Ideální zbraň na sebeobranu/vaše názory?

Co jinam nepatří...


Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#196 » úte 5. čer 2018, 15:01

No jsem malej a relativně hubenej a nenosím v taštičce ani apendix. Snad jen slečny to mají poněkud obtížnější, ale pořád bych se věcem v kalibrech jako 6,35 nebo i 7,65 Br pokud to jde vyhnul. On asi existuje důvod proč na to moc nových zbraní není komorováno. Jasně, lepší než drátem do oka, ale při dnešních možnostech...
Dobře udělané DAO bych jako nevýhodu nebral obvzlášť u malé obrané pistole. Nechybělo mnoho a moje EDC byl SIg P250 :D

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#197 » stř 15. srp 2018, 13:57


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2981

Příspěvek#198 » stř 15. srp 2018, 17:53

Slečny mají výhodu. Stehenní pouzdro z vnitřní strany. To my muži si nemůžeme zase dovolit.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#199 » čtv 16. srp 2018, 08:34

někdo Ti brání nosit kilt ?? :-)



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#200 » čtv 16. srp 2018, 08:54

To vnitřní stehenní u žen bych moc reálně neviděl. Málokterá tam má tolik místa, aby z toho neměla problémy.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#201 » čtv 16. srp 2018, 08:59

I pokud má dost místa, chodila by jako námořník zeširoka, aby si neudělala bebínko. Reálná situace není jako v akčním filmu nebo propagačním videu...



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#202 » pát 17. srp 2018, 08:59

Jako sorry ale nosit cokoli na vnitřní straně stehna musí být dost a dost děs. Kor s tím, že hubená ženská nechodí jako chlap ale dává šlapky blíž k sobě. Možná teda řekněme nad kolenem (i když i to by bylo na hovno) a pak teda jedině sukni pod kolena a při každým sednutí dávat bacha, zda mi něco nekouká. Už jen proto, že ženským do těchto míst čučí každej chlap.

Ženský IMO mají krom standardních pouzder (a nutnou změnou garderoby) jedinou možnost a to je pouzdro v kabelce. Nosí ji každá, většina z nich by do nich klidně schovala krátkou kosu i s pěti náhradníma banánama. Akorát holt musí si na ni dávat podstatně větší pozor..



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#203 » pát 17. srp 2018, 12:16

dave: Viděl jsi někdy obsah průměrné dámské kabelky? Protože by se často ztratila i ta kosa... Proto se nedoporučuje tam nosit ani pepřák, natoz palná... Navíc kabelku jde velice snad strhnout dolů a utéct...
Pokud je žena vybavenější nahoře, existují ještě pouzdra na podprsenku, ale nevím jak moc to může fungovat v praxi, viděl jsem s tím jen nějaká videa...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#204 » pát 17. srp 2018, 12:57

Ano, v kontextu obsahu podstatné části kabelek, jež jsem měl tu čest vidět (a v některých i smůlu něco hledat - jako hledat pověstnou jehlu v kupce sena), lze za ideální zbraň na sebeobranu považovat samotnou kabelku. Dostat něčím podobným po hlavě bych opravdu nechtěl.
Konkrétně kabelka milované matičky obsahuje kromě nezbytností jako 5 cm tlustý peněženky, mobilu a fšelijakých flakónků i svazek klíčů hmotnosti 0,25 kg (vážil jsem to). Ta by kabelkou umlátila i kance :D



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#205 » pát 17. srp 2018, 14:05

Tak existují kabelky na zbraň určené - a ty co jsem viděl od 5.11 vypadjí i celkem vkusně a nenápadně. Tam jen tak pohozená nebude.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#206 » pát 17. srp 2018, 14:20

Nošení v kabelce je dobré když jde ženská někde sama, má špatný pocit, strčí si ruku do kabelky a má čas se připravit. Navíc to funguje i v zimě když se nosí kabáty, kdy nejsou pouzdra po těle moc použitelný.
Nemůžete si to představovat tak, že v kabelce se někde povaluje malej revolver zamotanej s klíčema v kapesníku. Zbraň v pouzdře, přibližně v místě které jí vyhovuje. Vyžaduje to trochu disciplíny, ale to je se zbraní vždycky (a navíc stejně se většina ženskejch, když odněkud odchází, koukne do kabelky a zkontroluje ji).
Pro nějaký tasení, bejt permanentně ve střehu, to není - ale to není ani většina lidí. Pak možná nějakou kabelku speciál, jak píše Dragunov, ale to bude nosit jen nějaká nadšenkyně :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#207 » pát 17. srp 2018, 21:02

Nošení v dámské kabelce není až tak od věci. Dát si ruku na zbraň když má pocit, že se něco semele může pomoct. Moje dcera tak před lety měla v kabelce pepřák. A když ji dohonil večer při cestě z tramvaje podezřelý chlápek, tak už měla pepřák v ruce. Chlapa odrazila loktem a hned mu stŕíkla do ksichtu. Potom utekla. A podobně to může být i s malou pistolkou ... nebo s větší. Samozřejmě by po použití musela volat policii....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#208 » sob 18. srp 2018, 09:48

Zbraň na sebeobranu, jste OT.



Slezman
Příspěvky: 352

Příspěvek#209 » sob 18. srp 2018, 11:18


Díky za video, statistika těch 1700 případů sice data nečlení tak detailně, jak by možná leckdo chtěl, ale zjednodušeně se dá video interperetovat, že:
* pokud neočekáváte napadení vašeho domu/pozemku pachatelem s vestou, nepotřebujete pušku,
* pro obranu stačí .380, volba případné větší ráže dle vkusu každého soudruha,
* 7.65 a menší na obranu nebrat



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#210 » sob 18. srp 2018, 13:30

Podle mého názoru malá pistolka jako g42 nebo g43 by slušela každé kabelce. Její tasení viz můj předchozí příspěvek. Nakonec í ta slečna v ostravské tramvaji měla v baťůžku něco malého.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů