařičkou CZ vz. 50 7,62 (ale ona se snad ani v jiné ráži nedělala).
Plánuju koupit nějaký kompakt devítku. Mezi kandidáty mám CZ P-10 C, Glock 19 a Sig Saurer P32O compact.
Poradí mi někdo, kdo s nimi má osobní zkušenost? Je některá z nich vyloženě špatná volba? (a proč?)
Plánuju jak pravidelné nošení pro osobní obranu, tak občasnou návštěvu střelnice pro trénink a odreagování, ale na žádnou sportovní střelbu se nechystám.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#258 » pát 26. dub 2019, 13:25

žlababa - Každý ti poradí to svoje, Já ti doporučím si před koupí zbraň první zkusit - pučit si ji na střelnici - a jestli ti sedne, někomu sedí Glock někomu CZ75 takže si to první osahej a pak se rozhodni co ti sedne. Každá pistole má něco ............

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#259 » pát 26. dub 2019, 13:27

calvary píše:Dobrý den,

přemýšlím nad Rugerem LCR (.357) nebo S&W 340PD pro skryté nošení. A chtěl jsem se zeptat, jeslti máte někdo s těmito revolvery zkušenost?

Děkuji

Mám LCR 38SP. Nosí se to perfektně. Ani nevíš, že něco máš. Na obranu dobrý. Pokud dáš na střelnici 50 ran, tak to budeš dost cítit :roll:



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#260 » pát 26. dub 2019, 13:27

Technická - 7,62 je zkráceně u pistolí většinou 7,62x25, což se rvalo akorád do vz. 52, nebo do Tokareva.
Pistole vz. 50 žrala 7,65 Br., což je trochu jiné střelivo.
Ohledně volby zbraně je to jak radí kolega - to se musí vyzkoušet osobně. Teoretické problémy sice můžeš zjistit z diskuze, ale praktickou zkušenost to nenahradí. Hledej střelnici, kde se dají vyzkoušet a uvidíš.



žlababa
Příspěvky: 2

Příspěvek#261 » pát 26. dub 2019, 13:33

mikymoto píše:Technická - 7,62 je zkráceně u pistolí většinou 7,62x25, což se rvalo akorád do vz. 52, nebo do Tokareva.
Pistole vz. 50 žrala 7,65 Br., což je trochu jiné střelivo.
Ohledně volby zbraně je to jak radí kolega - to se musí vyzkoušet osobně. Teoretické problémy sice můžeš zjistit z diskuze, ale praktickou zkušenost to nenahradí. Hledej střelnici, kde se dají vyzkoušet a uvidíš.

to byl překlep, samozřejmě 7,65
Glock mám v plánu si vyzkoušet na Spořilově, ten mají skoro všude, ale střelnici v Praze a okolí, kde by měli k zapůjčení Sig Sauer, se mi zatím nepovedlo objevit.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#262 » pát 26. dub 2019, 15:34

Za me rozhodne p10!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#263 » pát 26. dub 2019, 17:14

Všechny tři jsou dobré. Každou si vystřelit a co bude sedět lépe a příjemnější střelba. plus osobní sympatie.



indijohns
Příspěvky: 42

Příspěvek#264 » pát 26. dub 2019, 18:05

Zkus i HK SFP 9 SK . Vyborna pistole , mam, vyzkouseno. Dobre se nosi i kdyz ma o par mm vice nezli Glock. Druha nevyhoda je o par korun vice, ale kvalita je take vyse. Nedam na ni dopustit.



akvak
Příspěvky: 140

Příspěvek#265 » pát 26. dub 2019, 20:10

Nosím P-10S a super. Dobře se mi z ní i střílí. Dřive jsem nosil P-10C. Ta je taky v pohode nositelná, ale Sko je na to lepší. Střelba z obou je super.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#266 » sob 27. dub 2019, 14:46

Nosim P-07 a neni problem. Ale proste nekde si ty zbrane vyzkousej a ber to co ti lepe padne do ruky. Tod cele.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#267 » sob 27. dub 2019, 17:47

1. Za ideální zbraň na sebeobranu doma považuji brokovnici 12/12, velikost broků 8,4 mm na vetřelce a SPECIÁL SLUG na jejich auta.
2. Za ideální zbraň na sebeobranu mimo domov považuji taktiku vyhýbat se nebezpečným situacím (nežiju ani v Praze ani na Chánově) a zbraň trvale nenosím. Až se nám tu po ulicích začnou toulat inženýři z Afriky, nebo se výrazně zhorší bezpečnostní situace, určitě své taktické postoje přehodnotím.
3. Intenzivně trénuji střelbu, protože když už budu muset vystřelit, nejdůležitější je kam umístím zásah, ne čím střílím.
A co se taktiky týká - 90% mužské populace v ČR nedokáže na vánoce zabít kapra a při pohledu na krev padají do mdlob, ale všichni chlapi ví jak se budou bránit střelnou zbraní, když ji vlastní. Ono vystřelit na člověka je mnohem jednodušší, než zabít toho kapra. :-)
PS: Dobrý střelec ví kam chybil, špatný neví kam trefil...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#268 » sob 27. dub 2019, 23:00

Ale prd 90 procent kapra. . Prehaniš.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#269 » ned 28. dub 2019, 05:50

audis píše:Ale prd 90 procent kapra. . Prehaniš.

Vím, že je to mimo téma, ale přesto si dovolím zareagovat. Tady přece nejde o to číslo, ale jde o trend, kde se naše společnost za posledních třicet let posunula. Selhává role rodiny a školy (rodina nevychovává, škola učí hlouposti + inkluze), klasická rodina je potlačována genderem, ztráci se používání selského rozumu (na všechno musíme mít zákon, vyhlášku či nařízení EÚ), místo toho abychom se dohodli se raději soudíme v přesvědčení, že naše problémy za nás vyřeší někdo jiný, neprobíhá mezigenerační výměna zkušeností, ztrácí se dříve naprosto běžná manuální zručnost, fyzická kondice populace je zoufalá (většina mladíků kolabuje již při pátém kliku), mladým klukům prokazatelně chybí vojna (sebekázeň, kolektiv, psychická odolnost, manipulace se zbraní), fyzický trest (i obyčejná facka) je důvodem k návštěvě psychologa, mamánkovství (dokud máma funí, tak já budu u ní), prokazatelná závislost na mobilech, uzavírání se před reálným světem na počítačových hrách a sociálních sítích, lež se stala legálním manažerským stylem, ústní dohoda zpečetěná podáním ruky je dneska formální akt který nic neznamená, nastal fenomén kdy společnost si myslí, že místo činů stačí slova (tzv. ukecání problémů) a ten kapr to je jen důkaz toho, že lidé žijou už i na vesnici čím dál víc odtržení od přírody. A tak dále, a tak dále. O tom čísle to opravdu není.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#270 » ned 28. dub 2019, 07:20

já se souhlasně přidám ,ačkoliv mimo téma ke greenhornovi, a dám jedne příklad,kde tohle chování krásně zachytit, aníž by člověk vyvolával konflikt. Stačí se jít podívat do obchodáů ,dkyž probíhá nějaká akce a přepnout do režimu, takzvanýho pozorovatele. Dělal jsem to dost často, když jsem brigádně byl u ochranky. To co člověk vidí nejde nazvat ani lidma toje totální degradace lidství, morálky a všech hodnot, který by lidi měli ctít, na úroveň kde je jen já a všichni se kliďte. Jako extrém a potvrzení toho co píše greeenhorn jsem od kolegů z druhý směny dostal info, že když jsem měl volno, tak tam upadl zákazník tak neštastnáě na nákup, že mu něco-asi šrouby, nebo něco jinýho ostrýho propíchlo nohu a začal dost ošklivě krvácet. Lidi ho překračovali a až po drahný době, když byly zalarmovaný kolegové tak zjistili, že mu pomáhá 10 letá holka, který nikdo kolemdoucí prostě nepomohl. Naprosto přesně to odpovídá výzkumu pana Calhouna a jeho myšímu ráji. Sme podle mě ve fázi 2-3.

Jinak zpátkyk tématu- na nošení a tudíž na obranu nosim smitha 637 airweight a cesta k němu vedla přes glock 42 a makarov, který mám dodnes a nedám na ně dopustit. každý má svoje a revolver mi nakonec přišel jako ideál. Musíš zkusit a uvidíš. jinak to nejde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů