Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#226 » sob 26. led 2019, 21:36

Tak PT 738 je doma. Před koupí vyzkoušená na střelnici, střelba snesitelná, přesnost relativně OK, jediný problém způsobený mnou - při střelbě jsem nechtěně přizvedl záchyt a závěr zůstal vzadu. Na to si musím dávat pozor, někdo zase u malých Glocků nechtěně vypouští zásobník... Při rozborce mne docela zamrazilo, stěny hlavně tenoučké, kdyby tam uvízla střela a někdo za ní náhodou poslal další, obávám se, že by se pistolka rozletěla i s rukou střelce. Z čeho je asi hlaveň vyrobená? V plastovém rámu je uložený profil z lehké slitiny jehož vršek slouží jako kolejničky pro titěrný ocelový? závěr. Kolik taková pistolka vydrží výstřelů?



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#227 » sob 26. led 2019, 22:11

2 ren: Tak není to terčovej speciál na 25m a stejnak pokud jí už budeš muset použít, tak to bude na kontakní vzdálenost. Protože ve chvíli kdy něko "sejmeš" na 10m tak ti nikdo NO neuzná.
Ohledně životnosti. Taurus píše záruka uznávána do 3000 ran, Ruger u LCP uvádí totéž.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#228 » sob 26. led 2019, 23:10

stěny hlavně tenoučké,
bohužel neodpovím exaktně jak bys chtěl, ale připomínám, že tlaky v hlavni jsou o 40 % nižší, než u Luger. Konstrukce tedy může být subtilnější --> nižší hmotnsot --> vyšší komfort.
(orientační přehled maximální tlaky snad veškerého střeliva v imperiálních jendotkách PSI, jen pro srovnání http://closefocusresearch.com/calculati ... un-systems :::::: přepočet pro bar: hodnota PSI děleno 14,5 = tlak v bar )

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#229 » pon 11. úno 2019, 17:19

pista1 píše:2 ren: Tak není to terčovej speciál na 25m a stejnak pokud jí už budeš muset použít, tak to bude na kontakní vzdálenost. Protože ve chvíli kdy něko "sejmeš" na 10m tak ti nikdo NO neuzná.
Ohledně životnosti. Taurus píše záruka uznávána do 3000 ran, Ruger u LCP uvádí totéž.

Mám LCP Custom. Z mého pohledu to je ideální zbraň na sebeobranu venku. Vzhledem k tomu, že se na většině míst, kde se běžně pohybuji, cítím velmi bezpečně, jednoznačně upřednostňuji komfort při nošení před výkonem a komfortem střelby. A kdyby došlo k nejhoršímu, určitě bych raději měl u sebe něco větší ráže, ale lepší .380 u sebe, než .45 v trezoru. :-) Kdyby se bezpečnost v mém okolí výrazně zhoršila, asi bych začal nosit něco většího.
Ale jsem zvědavej, kolik ran nakonec LCP vydrží.
Střelba z LCP není moc velký požitek. Celkem se s tím dá trefit, ale po chvíli bolí ruka. Většinou z toho při návštěvě sřelnice vysypu tak 3 zásobníky a zbytek času střílím z něčeho jiného. Takže dostat se na těch 3000 ran nějakou dobu potrvá.
Říkám si, že skutečná životnost by měla bejt větší oproti té záruční, ale ko ví. Ta konstrukce na pohled vypadá celkem křehce. Každopádně, byl bych nerad, kdyby se mi to rozsypalo nějak brzy. Nosí se fakt pohodlně v téměř jakémkoliv oděvu, ohodlně se vejde i do kapsy u kalhot, takže bych nerad heldal nějakou náhradu.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#230 » pon 11. úno 2019, 18:43

to oldlameland: vnímám to podobně, kdyby se situace změnila, budu nosit něco jako G 19. S tou životnostní mě docela dostali v téhle recenzi https://www.thetruthaboutguns.com/2013/05/jeremy-s/gun-review-taurus-738-tcp/, tvrdí, že půjčovací PT 738 na jeho lokální střelnici měl za sebou přes 10k ran bez závad. Jestli to má LCP podobné, tak si asi dost dlouho počkáš.
Naposledy upravil(a) ren dne pon 11. úno 2019, 18:52, celkem upraveno 1 x.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#231 » pon 11. úno 2019, 21:12

LCP i dalsi mrnousky jsem mel v ruce. Nakonec jsem dal na mizerne zivotnosti tech mrnat a rozhodoval mezi g42/43. skoncil jsem u g43, pac jsem bordelar a tak 2 naboje v 9mm mi nesmi do baraku :)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#232 » pon 11. úno 2019, 21:58

radim78: G43 má manželka a je to super pistole. Dobře mi sedne do ruky a spoušť mi tam z nějakého důvodu připadá výrazně lepší než u mého G26, který nosím vlmi vzácně. Ač je G26 také "subkompact", zjistil jsem, že něco tak velkého stejně nejsem ohotnej nosit příliš často a proto jsem pořídil LCP.
Uvažuji, že se zařídím povolení nosit i ten její G43. Ale stejně ani G43 není pistole, kterou bych chtěl nosit denně. Pro to by i připadal moc velký i G42. Ale to je asi otázka postavy, osobní preference a míst, kde se člověk běžně pohybuje.
Oproti tomu, LCP je tak malé, že když jdu ven, beru si ho stejně běžně jako třeba klíče nebo telefon a nemám pocit, že by mě jakkoliv omezoval. Dobře se nosí třeba i v ledvince při běhání a skoro o něm nevím.
A s tím bordelem v rážích není takovej problém. 9 x 19 do LCP nenarvete. A 9 mm Browning v G43 v nejhorším nepřetáhne závěr. Tedy na G43 jsem to nezkoušel, ale na G26 jednou ano. :-)



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#233 » úte 12. úno 2019, 00:48

oldlameland +ren:
Taky nežiju v rizikové lokalitě a tudíž nosím jen Kevina v 9Br. co se vejde do kapsy místo cigaret, ani extra pouzdra netřeba.

Tahat immehvehre sebou své P10C, 75 či dokonce V-AR mi zatím připadá krapet nepohodlné, nepatřičné a zbytečné.
Jistě, pokud by se situace měla u nás časem změnit jsem připraven ale zatím rozhodně není důvod...
Ale každého samozřejmě svobodná volba.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#234 » stř 13. úno 2019, 21:56

Ja g43 nosim porad, a nic mensiho bych ani nechtel. A kdyz se mne nekdy zda 6 naboju malo, tak si vezmu devatenactku :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#235 » stř 13. úno 2019, 22:08

já nenosím druhý zásobník. já bych chtěl 19 nábojů jako v Xdm (velká pištol) ve velikosti Xd-s (malá pištol 7 - 9 nábojů). :-(

Jednou na závodech Los napadlo jednoho nejistého střelce, který měl obavu, že mu na sqt dojdou náboje: "já si snad dám ke zbrani a 3 zásobníkům na stůl ještě krabičku nábojů". (na stole mělo ležet vše, s čím se sqt bude střílet).



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#236 » čtv 14. úno 2019, 00:00

@audis: ja nosim G17 jako EDC a bez 2 nahradnich suplat si prijdu jako nahaty. V poslednim roce a pul mivaji me zasobniky ve zvyku vysypavat obsah na podlahu :D

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#237 » čtv 14. úno 2019, 07:30

audis: Nevím teď, kde jsem to slyšel, ale myslím, že to byl nějaký zastánce revolverů a na výtku, že tam má málo nábojů řekl "Komu nestačí na obranu 6 ran, nezaslouží si žít". :-D Ale jinak chápu, já když výjimečně nosím, tak také nikdy netahám druhý zásobník a beru běžný zásobník (15), ale občas váhám, jestli si nevzít ten s botkou +2. :-) Myslím, že by nebylo nic smutnější, než jednou v životě potřebovat zbraň, mít jí u sebe, ale nemít náboje.

Uživatelský avatar
sserpx
Příspěvky: 12

Příspěvek#238 » čtv 14. úno 2019, 08:53

juraj1: Kazdy den s sebou nosit 51 naboju na obranu? Neni to malo? Predstav si situaci, ze by se ti prihodilo neco podobneho jako Bruce Willisovi ve filmu Smrtonosna past. Teoreticky se to stat muze. Pak by ti naboje mohly snadno dojit a litoval bys sve lehkomyslnosti. 8-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#239 » čtv 14. úno 2019, 09:17

Ne, posbira náboje u mrtvých protivníků (to ve filmu nebylo)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#240 » čtv 14. úno 2019, 09:19

janpolasek píše:Ja g43 nosim porad, a nic mensiho bych ani nechtel. A kdyz se mne nekdy zda 6 naboju malo, tak si vezmu devatenactku :-)

Já si říkám, že v obranné situaci bych byl nejspíš dřív mrtvej, než bych se dostal k vystřelení sedmého náboje.
Takže tak nějak očekávám, že co bych nedokázal vyřešit maximálně na nějaké 3 nebo 4 rány, to bych asi neustál, ani kdybych měl v Glocku bubnový zásobník na 100 ran. :-)
Kolik bylo u nás za posledních 30 let obranných situací, kdy někdo vypálil víc než nějakých 6 ran?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů