Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#121 » stř 11. bře 2015, 09:42

fandajedoma píše:Taky tak nosim PPK. Těžká (vlastně lehká :-)) pohoda. [WINKING FACE]


Na WPPK v razi 9Br pokukuju. NP bych na to mel :-) Myslim, ze vyber na noseni z FN1906 a CZ-75 je prilis maly, jeste potrebuju neco mezi...

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#122 » stř 11. bře 2015, 09:53

otta: No, to je asi věc názoru a potřeb. Když už jsem tady omílal toho Tanvaldského střelce, tak ten taky nosil v kapse. Říkal to i v jedné z reportáží. Když ležel na zádech a čmoud na něj zakleknul, tak tahal (možná i přímo střílel, to neuváděl) z kapsy, mezitím co ho čmoud bodal nožem do lebky. Pokud by měl v té pozici kvér např. ve vnitřním pouzdře, tak už asi není mezi námi.
Ale chápu, že někdy to může být zase nevýhoda a holstr je plus. Mě je na nošení v kapse třeba sympatické, že nemusím (v zimě) šmátrat mezi vrstvami oblečení a ruka jen instinktivně sjede do kapsy. V létě zase že nemusím koukat, jestli mi nečumí kvér z pod trika ven. Ale asi si nedokážu představit z kapsy tahat třeba Kevina, který se mi tam může přetočit a nebo full size, která se tam nevejde a nebo takle nosit s nábojem v komoře. Tam je zase kvalitní holstr asi logický.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#123 » stř 11. bře 2015, 11:29

Xerxes píše:Carloss: Koukám že nyní volíš spíš full size, chtěl jsem se zeptat zda nosíš ve vnitřním nebo vnějším pouzdře

Nosím ve vnějším, nebo v podpažáku, podle počasí - oblečení. Všechno takhhle. Vnitřní mi nějak nevyhovují... Nevím proč...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#124 » stř 11. bře 2015, 12:24

A to podpažní máš pod sako, nebo i mikinu, svetr?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#125 » stř 11. bře 2015, 17:00

Pod mikču a svetr se to moc nehodí... Nosím to pod všechno kratší, pokud by železo u pasu koukalo ven. Tedy pod džísku, vestičku... Sako moc nenosím.. V zimě se to hodí pod delší bundu, při tasení není potřeba to rozepínat celý...



JirkaP
Příspěvky: 41

Příspěvek#126 » úte 15. zář 2015, 06:37

Po dlouhém zvažování všech pro a proti jsem nakonec vybral CZ 75 D compact v ráži 9 mm Luger, je to podle mě takový kompromis který neurazí. Mám rád kohout a pojistku či vypouštění kohoutu, zkoušel jsem i Glocka ale nebylo to ono, i držení zbraně mě nepřesvědčilo (tím netvrdím že je to špatná zbraň, naopak, jen není pro mě). Spolehlivost zatím po cca 600 ranách bez ztráty květinky, dá se nosit s nábojem v komoře a vypuštěným kohoutem velmi bezpečně v pouzdru které kryje spoušť. Váha je na mých 85 kg tak akorát. I v létě pod volnější košilí se ve vhodném pouzdru docela ztrácí, zatím nikdo se na žádnou bouli pod košilí nebo vestou neptal :) . Jsem zastáncem pouze jedné zbraně, kterou můžu nosit a se kterou i slušně nastřílím, při různé zbrani na nošení a na střelnici bych si v tom asi působil chaos. Zkoušel jsem různé druhy střeliva, nejlíp mi to lítalo do terče s 8g SP od Selliera, tak tohle i nosím. K tomu na lemu kapsy kalhot kvalitní zavírací onehand (Sebenza), z praktických důvodů (pistolí si rohlík nenamažu a provázek neuříznu), tam je spolehlivost absolutní.



mir-e-czech
Příspěvky: 45

Příspěvek#127 » pon 9. led 2017, 09:55

Zvažuji XDS (9 mm) na nošení, tedy primárně na obranu. Trochu mě znejišťuje dlaňová pojistka. Na jednu stranu si říkám, že bych při krizové situaci nemusel vystřelit. Na druhou stranu si říkám, že mě to alespoň donutí mít správný úchop a umístit tak co nejvíc včel do případného agresora.

Jak se kdo díváte na dlaňovou pojistku u zbraně primárně určené na obranu?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#128 » pon 9. led 2017, 10:10

dlaňovka není problém

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#129 » pon 9. led 2017, 10:19

mir-e-czech píše: Jak se kdo díváte na dlaňovou pojistku u zbraně primárně určené na obranu?

Také mně to loni zajímalo... viewtopic.php?t=7280

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#130 » pon 9. led 2017, 10:53

Také chci xds, ale nová v Evropě nekoupis. Prostě není skladem, do Evropy se nic neprivezlo, neveze , i když zelenysport.cz má objednáno z Ameriky. Situace trvá minimálně půl roku. Nikdo neví kdy bude (řádově měsíce nebo roky)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#131 » pon 9. led 2017, 10:53

Sakryš...
Teď s těmi útoky pomocí aut... Zásah prostřelením skla, dveří a tak...
Není náhodou čas si pořídit T33 a nějaký to střelivo od strejce majora na penzi?
Tím prostřelite kdeco!



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#132 » pon 9. led 2017, 11:39

Na prostřelení skla nebo dveří stačí i obyčejný konfekční střelivo.
dveře - https://www.youtube.com/watch?v=XedezthXtTI
sklo - https://www.youtube.com/watch?v=eJgFt6JWxyc

Našel jsem i videa, kde sklo prostřelila .22 LR, takže investice do TT33 nebo ČZ52 je spíš pro fanouše těchto zbraní.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#133 » pon 9. led 2017, 11:55

TT33 na osobní ochranu a likvidaci teroristického útoku:
- Je to účinné. Setsakra účinné a ocelové střely mají průbojnost jako nic jiného.
- Je to levné. Za 4,5 kKč pořídíte nestřílenou!
- Je to velmi spolehlivá a pohotová zbraň.
- Seženete na to všechny díly.
- Stačí zašmejdit a máte střeliva co hrdlo ráčí.
- Snadno a levně pořídíte dlouhou na stejný střelivo.
-
-
- Prostě úžasná zbraň!
- Mám trollící náladu..

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#134 » pon 9. led 2017, 12:40

Je fakt, že třeba Zbraně Liberec ji mají za 4t. :-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#135 » pon 9. led 2017, 14:33

Mám dojem, že ale nemá pojistku, nebo se pletu? Jinak by to fakt nebyla špatná volba na EDC :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů